Елегаз SF6 володіє високими дугогасними властивостями, які використовуються в різних апаратах високої напруги. Вимикачі навантаження елегазові багато в чому нагадують конструкцію отделителей. Однак для успішного відключення струму в них передбачаються пристрої для обертання дуги в елегазі. У рухливий і нерухомий контакти вбудовані постійні магніти з фериту, які створюють магнітні поля, спрямовані зустрічно. При розмиканні контактів утворюється дуга, ток якої взаємодіє з радіальним магнітним полем, в результаті чого створюється сила F, що переміщає дугу з кільцевих електродів. Обертання дуги в елегазі сприяє швидкому гасінню. Чим більше відключається струм, тим більше швидкість переміщення дуги, це захищає контакти від обгорання. Контактна система описаної конструкції поміщається всередині фарфорового корпусу, заповненого елегазом і герметично закритого. Тиск всередині камери 0,3 МПа. Підживлення при можливих витоках відбувається з балона зі стисненим елегазом.
Розроблено конструкції вимикачів навантаження з елегазом на 35, 110, 220 кВ. Вимикачі 35 і 110 кВ мають по одній камері на полюс, у вимикачі 220 кВ - дві камери на полюс. Крім того, розроблені конструкції вимикачів на два і три напрямки. Такий апарат замінює два або три вимикача, що дає значну економію при установці їх на підстанціях.
Елегазові вимикачі можуть відключати не тільки струм навантаження, але і струм КЗ. Такі вимикачі мають дугогасительниє пристрої з автопневматіческім дутьем. При відключенні виникає дуга між нерухомими і рухомим контактами.
При відключенні привід переміщує рухому систему вниз, при цьому елегаз стискається в обсязі між нерухомим поршнем і соплом. Як тільки контакти розмикаються, створюється дуття через трубчасті контакти, а при подальшому ході рухомої системи, коли трубчасті контакти виходять з сопла, створюється сильний потік елегазу, який гасить дугу. Утворюється при гасінні дуги невелика кількість продуктів розкладання елегазу поглинається спеціальними фільтра ми (4 шт. На полюс). Удари при включенні і відключенні вимикача пом'якшуються буфером. Такий вимикач розрахований на номінальний струм 1250 А, струм відключення 31,5 кА, власний час відключення 0,06 с.
Так само як і в повітряних вимикачах, можливий модульний принцип створення елегазових вимикачів на більш високі напряженія.Виключателі і інша апаратура з елегазом мають великі перспективи
Переваги елегазових вимикачів; пожежо-і вибухобезпечність швидкість дії, висока здатність, що відключає, малий знос. дугогасильних контактів, можливість створення серій з уніфікованими вузлами, придатність для зовнішньої і внутрішньої установки.
Недоліки: необхідність спеціальних пристроїв для наповнення, перекачування і очищення SF6, відносно висока вартість SF6, екологічні проблеми експлуатації.
Див. також: вибір вимикачів 6-10 кВ: переваги і недоліки .