Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Тефлоновий посуд і наше здоров'я.

У США розгорається скандал навколо тефлонового посуду. Корпорація "Дюпон" має намір довести, що у тефлону не може бути слабких місць. Хімічний гігант відкидає пред'явлені йому напередодні звинувачення.

Як передає НТВ, позивачі в декількох американських штатах стверджують, що компанія приховувала інформацію про шкідливий вплив тефлону на організм людини. Сума колективного позову становить 5 мільярдів доларів.

Автори позову стверджують, що речовина, що входить до складу тефлону, може викликати рак у людини. Йдеться про синтетичної кислоти, відомої як Сі-8. Вона входить до складу більшості сучасних вогнетривких матеріалів. На її основі виготовляють не тільки сковорідки, до яких нічого не пригорає, а й комп'ютерні плати, одяг для пожежників, електричні дроти.

Хімічна корпорація "Дюпон" існує вже більше ста років. Це одна з найбільших американських компаній. На одному тефлоні для сковорідок, як кажуть адвокати, які подали в суд, вона заробила не менш 40 мільярдів доларів. За словами адвоката Алана Клугера, "якби вони писали на етикетці про шкоду здоров'ю, може, люди в Америці чи Росії все одно купували б їх сковорідки. Але вони хоча б знали б про ризик".

Автори позову стверджують, що компанія робить гроші на здоров'я покупців. Виявляється, про те, що кислота Сі-8 викликає рак у лабораторних тварин, було відомо 20 років тому. Про вплив на здоров'я людей - теж здогадувалися. За словами адвоката, "в 1981 році в" Дюпон "почали спостереження за вагітними жінками, які працювали на фабриці, що виробляє тефлон. 30% дітей народилися з дефектами, але ці дані так і залишилися закриті".

В "Дюпон" від коментарів відмовляються. Але на їхньому сайті говориться, що продукт під маркою "тефлон" не містить кислоту Сі-8 і абсолютно безпечний для здоров'я. При цьому тільки недавно корпорація виплатила 70 мільйонів доларів людям, які проживають навколо заводів "Дюпон". У воді, яка тече з кранів у їхніх будинках, була виявлена ​​та сама кислота.

Втім, доказів того, що ця речовина викликає рак у людей, немає. Але автори позову вимагають від "Дюпон" повернути людям гроші за небезпечні сковорідки і вказувати на етикетці, що продукт небезпечний для здоров'я. Виробники тефлоновим сковорідки попереджають: якщо її нагріти до 360 градусів, то тефлон почне плавитися, і його випаровування дійсно можуть виявитися шкідливими для людини.

Однак максимальна температура звичайної електричної або газової плити приблизно на сто градусів менше - десь 240-275 градусів.

І, якщо вірити "Дюпон", головне - сковорідки не перегріватися.

за матеріалами MIGnews.com.ua

Сам по собі полімер дуже стійкий і інертний в звичайних умовах. Однак при нагріванні понад 200 ° C, політетрафторетилен починає розкладатися з утворенням токсичних продуктів. Крім того, у виробництві і при деструкції полімеру, можливе утворення перфтороктановой кислоти (скорочено PFOA, або C-8), яка як і раніше використовується у виробництві тефлоновим покриттям.

Однак у січні 2006 р фірма DuPont, єдиний виробник PFOA в США, погодилася видалити залишки реагенту зі своїх підприємств до 2015 р., Хоча і не взяла на себе зобов'язання повністю виключити її застосування.


Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама