Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Як вибрати циркуляційний насос для опалення?

  1. Чому потрібен насос для опалення в приватному будинку?
  2. Циркуляційні насоси для систем опалення: види і типи
  3. «Сухі» насоси
  4. Насоси з «мокрим» ротором
  5. Конструкція циркулярного насоса і його принцип дії
  6. Як впливає принцип роботи системи опалення на вибір насоса
  7. Як правильно вибрати водяний насос для опалення
  8. Розрахунок необхідного напору і об'ємної подачі, відео:
  9. Установка циркуляційного насоса, відео:

Використання опалювальних систем з природною циркуляцією теплоносія, крім того, що є малоефективним, воно потребує виконання обов'язкових вимог і обмежень. Тому власникам приватних будинків або заміських котеджів доведеться дізнатися, як вибрати циркуляційний насос для опалення, для того щоб забезпечити рівномірну доставку теплоносія по всіх трубах і радіаторів системи.

Зміст цієї статті

Залежно від типу самої системи: одно- або двухконтурной, можуть одночасно експлуатуватися кілька циркулярних насосів (помп), наприклад, один для гарячого водопостачання і один або кілька для опалення, кількість яких визначається, перш за все, площею будинку, а також необхідністю автономної організації теплопостачання окремих приміщень в будинку або громадському будинку.

Залежно від типу самої системи: одно- або двухконтурной, можуть одночасно експлуатуватися кілька циркулярних насосів (помп), наприклад, один для гарячого водопостачання і один або кілька для опалення, кількість яких визначається, перш за все, площею будинку, а також необхідністю автономної організації теплопостачання окремих приміщень в будинку або громадському будинку

По даній темі є схожа стаття - Як прочистити каналізацію в домашніх умовах?

Чому потрібен насос для опалення в приватному будинку?

Традиційна система опалення з природною циркуляцією теплоносія - малоефективна, тому як рідини доводиться постійно долати опір, що сповільнює її оборотність. Тому в котел теплоносій повертається вже охолодженим, що вимагає додаткових витрат енергоносіїв для її підігріву до потрібної температури.

Реконструкція з використанням труб меншого діаметра здатна лише частково вирішити проблему, до того ж витрати в цьому випадку незрівнянно вище, ніж вартість циркулярного насоса, який застосовується для примусового нагнітання в трубопровід системи теплоносія, забезпечуючи йому однакову швидкість руху на всіх ділянках.

Автономні системи опалення приватних будинків, як правило, спочатку проектуються з урахуванням експлуатації насоса, але якщо модернізувати стару, то її ефективність зросте на 25-35%, при цьому істотно скоротиться споживання енергоносіїв.

Досягається це за рахунок прискореної оборотності теплоносія в системі, який зробивши повний цикл, повертається в котел, що не розтративши всю свою теплову енергію. Тому і зусиль для його підігріву потрібно менше, а значить - відбувається економія енергоносія.

Тому і зусиль для його підігріву потрібно менше, а значить - відбувається економія енергоносія

Організація системи з примусовою циркуляцією теплоносія обов'язково передбачає, що буде встановлений байпас для циркуляційного насоса, якому відводиться виконання таких функцій:

  • можливість перемикання системи в режим природної циркуляції, наприклад, при відключенні електроенергії або необхідності проведення ремонтних робіт на певній ділянці;

  • в якості пристрою для регулювання температури в приміщенні.

Як правило, система з примусовим циркуляцією теплоносія передбачає в кожному приміщенні установку байпаса, монтаж якого проводиться в комплекті з фільтром і запірними клапанами, а в деяких випадках і з автоматичним клапаном для відведення повітря (альтернативою крана Маєвського).

Так як в приватних будинках середньої площі найчастіше встановлюються циркулярні насоси так званого «мокрого» типу, установка байпасу повинна виконуватися горизонтально, при цьому його діаметр повинен збігатися з розміром труби, до якої він підключається, а також і з діаметром запірного клапана.

Циркуляційні насоси для систем опалення: види і типи

Ринок циркулярних насосів досить великий, але незалежно від фірми виробника, все їх можна віднести до одного з наступних типів пристроїв з:

  • сухим ротором;
  • мокрим ротором.

Крім того, відрізняються вони між собою і за типом харчування: змінне, з напругою 220 В, так і постійне - 12В, яке часто забезпечує джерело безперебійного живлення для циркуляційного насоса, встановлений в котельні.

Відрізняються насоси також і способом видалення повітря:

  • автоматичним;
  • примусовим, ручним.

Апарати з автоматичним воздухоудаленія більш зручні в експлуатації, так як не вимагають втручання людини, точніше, пошуку фахівця для виконання цього виду робіт.

Для регулювання температури в приміщенні, призначені байпаси, але в тих випадках, коли потрібно зменшити або збільшити споживання електроенергії, то для цього призначені:

  • перемикач, розташований на корпусі;
  • автоматика для циркуляційного насоса опалення, що дозволяє експлуатацію апарату в залежності від температури на вулиці в автономному режимі.

перемикач, розташований на корпусі;   автоматика для циркуляційного насоса опалення, що дозволяє експлуатацію апарату в залежності від температури на вулиці в автономному режимі

«Сухі» насоси

Таке конструктивне пристрій приладу забезпечує йому високий ККД (більше 80-85%, в залежності від моделі), але і гарантує наявність постійного шуму. Тому для приватних будинків такий варіант малопривабливий, за винятком дуже великих об'єктів, на яких є можливість розташування котла в окремому приміщенні, максимально віддаленому від житлових кімнат.

Охолодження в апаратах цього типу відбувається за рахунок віддачі тепла ребристою поверхнею корпусу в навколишнє середовище, а також вентилятора, розташованого в задній частині приладу.

Як правило, даний тип циркулярних насосів найбільш затребуваний на великих об'єктах, перш за все, громадського призначення.

Насоси з «мокрим» ротором

Для заміських котеджів або приватних будинків з автономним опаленням застосовуються циркулярні насоси з «мокрим» ротором, що відрізняються від перших тим, що у них в теплоносій зануреними виявляється не тільки крильчатка, а й сам двигун. В цьому випадку, рідина теплоносія забезпечує виконання двох функцій:

  1. охолоджує двигун;
  2. відіграє роль своєрідного мастила.

Основним споживчим перевагою даного типу апаратів є тихий режим роботи, але при цьому істотним недоліком виступає значно нижчий ККД, рідко перевищує 60%.

Коли стоїть питання про те, який насос вибрати для опалення приватного будинку, то варто звернути увагу і на таку перевагу «мокрих» помп, як великий моторесурс, а також відсутність необхідності в постійному обслуговуванні. Тому для об'єктів з невеликим об'ємом теплоносія цей тип циркулярних насосів є найоптимальнішим вибором.

Незважаючи на те що крильчатка і сам ротор постійно стикаються з рідиною теплоносія, небезпеки в розвитку корозії на їх елементах невисока. Відбувається це тому, що виробляються вони зі спеціальних матеріалів, не схильних до руйнування в результаті дії агресивних середовищ.

Конструкція циркулярного насоса і його принцип дії

Основне і єдине призначення циркулярного насоса для системи опалення - забезпечувати примусовим способом рух теплоносія по трубах і радіаторів, в тому числі і подолання виникає опору в замкнутому контурі.

Конструктивно складається з наступних основних елементів і вузлів:

  • корпусу, що виготовляється з нержавіючих видів металу: стали, латуні, чавуну та інших, а також різних сплавів;
  • електродвигуна, що приводить в рух ротор;
  • сталевого або керамічного ротора;
  • вала з крильчаткою.

корпусу, що виготовляється з нержавіючих видів металу: стали, латуні, чавуну та інших, а також різних сплавів;   електродвигуна, що приводить в рух ротор;   сталевого або керамічного ротора;   вала з крильчаткою

Незалежно від марки цей прилад повинен бути надійним і в цьому лідером є західноєвропейські марки.

Хоча ринок наповнений і виробами з Піднебесної, значно поступається першим за якістю, при цьому різниця в ціні не є такою критичною.

Як впливає принцип роботи системи опалення на вибір насоса

Недостатньо знати, що експлуатація циркулярного насоса здатна істотно скоротити витрати на опалення будинку, треба обов'язково враховувати всі необхідні критерії при його виборі. І перш за все, слід визначитися з типом самої системи опалення, її характерні риси.

Отже, перш ніж зупинитися на конкретній марці насоса, потрібно визначитися з:

  • типом системи опалення. Якщо існуюча мережа має природну циркуляцію, то рекомендується установка «мокрого» насоса потужністю до 50-60 Вт. Для систем з примусовою працею, потрібно більш потужний апарат - до 80 Вт і то за умови наявності ухилу, а без нього - слід звертати увагу на прилади понад 90 Вт;

  • опалювальною площею і об'ємом циркулюючої в системі теплоносія. Природно, з ростом цих параметрів, потрібно приділяти увагу більш потужним насосам. Але для того щоб розрахувати точну потужність апарату - потрібна допомога теплотехніка. Іноді організація опалювальної системи передбачає, що буде проводитися установка додаткового насоса в систему опалення, наприклад, для збільшення потужності або окремо для теплої підлоги;

  • обмеженням на граничний рівень шуму - саме через це параметра для приватних будинків, без можливості установки насоса в окремому приміщенні на максимальному видаленні від житлових кімнат, не рекомендується використовувати апарати з «сухим» циклом роботи;

  • технічним станом існуючої системи опалення. До нової системи можна підключити будь-який апарат, але для мереж, яким від 15-20 років і більше, слід враховувати наявність домішок в теплоносії. До розрахункової потужності варто додати додаткові 25-35%, особливо якщо планується установка насоса з «мокрим» двигуном. Але, при можливості, для старих систем краще підходять насоси з сухим двигуном, так як, з-за зачинених конструкції, вони менш чутливі до якості теплоносія.

Обов'язково потрібно враховувати і вид палива, на якому працює котел, а також його конструктивні особливості, в тому числі і рівень температури теплоносія на виході і вході.

Як правильно вибрати водяний насос для опалення

Таким чином, вибираючи циркулярний насос, слід звертати увагу на такі його технічні характеристики:

  • потужність;
  • граничний температурний рівень;
  • внутрішній тиск, що відповідає за натиск. Для одноповерхових будинків даний критерій не настільки важливий, але при опаленні багатоповерхових об'єктів, на цей параметр потрібно звертати пильну увагу. Перебувати в прямій залежності з діаметром труб в системі і про даному показнику повідомляє спеціальне маркування 30, 40, 80 і так далі, що позначає висоту підйому теплоносія в дециметрах, відповідно на 3, 4 або 8 м;
  • продуктивність апарату, що представляє собою обсяг теплоносія, що перекачується за одиницю часу і залежить від потужності котла, витрати насоса і температури води в трубі, що подає і в зворотному;
  • обсяг витрат електроенергії, а також можливості регулювання цього параметра за допомогою перемикача. На корпусі, як правило, вказується найбільше споживання, хоча багато «побутові» моделі не мають регулювання і мають усередненими показниками.

Але перед тим як зробити остаточний вибір, фахівці рекомендують орієнтуватися не на пікові показники, так як в такому режимі апарат працює виключно мало часу, краще до уваги брати усереднені значення і тоді не буде чути шуму від руху теплоносія в трубах.

До того ж такий підхід дозволить заощадити на етапі покупки, а також і під час експлуатації.

Як вибрати газовий котел опалення? - тут більше корисної інформації.

Розрахунок необхідного напору і об'ємної подачі, відео:

Основні вимоги до монтажу циркулярного насоса

До того як встановити циркуляційний насос в систему опалення, слід виконати дотримання кількох правил, щоб ефективність від використання цього апарата була максимальною. До них відносяться:

  • установка розширювального бачка з урахуванням того, щоб його рівень був мінімум на 1 м вище, ніж найвища точка системи опалення;
  • обов'язково слід забезпечити кожен радіатор системою відведення повітря: автоматичної або за допомогою крана Маєвського;
  • в кожному приміщенні повинен бути в наявності байпас, що дозволяє здійснювати в критичних випадках обхід системи, наприклад, при відключенні електрики, хоча краще встановити бесперебойник, який повністю виключить або зведе до мінімуму такі позаштатні ситуації.

установка розширювального бачка з урахуванням того, щоб його рівень був мінімум на 1 м вище, ніж найвища точка системи опалення;   обов'язково слід забезпечити кожен радіатор системою відведення повітря: автоматичної або за допомогою крана Маєвського;   в кожному приміщенні повинен бути в наявності байпас, що дозволяє здійснювати в критичних випадках обхід системи, наприклад, при відключенні електрики, хоча краще встановити бесперебойник, який повністю виключить або зведе до мінімуму такі позаштатні ситуації

Вас зацікавить ця стаття - Печі для будинку на дровах тривалого горіння.

Крім того, якщо вирішено проводити роботи самостійно, потрібно освоїти мінімальні навички проведення розрахунків. Для цього можна враховувати що:

  • на 1 кВт потужності насос здатний перекачати приблизно 1л теплоносія;
  • в середньому на кожні 10 м контуру потрібно потужності напору рівного 0,6 м, отже, якщо вся довжина дорівнює 100 м, то необхідно купувати апарат з маркуванням 60;
  • також потрібно знати, що середня швидкість руху рідини становить близько 1,5-2 м / с.

Установка циркуляційного насоса, відео:

Установка насоса в систему опалення приватного будинку

Найкраще встановлювати циркулярний насос одночасно з монтажем всієї системи опалення. Але так як необхідність в експлуатації цього приладу існує і в уже діючих системах, то слід зупинитися саме на цьому варіанті.

  1. Спочатку потрібно підготувати «поле дії», для чого буде потрібно звільнити систему від теплоносія. Також заздалегідь слід підготувати всі необхідні інструменти і витратні матеріали.
  2. Далі треба виготовити нарізні сполучення на трубах з урахуванням діаметра отворів насоса.
  3. Перед тим як встановити прилад, спочатку монтують перед ним фільтр для очищення. Відсутність цього елементу безпосередньо на роботу не впливає, але ймовірність того що вже незабаром буде потрібно ремонт циркуляційного насоса, досить велика, так як бруд і частинки піску виведуть з ладу прилад.
  4. Для того щоб правильно встановити насос, обов'язково потрібно звертати увагу на стрілку, нанесену на корпус приладу: вона повинна збігатися з напрямком руху теплоносія.
  5. Обов'язковою є і установка на вхідному і вихідному патрубку кранів, так званої, запірної арматури і зворотного клапана, а також байпаса, наявність яких значно полегшує виконання ремонтних і обслуговуючих робіт.
  6. Як правило, насос монтується в горизонтальному положенні. Для «мокрих» двигунів - обов'язково, а для «сухих» - переважно.
  7. Після виконання всіх робіт по установці, потрібно перевірити надійність з'єднань і виконати пробний запуск системи, для чого її слід заповнити теплоносієм.
  8. Заповнення системи рекомендується проводити за допомогою нижньої труби - це сприяє тому, що все повітря, що знаходиться в трубах, підніметься вгору в розширювальний бачок, через який і буде видалений з системи.

Циркулярний насос можна встановлювати як на зворотну трубу, так і на що подає. У першому випадку він буде працювати в більш щадному режимі, так як на нього не будуть впливати високі температури теплоносія.

Але установка на трубі, що подає - найбільш ефективна, тому як більшість сучасних приладів здатні витримувати температуру рідини більш 105-110 ° C. В основному, насоси з «мокрим» двигуном встановлюються на подачі, а з «сухим» - на звороті.

Чому потрібен насос для опалення в приватному будинку?
Чому потрібен насос для опалення в приватному будинку?
Як вибрати газовий котел опалення?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама