Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Який фундамент краще на глинистому ґрунті, як зрозуміти що за грунт на ділянці?

  1. Типи і види глинистих ґрунтів. Основні характеристики
  2. Вибір типу фундаменту багато в чому залежить від консистенції глинистого грунту.
  3. Вибір фундаменту для твердих і напівтвердих глинистих ґрунтів.
  4. Вибір фундаменту для тугопластічних і м'якопластичного глинистих ґрунтів.
  5. Вибір фундаменту для текучепластічной глинистих ґрунтів.
  6. Вибір фундаменту для лесовидних грунтів.

Глинисті грунти нерідко відносять до хорошим, міцним грунтам, в результаті чого виникає питання, як можна заощадити на фундаменті, якщо на будівельній ділянці залягають глини. Насправді хороша, міцна глина близько до поверхні зустрічається рідко на відміну від широко розповсюджених супесей і суглинків. Про те, як зрозуміти що за грунт на ділянці, і який фундамент краще на глинистому ґрунті, ми і поговоримо в цій статті.

Про те, як зрозуміти що за грунт на ділянці, і який фундамент краще на глинистому ґрунті, ми і поговоримо в цій статті

Типи і види глинистих ґрунтів. Основні характеристики

Глинисті грунти відносять до зв'язковим грунтам, піщані - до незв'язним. Можливості підключення - це здатність грунту не розсипатися як у вологому, так і в сухому стані. Залежно від гранулометричного складу, зв'язні грунти підрозділяють на:

  1. Глини. Фракція не крупніше 0,01 мм при процентний вміст за масою не менше 50%.
  2. Суглинки. Фракція не крупніше 0,01 мм при процентний вміст 30-50% і наявності фракції крупніше 0,01 мм до 70%.
  3. Супіски. Фракція не крупніше 0,01 при процентний вміст менше 30%.
  4. Леси. Фракція 0,002-0,05мм, вміст глинистих частинок 5-30% при пористості 40-55%.

Для будівництва фундаменту найкраще глини, найгірше - леси. Причому ці грунти далеко не завжди перебувають в «чистому» стані. Наприклад, широко поширені лесовидні суглинки.

Вкрай важливим параметром, сильно впливає на несучу здатність зв'язкових грунтів, є показник консистенції. Він залежить від водонасичення і вимірюється в частках одиниці. Чим нижче значення, тим твердіше (суші) грунт.

Чим нижче значення, тим твердіше (суші) грунт

Показники консистенції зв'язкових грунтів.

Вибір типу фундаменту багато в чому залежить від консистенції глинистого грунту.

Розпізнати тип глинистого грунту легко виходячи з його головною характеристики - зв'язності. Потрібно зволожити грунт до стану, найбільш близького до пластиліну. Якщо при спробі розкачати пальцями джгут ( «ковбаску») кінці не обсипаються, це глина або суглинок. Ці два грунту схожі, розрізняти їх між собою немає необхідності. Два (супісок і лес) також нескладно розрізнити між собою. Якщо зразок з непорушеною структурою в сухому стані легко кришиться пальцями - це супісок. Леси скріплені легко розчинними у воді солями і в сухому стані мають міцність, характеризується виразом «лопата не бере».

Вибір фундаменту для твердих і напівтвердих глинистих ґрунтів.

Тверді та напівтверді суглинки і глини є прекрасним будівельним підставою. Воно стабільне, міцне. Дозволяє виконувати всі види земляних робіт. На цих грунтах доцільно застосування стовпчастих фундаментів для каркасних будівель і стрічкових для стінових. Для приватного будівництва застосування фундаментних плит або паль сумнівно.

Стовпчасті фундаменти під каркасний будинок.

Стрічковий фундамент.

Вибір фундаменту для тугопластічних і м'якопластичного глинистих ґрунтів.

Для цього виду грунтів застосовуються фундаменти всіх видів, від стрічок і плит, до паль. Для м'якопластичного консистенції рідко показано застосування окремо розташованих стовпчастих фундаментів. У приватному будівництві перевагу слід віддавати стрічковим фундаментів достатньої ширини, утепленим плитам дрібного заглиблення, гвинтовим або буронабивних паль невеликої довжини.

Вибір фундаменту для текучепластічной глинистих ґрунтів.

Зв'язні грунти пластичної і особливо текучепластічной консистенції накладають ряд обмежень на проведення робіт. Укоси котлованів (траншей) не стійкі, схильні до «опливанню». Сильно ускладнене пристрій такого типу фундаменту, як буронабивні палі. Після буріння свердловин вони швидко «замулюються», стінки осідають. На таких грунтах доцільно застосування утеплених фундаментів мілкого закладення (наприклад, утеплена шведська плита), буронабивні палі в обсадних трубах, буроін'єкційні і гвинтові палі. Останні отримали широке поширення в приватному будівництві внаслідок невисокої вартості і простоті монтажу.

Схема пристрій мелкозаглубленних утепленій фундаментної плити.

Схема влаштування буронабивних паль в обсадних трубах.

Варіанти пристрою ростверків поверх гвинтових паль.

Ще одним небезпечним властивістю водонасичених зв'язкових грунтів є морозне здимання. Воно найчастіше проявляється в дрібнодисперсних (зв'язкових) грунтах при достатній кількості води. Таким чином, м'яко і текучепластічной глинисті і суглинні грунти особливо часто схильні до силам морозного обдимання. Заходи з протидії цьому фактору ділять на дві категорії: заглиблення фундаменту не менше глибини промерзання (залежить від кліматичного району будівництва) та утеплення цокольної частини будівлі (Включаючи вимощення).

Будівництво на текучих грунтах не рекомендується.

Вибір фундаменту для лесовидних грунтів.

Найнебезпечнішим видом зв'язкових грунтів є лес і лесовидні суглинки. Це високопористий грунт, що має в сухому стані високу несучу здатність. Але при попаданні води він дуже швидко розмокає, перетворюється «в кашу», сильно втрачає несучу здатність і самоуплотняется. Остання властивість називається просадочностью. Лесовидні грунти ділять на 1-й і 2-ий тип по просідання. Перший дає самостійну усадку під власною вагою при замочуванні на величину не більше 5 см на кожен метр товщі грунту, другий - більше 5 см.

Для просідаючих грунтів рекомендується застосування розширених фундаментів мілкого закладення (широких фундаментних стрічок, суцільних плит з армованими монолітними цокольними частинами стін) а також палі, що проходять наскрізь просадними товщу і заведені в міцні грунти.

До важливих заходів при наявності просідання відносять пристрій водонепроникною вимощення з шириною не менше 1,5 м для 1-го і 2,0 м для 2-го типу просідання. Водонесучі комунікації в місцях підпільної прокладки, а також проходження крізь цокольну частину повинні бути укладені в водонепроникні гільзи або лотки.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама