- Середня вага різних порід Великі, середні і дрібні фермерські господарства, які займаються розведенням...
- білий велетень
- французький баран
- Каліфорнійський кролик
- Радянська шиншила
- Відео «Як утримувати кроликів взимку»
Середня вага різних порід
Великі, середні і дрібні фермерські господарства, які займаються розведенням кроликів, для успішності свого бізнесу завжди повинні правильно оцінювати показник продуктивності своїх вихованців. Вага тварин залежить від наступних параметрів:
- особливості породи;
- швидкість розвитку і росту молодняку;
- особливості харчування;
- основні параметри змісту.
Всі ці нюанси впливають на те, якою буде вага кроликів по місяцях. Таблиця з обліку даного параметра розроблена для кожної породи. У ній зазвичай наведені усереднені показники. Тому не виключено, що максимальна маса кролика може відрізнятися від заявлених в таблиці показників для будь-якого віку. Сам фермер може регулювати показник маси тіла вихованця, даючи тваринам певний корм.
Давайте розглянемо параметр ваги в залежності від віку для гігантських порід. Популярність цих різновидів обумовлена відмінними показниками тварин за вагою. Причому багато породи можна годувати недорогими кормами, отримуючи при цьому максимальна вага тварин і відмінний вихід з м'ясної продукції.
фландр
Сьогодні тваринники дуже часто вирощують в своїх фермерських господарствах таку велику породу, як Фландер. Ці кролики вважаються прямими нащадками патагонського виду. Зовні такий кролик нагадується невеликого цуценя. Екстер'єру Фландрії характерні такі риси:
- товсті лапи;
- неповороткість;
- великі вуха.
Кролиця цього різновиду за один раз може народити 16 дитинчат, а то і більше. Однак в середньому цей показник становить 7-9 кроленят. Малюки ростуть швидко і вже до 3 місяців важать близько 3 кілограм. При тому що новонароджені кроленята важать 62 г.
Надалі таблиця їх маси в залежності від місяця буде мати наступний вигляд:
- 1-й місяць - 815 г;
- 2-й - 1,6 кг;
- 3-й - 2,7 кг;
- 4-й - 3,6 кг;
- 5-й - 4,7 кг;
- 6-й - 5,5 кг;
- 7-й - 6,3 кг;
- 8-й - 7 кг.
Як бачимо, молодняк даного різновиду демонструють відмінну динаміку зростання. Головне, правильно годувати і доглядати за зростаючими тваринами.
білий велетень
Ще однією великою різновидом вважається Білий велетень. Цей різновид є нащадком Фландрії. Їх відмітні риси - білосніжний забарвлення шерсті (немає жодного цятки) і червоні (іноді рожеві) очі. Ця порода була отримана в Бельгії на початку XX століття.
Вітчизняні селекціонери вивели новий різновид Білого велетня, яка відмінно переносить навіть суворі погодні умови. Тому розведення цих хутрових тварин може здійснюватися в регіонах з суворими кліматичними умовами.
За один пологи самка приносить до 14 малюків. Набір їх ваги по добі має наступний вигляд:
- новонароджені кроленята - 60 г;
- 30 днів - 745 г;
- 60 днів - 1,3 кг;
- 90 днів - 2,4 кг;
- 120 днів - 3,3 кг;
- 150 днів - 4,1 кг;
- 180 днів - 4,8 кг;
- 210 днів - 5,2 кг;
- 240 днів - 5,7 кг.
Як бачимо, важить кролик в 6 місяців трохи менше, ніж Фландр. Використовуючи різний корм можна трохи прискорити зростання молодняка. Однак досягти значного приросту навряд чи вдасться, так як особливості породи по масі можна перевищити тільки трохи.
французький баран
До великих порід кроликів також відноситься різновид Французький баран. Тварини, незважаючи на свій миловидний зовнішній вигляд, вирощуються з метою отримання хутра і м'яса. Прямі родичі цього різновиду - Англійська висловухий і Фламандський гігант.
При правильному догляді представники цієї породи можуть важити достатньо, щоб гарантувати відмінний вихід з м'ясної продукції. Щоб набирати сто і більше грам в день, молодняк повинен правильно харчуватися. В середньому кролики набирають близько 4,5 кг.
Скільки важать кроленята, можна з'ясувати виходячи з наступних даних:
- новонароджені малюки - 60 г;
- 1-й місяць - 695 г;
- 2-й - 1,4 кг;
- 3-й - 2,6 кг;
- 4-й - 3,5 кг;
- 5-й - 4,3 кг;
- 6-й - 4,4 кг;
- 7-й - 5,3 кг;
- 8-й - 6,3 кг.
Як бачимо, ростуть і набирають вагу вухаті цієї породи досить швидко. При цьому Французький баран відрізняється високою плодючістю. За раз самка здатна народити 12 і більше малюків.
Каліфорнійський кролик
Великої породою є Каліфорнійський кролик, батьківщиною якого вважається американський штат Каліфорнія. Тварини мають привабливий зовнішній вигляд завдяки незвичайному забарвленню. Предками каліфорнійців вважаються шиншилові, Горностаєва (Гімалайська) і Новозеландська породи.
В середньому представники цього різновиду набирають 4-4,7 кг. Але в окремих випадках тварини можуть важити 5 кг і більше. Пам'ятайте, що годування певними видами кормом будуть давати різний набір маси.
Набір молодняка ваги по місяцях буде мати наступний вигляд:
- новонароджені кроленята - 50 г;
- 60 діб - 1,9 кг;
- 90 діб - 2,7 кг;
- 120 діб - 3,1 кг;
- 150 діб - 3,6 кг;
- 180 діб - 4 кг;
- 210 діб - 4,8 кг.
Показники маси можуть варіюватися в залежності від умов утримання тварин.
Радянська шиншила
Порода була отримана шляхом схрещування шиншилові кролика з Білим велетнем. Це м'ясо-шкурковая різновид. Для молодняку характерна висока швидкість росту. При цьому вид відрізняється скоростиглістю.
Набір ваги відбувається наступним чином:
- новонароджені малюки - 0,75 кг;
- 2-й місяць - 1,8 кг;
- 3-й - 2,7 кг;
- 4-й - 3,6 кг.
Дорослі особини важать близько 5 кг. Самка за пологи зазвичай призводить до 8 кроленят. Тварини невибагливі в плані розведення і спокійно переносять суворий клімат.
Знаючи, яку вагу кролика по місяцях буде отримано при конкретному раціоні, досить легко визначити оптимальні терміни забою з метою отримання високого виходу з м'яса.
Відео «Як утримувати кроликів взимку»
З цього відео ви дізнаєтеся, як правильно утримувати кролів взимку в домашніх умовах.