Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Вимикач світла. Їх види та типи. Поради при виборі.

  1. Способи перемикання світла
  2. 1. Клавішні конструкції
  3. 2. Перекидні і прохідні вимикачі
  4. 3. Шнурові вимикачі
  5. 4. Кнопкові пристрої
  6. 5. Повзункові переключателі- вимикачі
  7. 6. Сенсорні вимикачі
  8. 7. Вимикачі з датчиком руху
  9. 8. Смеркові вимикачі
  10. 9. Вимикачі з дистанційним управлінням
  11. Який вимикач світла вибрати для квартири?
  12. З якої причини можуть виходити з ладу ці настільки корисні пристрої?
  13. Поради при виборі вимикача.
  14. Будемо раді, якщо підпишетеся на наш Блог!

На сьогоднішній день для контролю і регулювання освітлення використовується вимикач світла. Розрізняють декілька видів: таймери, димери, дистанційні та клавішні вимикачі. Всі вони відрізняються між собою конструкцією, можливостями і різним ступенем захищеності. Але пристрій вимикача світла по своїй суті і принципом роботи однаково для всіх видів. Всі вони відносяться до комутаційних апаратів з двома позиціями робочого органу, що визначають наступні прикордонні стани:

  • розмикання електричного кола
  • подачі напруги на світильник

Управління освітленням в більшості випадків виконується вручну. Квартирні вимикачі сконструйовані для роботи в домашній електропроводці при номінальних параметрах мережі і не призначені для відключення струмів наднормативних навантажень і коротких замикань. Цю захисну функцію виконують автоматичні вимикачі квартирного щитка, які обладнані расцепителями струму, механізмами відсічення і системами гасіння електричної дуги. Будь-яка модель вимикача світла створюється під певні технічні завдання: робочий струм; напруга мережі; Кліматичне виконання; ступінь пило-вологозахищеністю (IP-код); спосіб установки; кріплення проводів; метод комутації; вид управління та інші цілі.

У переважній більшості конструкцій дроти підключаються до клем різноманітними гвинтовими зажимами. Цей спосіб пройшов перевірку часом. Зараз для полегшення монтажу стали користуватися популярністю підпружинені клеммники, які дозволяють швидше виконувати монтаж вставкою наконечника провідника в затискний пристрій.

Зараз для полегшення монтажу стали користуватися популярністю підпружинені клеммники, які дозволяють швидше виконувати монтаж вставкою наконечника провідника в затискний пристрій

Способи перемикання світла

Квартирні вимикачі можуть управлятися:

  • натисканням на клавішу
  • перемиканням тумблера
  • натягом або відпуском шнура (ланцюжки)
  • переміщенням повзунка
  • включенням кнопки
  • вбудованим датчиком руху
  • сенсорною панеллю
  • інтенсивністю падаючого світлового потоку
  • дистанційним пультом

Вони найчастіше встановлюються на стіні для зовнішнього або внутрішнього монтажу електропроводки. При прихованому способі розміщення вимикач ховається в гнізді всередині стіни, а дроти підключаються до клем після закріплення корпусу. Для відкритої проводки використовують підрозетник. До нього шурупами кріплять підставу.

1. Клавішні конструкції

Клавішні вимикачі освітлення є класикою жанру. Такий вид лідирує на ринку електротехнічних виробів і найчастіше використовується для підключення світильників. Принцип роботи досить простий - ланцюг замикається при натисканні перекидний клавіші. Існують одно-, дво- і трехклавішние моделі. Конструктивно вимикач світла, керований натисканням на клавішу, складається з стаціонарно закріплених в корпусі контактів і рухомого хитається механізму, підтискає пружиною, яка працює на:

  • стиснення
  • розтягнення

У першому випадку зусилля натискання на клавішу передається кульці, стискає пружину. Він прослизає по осі гойдання коромисла, перекочується по його плечу і переміщує рухомий механізм з контактами в протилежну сторону.

При другому способі на клавіші вимикача закріплена рамка, притискається пружиною до основи. Вона гойдається навколо осі і своїм рухом створює або розриває електричний контакт.

В обох випадках рухома частина під дією пружини перемикає вимикач з одного стану в інший залежно від місця натискання на нижню або верхню частину клавіші. При правильно підібраних електричних параметрах і дотриманні режиму експлуатації вимикач може безвідмовно працювати багато десятиліть. Побутові вимикачі мають невелику навантажувальну здатність, розраховані на включення від одного до декількох одиниць джерел світла одночасно. Розраховані на струм навантаження до 10-15 А. Більш потужне навантаження такими пристроями в чистому вигляді коммутировать вже не можна.

Перевага такого виду вимикачів:

  • невисока ціна
  • зручне користування
  • легкий ремонт, установка і заміна

Особливих недоліків немає.

2. Перекидні і прохідні вимикачі

Вони є різновидом клавішних конструкцій перекидного типу. При маніпуляції клавішею загоряється одна з двох підключених до них ламп. Найчастіше такі моделі застосовують для управління світлом з декількох віддалених місць. У момент розмикання ланцюга - звичайний вимикач (не важливо, скільки у нього клавіш) тільки розриває ланцюг, перемикач також розриває ланцюг, але при цьому тут же відбувається замикання інший ланцюга.

Прохідними вимикачами називають пристрої, призначені для забезпечення управління одним джерелом світла з двох або більше різних місць. Схеми з їх використанням дещо складніше, ніж традиційні, оскільки мають на увазі установку декількох комутаційних апаратів. Освітлення з використанням прохідних вимикачів зазвичай облаштовують в довгих коридорах, на сходах, садових доріжках, в спальнях. Така схема дозволяє, включивши світло в одному кінці приміщення, вимкнути його в іншому, чи не повертаючись до першого вимикача. Детальніше про прохідні вимикачі, читайте в нашій статті .

3. Шнурові вимикачі

Такі моделі масово встановлювалися всередині панельних багатоповерхових будинків в 70 - 80 роки. Вони, при правильній експлуатації, продовжують працювати і зараз. Особливість їх пристрої - звисає вниз від корпусу капронову шнур, який прив'язаний до поворотного важеля, скріпленого з рухомою контактною колодкою. Повернення колодки забезпечується за рахунок енергії стиснення пружини після відпускання шнура. Серед подібних моделей існують конструкції, які за допомогою натягу шнура (повороту важеля), здійснюють управління двома групами світильників для люстри: при першому натягу включається один блок ламп, при другому - інший, а потім вони послідовно відключаються.

Торшери, настінні бра і настільні лампи досить часто забезпечуються саме таким типом вимикача: звисає з-під плафона шнурком з витонченою гільзою-держаком. До слова, в сучасній Великобританії досі цей пристрій є єдиним дозволеним для установки у ванних кімнатах: вважається, що відсутність можливості навіть випадково доторкнутися до електричної начинці пристрою або його знаходяться під напругою частинам, забезпечує безпеку.

З міркувань естетики вимикачі такого типу встановлюють в інтер'єрах в стилі ретро, ​​класицизм, бароко і модерн. І якщо ще кілька десятиліть тому електрики отримували замовлення на переобладнання квартир старої споруди вимикачами кнопковими замість «застарілих» мотузкових, то останні модні віяння повернули тенденцію назад. Стильні інтер'єри знову обладнають мотузочками і ланцюжками.

4. Кнопкові пристрої

Кнопкові вимикачі бувають двох видів:

  • з фіксацією
  • без фіксації

Їх можна зустріти в підставі настільної лампи, над яким височить кнопка з обоймою. Циліндрична частина вимикача знизу панелі виведена через технологічний отвір. Підготовлені кінці електричних проводів заводяться в гнізда і затискаються гвинтами з торців корпусу. Кнопкові вимикачі працюють за принципом ключа, коли при першому натисканні вони запалюють світло і залишають його горіти, а при повтором - гасять його.

На практиці часто зустрічаються кнопки з пружиною самоповороту, які створюють імпульс струму (робота в режимі кнопки без утримання). Для управління світлом за допомогою таких пристроїв необхідно підключати додатково релейний схему. По суті такий вид вимикачів - це просто кнопки. Такі ж кнопки як наприклад використовуються в дверних дзвінках. Ця кнопка підключається до імпульсного реле, яке вже і проводить включення і відключення світла після натискання кнопки.

5. Повзункові переключателі- вимикачі

У закритому корпусі зі стаціонарно закріпленими контактами переміщається рухливий механізм з контактним містком. Пружина стиснення забезпечує поліпшену фіксацію і стискуючи зсунутих майданчиків для створення хороших умов проходження електричного струму. У таких вимикачах рухливий елемент розміщений над центральною частиною. Такий пристрій забезпечує чіткий стискуючи для створення гарного електричного контакту з мінімальною ймовірністю виникнення іскріння. Це є умовою забезпечення тривалої і надійної роботи.

6. Сенсорні вимикачі

Такі конструкції не потребують механічному впливі: вони мають на зовнішній стороні спеціальну панель, керовану простим дотиком пальця. Подібні моделі можуть бути налаштовані для роботи в режимі ключа або кнопки. За своєю будовою сенсорні вимикачі складаються з:

  • чутливого елемента, що реагує на дотик і відправляє команду на обробку
  • електронної схеми з напівпровідниковими елементами, яка сприймає сигнал-команду і перетворює його для сприйняття виконавчим органом
  • комутаційної частини, що забезпечує силові перемикання

Завдяки електронній начинці вони можуть управлятися дистанційно і оснащуватися додатковими функціями датчиків:

  • руху
  • температури
  • освітленості

7. Вимикачі з датчиком руху

В їх конструкцію входять електронні компоненти, які здійснюють постійний аналіз:

  • рівня освітленості контрольованого простору
  • наявності (або відсутності) руху людини в зоні чутливості датчика

При дотриманні необхідних умов для включення світла датчик спрацьовує.

8. Смеркові вимикачі

В основу цієї конструкції покладено принцип фотореле, яке реагує на зміну освітленості спеціальним датчиком. При зменшенні світлового потоку такий вимикач самостійно включає світильник, який буде горіти до тих пір, поки зовнішнє освітлення не збільшиться. Для економної роботи світильника сутінкові вимикачі доповнюють датчиками руху або присутності.

9. Вимикачі з дистанційним управлінням

Вони дозволяють управляти світильником на відстані за допомогою невеликого пульта-брелока, що є передавачем, що випромінює команди по радіоканалу. Сам вимикач - це приймач, який власними комутаційними контактами врізається в провід живлення світильника. Його можна встановлювати безпосередньо біля кріплення люстри або замість старого клавішного вимикача або навіть всередині квартирного щитка. Для управління енергозберігаючими люмінесцентними або світлодіодними лампами 12 В, на вимикач доведеться подавати фазу і нуль для блоку живлення.

Залежно від переданої команди з пульта відбувається включення або відключення світла. Дальність дії передавача залежить від конструкції і матеріалів будівлі, а середня потужність випромінювання достатня для подолання відстані близько 20 - 25 метрів. Для харчування брелка досить використовувати звичайні батарейки. З огляду на економний режим експлуатації, термін їх роботи буде досить тривалим. Використання в схемі управління мікропроцесорних контролерів дозволяє розширити функціональні можливості світильників, здійснювати їх плавний запуск, регулювати силу світла, використовувати таймер і інші механізми.

Який вимикач світла вибрати для квартири?

За кількістю каналів або клавіш можуть бути: одне, двох або трьох клавішними (можуть і більше, але це велика рідкість, та й ні до чого це). Якщо лампочка у вас одна або всі лампочки в люстрі Запаралеленими, то і вимикач вам буде потрібно з однією клавішею. А ось якщо ваша люстра розділена на кілька окремих каналів або у вас є ще додаткові джерела світла (точкові світильники, наприклад) і плюс до всього дозволяє проводка (повинно бути не 2 дроти, а 3 і більше), то тут вже рахуйте самі - 2 або 3 клавіші вам буде потрібно. У сучасному вимикачі може бути присутнім підсвічування. Це дуже зручно, в темний час доби, знаходити його по палаючого вічка. Коли такого ще не було на наших прилавках, народні умільці самі встановлювали світлодіоди для підсвічування.

До сучасних вимикачів можна віднести такий тип, як диммери, ну або по простому светорегулятори. У його завдання входить крім включення світла ще й його регулювання. Так що ви легким поворотом коліщатка можете встановити потрібну вам освітленість. При його виборі варто пам'ятати, що вони розраховані на певну потужність, яка вказується в його характеристиках (на корпусі зі зворотного боку або в інструкції). Складіть потужність всіх включаються лампочок диммером - це і буде та мінімальна потужність нижче, якої встановлювати не варто. А краще звичайно взяти з невеликим запасом.

Ну якщо вже заговорили про новинки - не варто забувати про сенсорних вимикачах. Тут все як у казці - варто тільки піднести руку і ніжно доторкнутися, як загориться світло. Переваги самі розумієте - ніяких клацань, включається абсолютно тихо. Ну а якщо «тихо вам не потрібно», то є ще такий тип, як акустичний вимикач. Тут ви теж виступаєте в ролі чарівника і на вашу бавовні або навіть голосовій команді запалюється світло! А тепер новинка для «ледачих» - вимикач з дистанційним пультом управління. Його начинка просто напхана електронікою і як в комп'ютері, всім керує справжній мікропроцесор! Крім простого управління з пульта, у нього величезна кількість функції - регулювання освітленості, кілька окремих каналів включення, кожен канал можна запрограмувати на певний час включення виключення ну і так далі.

З якої причини можуть виходити з ладу ці настільки корисні пристрої?

Перш за все неякісний монтаж - якщо електрик або ви погано затягнули місце з'єднання проводу з клемами, в цьому місці буде відбуватися іскріння і відповідно нагрівання, що може привести до виходу його з ладу або навіть до пожежі. Ще одна з причин - неправильний підбір комутованого струму. Дивіться, на яку напругу і струм розрахований встановлюється вимикач, при неправильному підборі будуть підгоряти контакти, а якщо начинка електронна, то вона, швидше за все, просто згорить. Ну і не варто «довбати» по ньому при включенні і виключенні - корпус то в основному пластиковий.

Поради при виборі вимикача.

Звичайно ж, купувати варто тільки в спеціалізованих магазинах, які торгують електроприладами. Там ви знайдете величезний вибір різних пристроїв, як по функціональності, так і по дизайнерським рішенням. Вимагайте від консультанта-продавця пояснити вам всі технічні можливості і характеристики даної моделі, а так само самі переконаєтеся, на яку напругу і струм він розрахований (вказується на корпусі зі зворотного боку). Обов'язково повинен бути присутнім знак якості тієї країни, де він зроблений. З таким знаком, держава вам дає гарантію від будь-яких неприємностей. Проведіть кілька включень виключень - клавіші повинні працювати м'яко, нічого не повинно чіплятися і скрипіти. Ну і звичайно дивіться на якість збірки - зазвичай неякісну зборку видно не озброєним оком.

Будемо раді, якщо підпишетеся на наш Блог!

[Wysija_form id = "1"]

З якої причини можуть виходити з ладу ці настільки корисні пристрої?
Який вимикач світла вибрати для квартири?
З якої причини можуть виходити з ладу ці настільки корисні пристрої?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама