Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

життя як електрику

  1. Чому блимає вимкнена енергозберігаюча лампа
  2. Як усунути мерехтіння виключеною енергозберігаючої лампи

Сьогодні я розповім про одну проблему, яка пов'язана з двома речами - люмінесцентними лампами і вимикачами з підсвічуванням. У иключателі з підсвічуванням - дійсно функціональна і зручна річ. Немає необхідності нишпорити в темному коридорі в пошуках вимикача. При цьому в якості елемента індикації використовуються неонова лампа або світлодіод послідовно з резистором. При вимкненому вимикачі загоряється підсвічування, а це може означати тільки одне - через ланцюг тече струм.

Чому блимає вимкнена енергозберігаюча лампа

Проблем ніяких не було, поки не з'явилися у великій кількості енергозберігаючі компактні люмінесцентні лампи з електронною схемою запалювання. В таких лампах схема харчування влаштована таким чином, що навіть якщо один провід (як правило, фазний) розірваний вимикачем з підсвічуванням, на конденсаторі фільтра може накопичуватися заряд.

В результаті напруга зросте настільки, що його вистачить для запуску схеми, і лампа на мить запалиться. Це проявляється як періодичне моргання енергозберігаючої лампи після виключення. Такий же ефект може проявлятися і в світлодіодних лампах.

Відразу зроблю застереження, що моргання може виявлятися не тільки через підсвічування, але і внаслідок інших причин - погана ізоляція проводки, несправність лампи, дуже довгий провід від вимикача до лампи. Наприклад, при розімкнутому фазному дроті на всьому своєму протязі від лампи до контакту вимикача цей провід є антену. І якщо провід довгий (20-30 і більше метрів), і поруч проходить другий провід, на якому є фаза, то на що висить дроті наводиться фаза, потужності якої вистачить для спалахів люмінесцентної або світлодіодної лампи.

Як усунути мерехтіння виключеною енергозберігаючої лампи

Щоб усунути моргання енергозберігаючої лампи (і люмінесцентних ламп з електронним баластом взагалі), зазвичай пропонують кілька способів. Розглянемо докладніше кожен і виберемо найкращий.

1. Розмикати обов'язково фазний провід.

Це і так треба робити обов'язково в будь-якому випадку. Як правило, ця умова виконується всюди, за винятком, мабуть, проводки в старих будинках. Однак, допомагає це рідко, так як причина моргання криється в іншому. Ті, хто це радять, повинні розуміти, що в 90% така переробка не допомагає. І лампа продовжує моргати. Але ж для цього треба переробити підключення в розподільній коробці. А там - старий алюміній Це і так треба робити обов'язково в будь-якому випадку

2. Просто перекусити або викинути підсвічування у вимикачі.
Це не наш метод! Хоча найшвидший і простий. У більшості випадків так і роблять. Але тоді навіщо встановлювати вимикач з підсвічуванням? До речі, бували випадки, що вимкнена лампа продовжувала блимати і після викусиванія підсвічування.
3. Прокласти окремий нульовий провід в вимикач для харчування підсвічування.


Спосіб хороший, і працює безвідмовно. Мінуси є. По-перше, додатковий провід, який треба передбачити заздалегідь. Друге - підсвічування постійно горить, хоча можливо це і несуттєво. Крім того, додаткова ізольована скручування в вимикачі ...

4. Паралельно блимаючий люмінесцентної лампочки вкрутити звичайну лампу розжарювання.

Спосіб добре діє, але його можна застосувати лише коли в світильнику або люстрі більше однієї лампочки, що є істотним недоліком.

Розглянемо цей спосіб детальніше. Незважаючи на істотний недолік, у цього способу є переваги, які усувають (компенсують) два недоліки енергозберігаючих ламп.

Перше - затримка включення енергозберігаючої лампи. Світло від такої лампи з'являється через деякий час, потім лампа розгорається, і це проявляється все помітніше зі старінням лампи. Багатьох це дратує. Лампа розжарювання включається миттєво і відразу виходить на номінальний рівень яскравості. Є позитивний ефект.

Друге - не зовсім приємний колір світіння енергозберігаючої лампи. При додаванні лампи розжарювання загального спектр освітлення стає звичніше і приємніше. До речі, при виробництві ювелірних виробів і інших тонких роботах застосовується саме такий комбінований спосіб освітлення - очі втомлюються набагато менше.


5. Паралельно лампі включити шунтирующий елемент (резистор або конденсатор), через який буде протікати струм, достатній для горіння підсвічування.


З технічної точки зору - спосіб фактично повторює описаний в пункті 4 - шунтування лампи лампою розжарювання. Пропонують використовувати конденсатор або резистор. Номінали конденсатора: ємність від 0,01 до 0,1 мкФ, напруга - не нижче 400 В. Номінал резистора - опір від 200 кОм до 1 МОм. Конденсатор в порівнянні з резистором має великі габарити і ціну.

Від чого такий розкид опорів шунтирующего лампу резистора? Чим сильніше виявляється проблема (наприклад, поруч на великій відстані паралельно проходить силова лінія, яка додатково наводить напруга), тим менше повинно бути опір.

З усіх цих способів я можу впевнено рекомендувати останній. Працює з будь-якими типами ламп, з будь-яким підключенням фази.

Для того, щоб енергозберігаюча (і взагалі будь-яка люмінесцентна) лампа не блимала в вимкненому стані, треба паралельно їй включити резистор з опором 1 МОм і потужністю 0,5 Вт.

Опір може бути в межах від 100 кОм до 1,5 МОм і залежить від конкретних умов. Потужність резистора опором більше 510 кОм теоретично може бути менше 0,1 Вт, але на практиці - не менше 0,5 Вт, а краще 1 Вт. Потужність збільшується з пониженням опору, і розраховується за відомою формулою:

P = U² / R

Наприклад, якщо доводиться ставити резистор 100 кОм, то його розсіює потужність буде 0,48 Вт, з запасом - 1 Вт. А якщо 10 кОм - потужність треба брати не менше 5 Вт.

Потужність - це габарити, а резистори з великими габаритами мають більшу механічну і електричну міцність. Резистор обов'язково заізолювати (краще - помістити в ПВХ трубку або термоусадку). Помістити можна близько патрона лампи або в распред.коробке.

Ціна питання - від 1 до 5 рублів (вартість резистора).

Що ми маємо в підсумку? Якщо блимає вимкнена енергозберігаюча лампа, самий дешевої і простий спосіб усунути це - паралельно лампі включити резистор!

До речі, оскільки справа не в конструкції, а саме в схемі живлення люмінесцентної лампи , То такого ефекту схильні на тільки компактні, але і звичайні (довгі трубчасті) люмінесцентні лампи при використанні електронного баласту, і світлодіодні світильники.

Наука про моргання виключених ламп не стоїть на місці.

При вимкненому лампі потенціал, через якого вона намагається включитися, з'являється з двох причин (часто ці причини присутні одночасно): 1) Потенціал з'являється через протікання струму харчування підсвічування, 2) Потенціал з'являється через наведень від довколишніх струмопровідних провідників.

До речі, виміряти це паразитное напруга звичайним вольтметром практично неможливо, або показання будуть сильно заниженими - тому що вольтметр сам буде шунтом.

Ідея в тому, що шунтування паразитного потенціалу здійснюється контактами прохідного вимикача. Ось схема, з якої все буде ясно:

Прохідний перемикач для усунення моргання виключеною лампи

Верхнє за схемою положення перемикача - лампа горить, тут все ясно.

Вимикаємо лампу, положення перемикача - внизу. Підсвічування харчується нулем через контакти перемикача (а не через лампу, як зазвичай), а лампа з обох сторін підключена до нульового проводу. Все залізно, ніяких наведень і паразитних потенціалів.




Але тоді навіщо встановлювати вимикач з підсвічуванням?
Від чого такий розкид опорів шунтирующего лампу резистора?
Що ми маємо в підсумку?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама