Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Цементно піщана стяжка підлоги: витрата, щільність Будівництво будинків і конструкцій з піноблоків

  1. Вага, терміни затвердіння, різновиди ЦПС
  2. Склад, витрата матеріалів
  3. Що потрібно знати при заливці стяжки? (Відео)
  4. Технологія заливки ЦПС

Цементно-піщана стяжка (ЦПС) - простий і швидкий в реалізації спосіб вирівнювання покриттів для підлоги. За допомогою ЦПС можна вирівнювати кам'яні і бетонні підлоги, готуючи їх до монтажу чистового настилу. Серед її переваг - довговічність, стійкість до деформацій під впливом навантажень будь-якого типу і невисока вартість. Цементно-піщана стяжка (ЦПС) - простий і швидкий в реалізації спосіб вирівнювання покриттів для підлоги

Цементно-піщана стяжка

У даній статті розглянуто пристрій цементно-піщаної стяжки. Ви дізнаєтеся як зробити розрахунок матеріалів, готувати розчин, встановлювати маяки, заливати і вирівнювати ЦПС.

Вага, терміни затвердіння, різновиди ЦПС

Єдиним фактором, який обмежує можливість цементно-піщаної застосування стяжки, є її велика вага. Так, вага квадратного метра ЦПС товщиною 1 см може доходити до 15 кг / м2. При цьому, мінімальна товщина цементної стяжки становить 3 см, так що на практиці (якщо враховувати вагу утеплювача і лицьового покриття для підлоги - ламінату або паркетної дошки) 1 м2 стяжки важить не менше 50 кілограм. У більшості випадків товщина заливається ЦПС становить 5 см, якщо на таку стяжку покласти плитку, то її вага буде близько 100 кг / м2.

В результаті застосування стяжки для вирівнювання підлог першого поверху не обмежена, однак в багатоповерхових будинках вона може використовуватися лише в приміщеннях, де несучі перекриття розраховані на навантаження не менше 300 кг / м2.

Схема статі зі стягуванням

Термін, протягом якого сохне цементно-піщана стяжка, безпосередньо залежить від її товщини. Так, ЦПС товщиною 40 мм сохне протягом 7-ми днів, а при кожному збільшенні її товщини на 1 см необхідно по 5 додаткових днів на набір міцності.

Є два способи вирівнювання підлоги стягуванням - використання готової суміші для ЦПС або приготування піщано-цементного розчину своїми руками. Магазинні суміші відповідно до положень ГОСТ №28013 класифікуються на два різновиди: сухі - замішуються безпосередньо на місці будівництва, і мокрі - поставляються в уже готовому до застосування вигляді. Серед перевірених сумішей, що мають оптимальне співвідношення ціна / якість, виділимо такі склади як Кнауф ОП-135, Ceresit CN-69 і Кнауф УБТ. Це сухі суміші, які реалізуються в мішках об'ємом 25 кг.

На окрему увагу заслуговує суміш Кнауф-УБТ, до складу якої додані пінополістирольні гранули . За рахунок такого заповнювач стяжка отримує додаткові теплоізоляційні здатності, що особливо важливо при вирівнюванні холодної підлоги на першому поверсі будинку. Витрата приготованого з суміші Кнауф-УБТ розчину на 1 м2 підлоги становить 17.6 кг при товщині стяжки 3 см. Щільність покриття - 600 кг / м3, міцність після затвердіння - 1 МПа.

Стяжка Кнауф-УБТ

Також існують склади з домішкою фіброволокна , Яке збільшує міцність і стійкість стяжки до розтріскування, що дозволяє не використовувати сталеву сітку при її заливанні. Застосування фіброволоконної ЦПС дозволяє економити гроші і час, в порівнянні з облаштуванням класичного аналога, при цьому вартість такої суміші не сильно відрізняється від сумішей для звичайних стяжок.

до меню ↑

Склад, витрата матеріалів

До складу розчину для заливки стяжки входить вода, пісок і портландцемент. потрібно використовувати цемент для стяжки класу М400 , Числова номенклатура в даному випадку означає, що після затвердіння бетон зможе витримати навантаження до 400 кг / см2.

Пропорції компонентів в розчині - 4 частини піску на 1 частину цементу. Кількість води визначається виходячи з ваги доданого цементу - по 0.5 літра на кожен кілограм. Приготований розчин повинен мати досить густу консистенцію, щоб після заливки він не розтікався при спроби вирівняти стяжку провіля.

Схема облаштування ЦПС

Усереднений витрата цементу на стяжку товщиною 5 см становить 15 кг / м2. Точно визначити його кількість можна виконавши розрахунок. Наводимо алгоритм такого розрахунку на прикладі ЦПС товщиною 4 см і площею 25 м2:

  1. Визначаємо обсяг стяжки, перемноживши її площа і товщину: 25 * 0,04 = 1 м3.
  2. З огляду на пропорції складу 4: 1 робимо розрахунок обсягу кожного з компонентів: ¼ = 0,2 м3.
  3. Вираховуємо фактичний обсяг 4 частин піску: 4 * 0,2 = 0.8 м3 і однієї частини цементу: 1 * 0,2 = 0,2 м3.
  4. Виходячи з довідкових даних визначаємо питому вагу 1 м3 піску, який становить 1600 кг, і цементу - 1300 кг.
  5. Виконуємо розрахунок витрат матеріалів на бетонування стяжки заданих розмірів: цемент: 0,2 * 1300 = 260 кг, пісок - 0,8 * 1600 = 1280 кг.

Таким чином розрахунок показав, скільки матеріалів буде потрібно на заливку стяжки. Однак купувати їх потрібно з запасом в 15-20%, так як в процесі приготування розчину цемент вмощується в обсязі.

до меню ↑

Що потрібно знати при заливці стяжки? (Відео)

до меню ↑

Технологія заливки ЦПС

Підготовка чорнового статі перед бетонуванням стяжки починається з його очищення. Необхідно простукать всю підлогу або плиту перекриття і видалити відшарувалися шматки бетону, що виникли отвори заповнюються розчином. далі потрібно покрити поверхню ґрунтовкою , Яка збільшить адгезію між підставою і ЦПС. Гарантувати необхідно в два шари, другий наноситься по закінченню часу, необхідного для повного висихання першого шару.

Розмітку стяжки найзручніше виконувати із застосуванням лазерного рівня. Прилад встановлюється в найвищої точки підлоги кімнати, його покажчики розлучаються по стінах приміщення і на них робляться відповідні позначки.

Розмітка з використанням лазерного рівня

На наступному етапі потрібно встановити маяки. Це напрямні з металевого профілю, за якими стяжка буде вирівнюватися після заливки. Існує два види маяків - звичайні сталеві і розчинні, ми рекомендуємо використовувати перший варіант, так як він менш трудомісткий в роботі і забезпечує кращу точність вирівнювання. Ширина між встановленими маяками повинна бути на 20 см вже, ніж ширина використовуваного провила.

Маяки сідають на корж розчину, також можна використовувати шматки цегли і монтажну піну. Верхня кромка маяка повинна знаходитися по лінії верхнього контуру стяжки. Враховуйте, що маяк не повинен прогинатися по довжині, щоб уникнути цього потрібно використовувати достатню кількість підставок.

Враховуйте, що маяк не повинен прогинатися по довжині, щоб уникнути цього потрібно використовувати достатню кількість підставок

установка маяків

Далі виконується заміс розчину. Пропорції: 1 частина цементу, 4 частини піску і 0.5 л води на кілограм цементу. Починати бетонування потрібно з найбільш віддаленій від дверей частини кімнати - розчин наливається на підставу з відра і розрівнюється по маяках за допомогою провила. Таким чином проходяться ділянки площею 1-2 м2.

Через 12-15 годин після заливки поверхню стяжки потрібно затерти сумішшю цементу і піску (1 до 1). Робиться це за допомогою спеціальної затирочної машини або ручним інструментом з пінопласту. В процесі шліфування з поверхні видаляються всі нерівності, допущені на стадії заливки. Після затірки стяжку необхідно змочити мокрим валиком і накрити клейонкою, змочування потрібно повторювати щодня протягом 7 днів.

Після затірки стяжку необхідно змочити мокрим валиком і накрити клейонкою, змочування потрібно повторювати щодня протягом 7 днів

Вирівнювання стяжки по маяках

Пару слів про армуванні. Робиться воно при необхідності компенсації діючих на стяжку згинають і вібраційних навантажень, які можуть бути присутніми в виробничих приміщеннях або в разі вирівнювання еластичного, схильного до деформацій підстави - лагового статі, теплоізоляційних панелей. В такому випадку закладений в стяжку каркас з арматури або сталева сітка приймають навантаження на себе, зменшуючи ризик деформації бетону.

Якщо ви вирівнюєте стяжкою підлогу в житловому приміщенні, то швидше за все реальної потреби в армуванні немає. Якщо ж прийнято рішення армувати, то краще за все застосовувати дорожню сітку з розміром осередків 100 * 100 мм. Сітка укладається на підставки - шматки цегли або бетонні коржі так, щоб вона була піднята над підлогою на половину товщини стяжки, і вже поверх неї розміщуються маяки. Між стінами кімнати і краями сітки має бути присутнім відстань в 5 мм. Сам процес бетонування виконується за стандартною технологією.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама