Запашний сірий хлібець на натуральній заквасці. Ну що тут ще можна додати? Заходьте і дивіться!
Заквасочку можна взяти будь-яку. Для цього хлібця мені більше подобається житнє. Для цього, за 2 дня до випічки хліба її потрібно підгодувати житнім борошном (один день і другий день теж). Рецепт закваски пшеничного можна взяти у мене в рецептах, а потім годувати її 2 дні житнім борошном, ось і вийде житнє закваска. Якщо у Вас вже є житнє закваска, то за 12-24 години підгодуйте її в пропорції (1: 2: 1, т. Е. 1 порція закваски: 2 порції борошна: 1 порція води). Отже, беремо 400 грам закваски, з'єднуємо її з водою і добре розмішуємо. Далі змішуємо 2 види борошна і додаємо суміш до заквасці з водою.
Через годину дістаньте тісто на робочу поверхню, посипану борошном і складайте його, постійно розтягуючи. Т. е. Розправте тісто руками, щоб воно було схоже на прямокутник (або овал), потім складіть його. Знову розправте і знову складіть. Так кілька разів. Техніка складання дуже часто використовується пекарями. Потрібна вона для додання тесту легкості і для розтягування бульбашок, які формуються за допомогою закваски (або дріжджів, коли використовуються). Знову сформувати кулю і покласти тісто в миску, накриту плівкою, відпочивати ще на 1 годину.
Через годину знову поскладати тісто, як було описано вище. Розділити тісто на 2 частини. Сформувати з них 2 кулі. Так як тісто вийшло дуже ніжне і м'яке, то расстаіваться перед випічкою я його поклала на Пекарській папір, посипану борошном. Накрила рушником і залишила расстаіваться на 8 годин. Т. е. Замісила я тісто вранці, скажімо, в 8 ранку. Потім 2 рази по 1 годині воно у мене відпочивало. А годин в 10 я його залишила расстаіваться на 8 годин, до 18:00. В оригінальному рецепті тісто може расстаіваться до 18 годин. Чим довше, тим глибше смак у хліба. Також можна замісити тісто і залишити його расстаіваться на на ніч, а вранці спекти. Т. е., Кому як зручно.
Ну що тут ще можна додати?