- Для чого потрібна гідроізоляція? Гідроізоляція покрівлі - важливий етап облаштування даху. Її мета...
- Роботи з гідроізоляції
Для чого потрібна гідроізоляція?
Гідроізоляція покрівлі - важливий етап облаштування даху. Її мета - захистити дах від атмосферних опадів і утворення конденсату. Від того, наскільки якісно буде виконана гідроізоляція, будуть залежати експлуатаційні характеристики всієї покрівлі.
Схема гідроізоляції покрівлі.
Методи монтажу та матеріали, які використовуються при гідроізоляційних роботах, залежать від типу даху (плоска або скатна). Крім того, матеріали діляться на види за складом і способом нанесення.
Матеріали для влаштування ізоляції
полімерні мембрани
Сучасний ринок гідроізоляційних технологій пропонує новітню розробку - полімерні мембрани, серед яких можна виділити ПВХ, PDM-мембрани і дифузні (з мікроперфорацією, супердіффузние і антиконденсатні).
Дифузні мембрани універсальні, можуть використовуватися на всіх видах дахів. При монтажі мембрани з мікроперфорацією необхідно залишити зазор між матеріалом і утеплювачем. Для інших цього не потрібно. Термін служби цього матеріалу - близько 25 років, він міцний, має хороші пожежні і екологічні характеристики.
Склад полімерної мембрани для покрівлі.
Для кріплення мембран використовується механічний або баластний способи, або ж вони просто приклеюються. Баластний спосіб найбільше підходить для даху з невеликим кутом ската до 10%. Матеріал кладеться на покрівлю і по периметру полотна засипається гравієм або щебенем. Щоб не створювати на покрівлю додаткового тиску, краще скористатися механічним кріпленням з використанням цвяхів, шурупів, скоб. При монтажі на покрівлю зі складною конфігурацією мембрану краще приклеїти.
PDM-мембрани можна використовувати на самих різних покрівлях, з будь-яким кутом ската. Листи потрібно укладати один до одного, а місця стиків з'єднати самоклеїться. Якщо така мембрана використовується на плоскому даху, то вона засипається сипучим матеріалом. На скатної краще її приклеїти. Вимагає додаткової обробки акриловим покриттям, яке періодично треба оновлювати. Цей матеріал дуже еластичний, відмінно протистоїть впливу атмосферних явищ. Термін служби - від 25 до 50 років.
Обмазувальна гідроізоляція
Схема обмазувальної гідроізоляції.
гідроізоляція покрівлі таким способом припускає використання бітуму і матеріалів, до складу яких він входить. Покриття робиться від 5 міліметрів і до декількох сантиметрів. Ці матеріали недовговічні, прослужать максимально 5 років. Через якийсь час бітум втратить свою еластичність і при будь-якому механічному впливі може почати руйнуватися.
мастика
Схема укладання мастики на дах: а - розкочування і примірка рулону; б - приклеювання кінця полотнища з подачею мастики вудкою і розрівнювання її гребком; в - розкочування полотнища; г - прикочування полотнища катком.
Цей спосіб називається наливна покрівля , І ізоляція з містичних матеріалів наноситься за технологією, що нагадує пристрій наливних підлог. Матеріал використовується для плоскої або з невеликим кутом нахилу покрівлі. Мастикові матеріали діляться на кілька видів: бітумно-полімерні, полімерні і бітумно-гумові. За способом монтажу їх можна розділити на гарячі і холодні. Гарячі вимагають попереднього розігріву до 160 градусів. Холодні необхідно підігрівати до температури 70 градусів тільки в тому випадку, якщо їх монтаж проводиться при температурі повітря нижче п'яти градусів.
Мастика добре прилипає до будь-якої підстави: бетону, дереву, металу. Після затвердіння утворюється безшовне покриття, що нагадує гуму. Прослужить цей матеріал не менше 20 років.
фарбувальна гідроізоляція
При цьому способі на покриття наносяться бітумні і полімерні лаки, емульсії або фарби. Наносити вручну або за допомогою розпилювача. Товщина шару - від 3 до 6 міліметрів. Для більшої міцності краще робити 2-4 шари і зверху посипати дрібнозернистим піском. Термін служби цих матеріалів - близько п'яти років.
обклеювальна гідроізоляція
Структура листа Техноізол для гідроізоляції.
Найстаріший спосіб влаштування гідроізоляції. В цьому випадку використовуються листові і рулонні матеріали: руберойд, пергамін, толь, стекловойлок, ізол, гідроізол. Якщо віддати перевагу більш сучасним матеріалам, то можна скористатися вініпластом, поліетиленом, поліхлорвінілом, ізопласт, мостопласт, Екофлекс.
Для цього способу поверхню покрівлі повинна бути рівною, сухою і чистою. Спочатку на неї кладеться грунтуючий шар бітумної емульсії, а потім клеїться матеріал, листи якого укладаються внахлест не менше 15 сантиметрів. Потім поверхню посипається кам'яною крихтою. Монтувати цей матеріал необхідно при температурі не нижче плюс 10 градусів. Покрівля ізоляція, якій робиться таким способом, дуже складна в монтажі. До того ж цей матеріал чутливий до механічних пошкоджень.
проникаюча гідроізоляція
Схема роботи процесу проникаючої гідроізоляції.
Цей спосіб використовується на покрівлях з пористою структурою: бетоні, вапнякових блоках, цеглі. Як матеріали використовується рідке скло, рідкі полімери, синтетичні смоли і розплавлений бітум, які наносяться за допомогою пульверизатора. Просочення проникає в усі пори і тріщини і застигає. Крім гідроізолюючих властивостей, вона ще сприяє зміцненню всієї конструкції.
плівка
Один з найпростіших і економічних способів гідроізоляції - використання гідроізоляційної плівки. Використовується вона для скатних дахів з шиферу, черепиці та металочерепиці. При куті нахилу від 30 градусів плівка укладається внахлест не менше 15-20 сантиметрів, при вугіллі від 15 до 30 градусів, йде укладання внахлест не менше 25 сантиметрів. Слід враховувати, що вона повинна провисати між кроквами на півтора-два сантиметри. Натягувати її не можна.
Роботи з гідроізоляції
Схема монтажу гідроізоляційної плівки.
Якщо для утеплення покрівлі використовується пінополістирол, то як гідроізоляційний матеріал використовується плівка, хоча сам пінополістирол може служити прекрасною гідроізоляцією, якщо добре проробити стики.
Для плоского даху найкраще підійде один з видів мембран або наливна, у вигляді мастики, гідроізоляція. Мастика може використовуватися і для герметизації швів. Для даху зі складною конфігурацією використання мембран - найкращий варіант.
При монтажі рулонних матеріалів найкраще звернути увагу на більш сучасні матеріали - євроруберойд і рубемаст.
Під шифер і металочерепицю найкраще використовувати перфоровану гідроізоляційну плівку, яка кріпиться до крокв, якщо дах скатна. Для кріплення підійдуть цвяхи або скоби. Необхідний монтаж допоміжної обрешітки з рейок. Така плівка в комплекті з утеплювачем - кращий варіант для неутеплених горищ.
Дахи, на яких використовується будь-який з видів металевої покрівлі, найкраще ізолювати антиконденсатної плівкою. Для її укладання обов'язкові вентиляційні зазори зверху і знизу.
Гідроізоляція покрівлі передбачає враховувати безліч нюансів. Основні - це форма даху, її призначення (чи буде вона експлуатуватися), вид покрівельних матеріалів і утеплювача.
Для чого потрібна гідроізоляція?