розетки і вимикачі berker - це механізми електричного кола, які дозволяють працювати їй і виконувати свої безпосередні функції.
Проводка розеток і вимикачів може бути прихованою і відкритою. Іноді використовують проміжний спосіб. При відкритій проводці вимикачі і розетки встановлюються безпосередньо на стіну, при прихованій проводці в стіні робиться поглиблення відповідної форми. Проміжний спосіб установки використовується, якщо товщина стіни не дозволяє зробити приховану установку, або виконується прихована проводка.
Одним з найбільш поширених стандартів установки вимикачів bticino є німецький варіант, коли при установці вимикача або розетки під них ставиться круглий підрозетник. Також почали використовувати такий стандарт: прямокутна установча коробка з модульної розеткою або вимикачем. Крім розеток і вимикачів, в асортимент електроустановочних виробів входять регулятори потужності, електронні детектори та інтелектуальні системи «розумний дім».
Кріплення вимикачів буває гвинтове і безвинтовое. Гвинтовий спосіб - провід за допомогою гвинта з'єднують з контактними пластинами. Цей варіант відмінно підходить для алюмінієвих контактів, які з часом поступово відходять. Безгвинтовий спосіб застосовується і для мідних контактів разом з гвинтовим.
«Накладні» вимикачі використовуються при відкритій проводці, коли дроти закріплені зовні стіни. Внутрішня проводка означає, що дроти ховаються в стіну, а в місці установки вимикача довбати невеликий отвір. Сучасні вимикачі ставляться за допомогою металевих кріпильних пластинок з отворами: в такому випадку в стіні встановлюється настановна спеціальна коробка, в якій і кріпиться шурупами вимикач.
У продаж надходять Вимикачі, двоклавішні і дуже рідко-трехклавішние. У Європі великі групи вимикачів збирають з двухклавішний, об'єднуючи їх в красивій рамці. Американські і південнокорейські можуть створити навіть шестіклавішние і більш вимикачі, розмістивши на кожному вимикачі індикатор.
Перемикач - це варіант вимикача, коли треба вимкнути світло на одному поверсі і включити на наступному. Для більш легкої ідентифікації на перемикач з внутрішньої сторони наноситься схема підключення вироби, оскільки у неї є відмінності від класичного підключення стандартного вимикача.
Вимикачі з підсвічуванням і контрольні вимикачі мають зовнішню схожість, але різний принцип роботи. Індикаторна лампочка вимикача з підсвічуванням вказує його місце розташування в темному приміщенні. Контрольний вимикач з палаючої лампочкою повідомляє, що в приміщенні горить світло.
Светорегулятори або диммери - ще один вид вимикача. Регулюють насиченість - від яскравого до інтимного. Правильний вибір приладу залежить від його сумарного навантаження, яке витримується ім. 300W - значить, з його допомогою можна буде регулювати роботу пятірожковой люстри, де кожна лампочка розрахована на 60 W. Однак деякий запас регулятора дозволить бути більш спокійним і впевненим у надійності роботи.
У душових кімнатах, на вулицях встановлюють вимикачі gira , У яких під декоративною частиною вкладають пластиковий або гумовий кожух, який буде захищати механізм від впливу вологи, бруду і пилу. Це гарантує справну роботу вимикача і безпеку при його експлуатації.
Решта типів вимикачів розраховані на виконання додаткових функцій, які збережуть нерви і гроші.