Препаскудний ситуація - не включається кавоварка Delonghi Magnifica. Ще б нічого - коли причина більш - менш зрозуміла - вийшов з ладу вимикач. Але гірше - коли вона перестала включатися після грози або короткого замикання в електромережі, і з її нутрощів відчувається запах горілого пластику або ізоляції.
Але якщо таке сталося - пробуємо розібратися що ж там сталося і як можна
Обестачіваем машину, витягаємо контейнер з водою і приступаємо до розбирання.
Розбирається Delonghi Magnifica дуже просто - викручуються гвинти з задньої панелі і зрушують з мертвої зацепов хатини причому запах горілої при цьому трохи збільшується.
Після зняття кришки, на платі бачимо зазвичай таку картину з слідами електричного пробою, горіння і обвуглювання.
Значить треба демонтувати плату. Що б нічого не переплутати - потрібно сфотографувати спочатку розміщення проводів і контактів і почати знімати обережно плату. З правій частині розміщені спеціальні кріпильні затискачі для укладання кабелю. Після зняття плати дивимося на зворотну сторону і пробуємо розібратися що до чого. По всій видимості там був варістор,
який вигорів майже до кінця і став невпізнанним. Поруч стоїть симистор, який подає напругу на ТЕН бойлера.
Щоб переконатися в соих припущеннях - пробуємо продзвонити і знайти вхід харчування. Імовірно - це синій провід - продзвонювати його з вилкою включаючи і вимикаючи кнопку харчування.
Другий контакт харчування - чорний провід. Визначається аналогічно.
Дивимося далі - контакти згорілого поки неініціалізованих елемента обвів червоним.
Отже, як видно все відбувається так - після включення в мережу живлення приходить на плату (1) і подається на симистор (2). Керуючий електрод симистора позначений (3). Після того, як на нього подано сигнал, симистор відкривається і харчування потрапляє на нашу підгорілу клему (4), яка зміцнює до плати вхід на ТЕН.
Одночасно визначимо що ж це за елемент, встановлений паралельно сімісторов.
Швидше за все це варістор, який при перевищенні якого - то певної напруги лавиноподібно зменшує свій внутрішній опір, таким чином захищаючи симистор при значному збільшенні напруги в мережі живлення.
NB !! Одночасно при огляді плат був знайдений згорілим ще один варістор (синенький кулька) і потужний резистор 3 Вт 47 Ом.
Все це говорить про те, що був сильний сплеск в ланцюзі харчування ... ..
Резистор і другий варістор знаходяться в ланцюзі харчування БП кавомашини і по суті є захистом БП - коли з'являється різкий скачок напруги з 220 В скажімо, до 400 (типовий випадок при обгоранні нуля), весь струм йде через резистор 47 Ом і другий варістор, який різко зменшив свій опір. Як результат - резистор і варістор згоріли, а БП, сподіваюся, залишився цілим.
Наступний крок.
Випаюємо і ставимо аналогічні за номіналом варистори і резистор. Сажа змивається і забирається, зачищається з плати, що б там не було ніякої сажі, з подальшим розкриттям лаку.
Далі дзвонимо тестером ТЕН - у нього так само є захист від перевантажень - термозапобіжника - якщо вона спрацювала - то самі спіралі повинні залишитися цілими.
Що б перевірити їх потрібно зняти бойлер, попередньо від'єднавши трубки високого тиску. Далі відгвинчуємо гвинт на верхній площині і отримуємо доступ до термозапобіжника, які знаходяться під 2 гвинтами і кришечкою.
Якщо вони вийшли з ладу - то прозвонка результату не дасть. У нашому випадку - їх номінал 10А, 192 градуси.
Міняємо термозапобіжника і починаємо зворотний монтаж.
При будь-яких маніпуляціях - необхідно дотримуватися найсуворішу економію кабелю - він дорогий і розрахований буквально кожен міліметр.
Термозапобіжник в даній схемі крім перегріву контролює силу струму - якщо при спрацьовуванні варістора сила струму перевищує 10 А - то він спрацьовує.
Ну в се- після такого ремонту плата повинна запуститься.
І якщо є інші неполадки - то вони виявлені після складання і запуску.