Пташиний очей або антракноз на ягодах винограду
До хвороби схильні абсолютно всі сорти винограду. Плямистий антракноз, є грибковим захворюванням. Хвороба вражає виноград до початку дозрівання, найчастіше приґрунтовому його частини. Грибниця, (Gloeosporium ampelinum. Saсс) в початковій стадії безбарвна, в процесі розвитку стає бурого кольору. Уражені листки покриваються невеликими світло-сірими плямами 2-3 мм з нерівними краями бурого кольору, які з часом збільшуються. Руйнується тканину листа, і утворюються діри.
Лист винограду, уражений антракнозом
Плями на уражених пагонах з нерівними краями. З ростом винограду виразки на пагонах витягуються і стають схожі на пташине око. Чим довше виноград уражений грибом, тим глибші виразки на лозі. Лоза стає ламкою і висихає. Гриб здатний муміфікуватися і зберігається в пагонах до 5 років.
Уражена антракнозом виноградна лоза
чим небезпечне
Найбільша небезпека при захворюванні, полягає в ураженні молодих пагонів. Гребені - скелет виноградного грона, покривають виразки, суцвіття сохнуть і відмирають, що призводить до втрати врожаю.
Чим викликано.
Збудником хвороби антракноз (лат. Elsinoë ampelina), є недосконалий гриб Gloeosporium ampelophagum Sacc.
коли з'являється
Хвороба з'являється ранньою весною з початком вегетації.
що сприяє
Зливові дощі з градом, які завдають механічні пошкодження винограднику. Часті дощі при температурі 23-30 градусів вище нуля сприяють швидкому поширенню захворювання.
як поширюється
Патогенний гриб поширюється за допомогою краплею дощу або поливу.
профілактика
Обов'язкова обробка фунгіцидами після граду.
як боротися
- Перші обробки проводяться контактними препаратами на основі міді, коли пагони досягають 5-10 см.
- Подальші обробки з перервами в 10-13 днів фунгіцидами: Рідом, арцерид, ГОЛД МЦ, ВДГ, СКОР, КЕ, Квадріс Акробат, СК по інструкції.