- симптоми захворювання
- джерело неприємностей
- Історія грибка
- Особливості «Мікропсана»
- Характеристики «Фітоспорін-М»
- класичні методи
- стійкі сорти
- несподівані відкриття
- Важливо знати!
Небезпечна хвороба, борошниста роса або оидиум може з'явитися несподівано на винограді, в самий невідповідний момент, погубити врожай, вся рослина. Виноград - це вино, компот, стиглі ягоди, сік, родзинки. Ще виноград - це тінь, красива альтанка, навіс, огорожа. Це ефектне прикраса.
В умовах дикої природи перемагає найсильніший вид. Може так бути, що найсильнішим виявиться шкідник, будь то жук, кріт, грибок або вірус. Але і в дикій природі обов'язково баланс відновиться. Гармонія завжди святкує перемогу. А ось на садовій ділянці, винограднику, за рослинами доглядає людина. Це не дика природа, а присадибне господарство. Якщо борошниста роса з'явилася на винограднику, знають люди, як з нею боротися. Їй доведеться відступити.
борошниста роса або оидиум може з'явитися на винограді несподівано
симптоми захворювання
Білий наліт на ягодах і листі - саме так проявляє себе борошниста роса. Він може з'явитися і навесні, і влітку, і на початку осені. Цей наліт перешкоджає фотосинтезу, сушить ягоди. Листя в'януть на очах, шкірка виноградинок тріскається. Чи можна з цим щось зробити? Звісно так. Але що так псує рослини насправді? Виною всьому грибок. Його популяція атакувала кущ винограду.
Любить борошниста роса молоді гілки і зрілі. Нещадно знищує їх. Наліт, звичайно, виглядає красиво. Цей представник живої природи вміє справляти враження. І все ж довго милуватися красою «засніженого», покритого «інеєм» виноградника не варто. Час має значення. Чим довше популяція грибків живе на лозах, тим вони слабкіше. Гілки будуть засихати, листя опадати, як і ягоди. Виноград не може рости в таких умовах. До того ж краса цього грибка не вічна. Дуже скоро борошняної колір перетвориться в попелястий, а зелена рослина в буре. Іноді борошнисту росу називають Пепеліца.
джерело неприємностей

Іноді з борошнистою росою на винограді доводиться боротися весь сезон
Звикли люди вважати, що грибок любить сирість. Але цей грибок дуже любить виноград і виноградники. Він любить теплу погоду. Вологу, вогкість теж. Проте без проблем адаптується, пристосовується до інших умов. В першу чергу вражає стебла і листя, які розташовуються неподалік від грунту - це ідеальне середовище для розвитку, зростання, адаптації, розмноження. Незабаром він вражає листя і ягоди, яку сонечко гріє. Секрет в тому, що суперечки живуть не на поверхні, а під верхнім шаром шкірки, п'ють сік. Їм не страшна спека за рахунок цього.
З борошнистою росою на винограді доводиться іноді боротися весь сезон. Вона постійно повертається. Купивши один раз препарат для її знищення, перемігши цю напасть, слід зберігати пильність. Грибниця десь неподалік. У ній знаходиться безліч спор, готових до розвитку. Найчастіше грибниця розташовується в тріщинах кори, в очках нирок. Тут суперечки надійно захищені від морозів, готові до зимівлі. Як тільки приходить весна, температура повітря досягає позначки +18 - +25, вони починають поширюватися.
Весь сезон грибок створює грибниці. Тому треба уважно стежити за виноградом, навіть якщо проблема була вирішена. Можливо, це всього лише затишшя перед бурею. Від борошнистої роси не так-то просто позбутися. Лікування винограду вимагає терпіння. Регулярні зусилля дадуть результат. Правильна обробка винограду знищить грибниці. Треба подбати і про наступний сезон: боротися з борошнистою росою в цьому році, перемогти, відновити гармонію.
Історія грибка
Препарати, які знищують борошнисту росу, існують. Їх винайшли порівняно недавно. Вся справа в тому, що грибок багато століть жив лише в Північній Америці. Ніхто на інших континентах ніколи з ним не стикався. У фермерів, селекціонерів з'явився новий ворог лише в 1845 році, коли садівник Тукер в теплиці побачив цей іній.
«Мікосан» безпечний для людини, комах, черв'яків, птахів
Звичайно ж, йому не вдалося врятувати рослини, адже ніхто не знав тоді, як їх правильно лікувати. У 1850 в Європі на виноградниках почалася справжня епідемія. Пошуки дієвих методів, потрібних речовин почалися. До 1854 році збитки в різних країнах зросли до неймовірних масштабів. Борошниста роса не знала меж, вільно поширювалася, знищуючи все лози і грона на своєму шляху. Зупинити епідемію допомогла сірка. Чарівний засіб було знайдено.
Особливості «Мікропсана»
Сьогодні застосовується обприскування. Борються з напастю за допомогою біопрепаратів - новітньої технології. Використовуються «Фітоспорін», «Мікосан». З ними проблема Одіума буде вирішена в стислі терміни, без шкоди, додаткових стресів для рослини. «Мікроспан» проникає в клітини рослин, насичує їх спеціальними ферментами. Ці ферменти руйнують клітини грибка. У підсумку вся популяція гине. Ягоди, оброблені цією речовиною, можна вже через добу вживати в їжу. Оїдіум, до речі, дає пліснявий присмак. Їсти ягоди, знявши з них наліт, промивши ретельно, робити з них вино, компот не рекомендується. Смакові якості зіпсовані. Тільки після лікування винограду від борошнистої роси можна їсти ягоди. Всі пошкоджені грона, засохле листя і гілки слід зрізати і спалити.
«Мікроспан» безпечний для людини, комах, черв'яків, птахів. Чи не шкодить він і грунті. Детальна інструкція на упаковці допоможе приготувати правильно ліки. Препарат також стимулює зростання, зміцнює, відновлює імунітет рослини. Це засіб стане надійним помічником в боротьбі за красу і плодючість виноградних лоз.
Характеристики «Фітоспорін-М»
«Фітоспорін-М" не менш ефективний. Більш того, він підходить для профілактики, не тільки для лікування винограду від борошнистої роси. Він містить сінну паличку, яка проникає всередину листя, виробляє ферменти, що руйнують клітини оїдіуму. «Фітоспорін-М» поширюється по судинах рослини і знищує патогенний грибок повністю. Перевагою цього препарату є його нешкідливість - ягоди можна вживати в їжу в той же день.
Обробляти виноград краще в період розпускання бруньок, не чекаючи симптомів борошнистої роси. Якщо симптоми виявляться, чим раніше буде виконана обробка, тим краще. Чим більше чисельність популяції цих шкідників, тим складніше врятувати лози і грона.
«Фітоспорін-М» доступний, завжди є в продажу, ціни на нього прийнятні. Витрачається він щодо економно: на 10 літрів води потрібна 1 столова ложка. Випускається препарат у вигляді розчину, пасти або порошку. Дозування завжди вказана на упаковці. Інструкція по застосуванню допоможе швидко приготувати ліки, приступити до обробки. Ефективність «Фітоспорін-М» перевірена на практиці багатьма садівниками, виноградарями. Препарати нового покоління відмінно справляються з поставленим завданням.
класичні методи
Якщо немає довіри до биопрепаратам, використовувати можна давно знайомі всім фунгіциди. Не проблема купити «Акробат», «Топаз», «Вітарос» або «Швидкість». Інша справа, що подібні речовини застосовувати в період дозрівання плодів не рекомендується. Урожай буде зіпсований. Їх можна застосовувати лише в тому випадку, якщо борошниста роса з'явилася навесні. А так буває не завжди.
Іноді застосовують розчин ртуті, проте, було доведено, що метод не ефективний при температурі, вище +20. Використовувати ртуть можна лише на початку весни. Це радикальний метод, як не крути. Застосовували ртуть колись в якості лікарського засобу та для лікування людей. Результат же був негативним. Ефективність в порівнянні з ризиком була мінімальною. Швидко виявивши побічні ефекти, від її застосування вчені відмовилися, сконцентрувавшись на пошуку м'яких, делікатних методів. Даний підхід увійшов в моду і в колі садівників, виноградарів.
стійкі сорти
Для профілактики грибкової інфекції, з метою зміцнення імунітету, використовуються фосфорно-калійні добрива. Є стійкі сорти. Але не можна обмежуватися тільки ними. Якщо відмовитися від всіх інших, грибок частково переможе.
Стійкими є:
- «Аліготе»;
- «Совіньон»;
- «Ркацителі»;
- «Савраска білий».
А ось такі популярні, багатьма улюблені сорти, як «Аркадія», «Дюріф», «Мускат Катунский», на жаль, імунітетом не володіють. Тільки догляд, турбота, увага, лікування допоможуть врятувати їх від загибелі. У перший сезон борошниста роса підточує сили. Якщо вона не була знищена, через два-три сезони весь виноградник загине.
несподівані відкриття

Суміш молока і води може зупинити оидиум на винограді
Не дарма кажуть: «Вік живи, вік учись». Пітер Кріпс, співробітник одного з державних університетів Австралії, розташованого в місті Аделаїди, зробив несподіване відкриття. В результаті експерименту він виявив дивовижне вплив суміші молока і води на виноград. Даний розчин зміг зупинити оидиум. Повторення експерименту дало той самий результат. Пояснити це поки вчені не можуть. Гіпотеза про те, що молочний жир, білок, що міститься в сироватці, перешкоджає росту грибка, не підтверджена. Дослідження ведуться. Однак факт цей зафіксовано. Наукове відкриття вельми цінне, можливо, вдалося зробити Пітеру Кріпс.
Це не єдиний метод, ефективність якого підтверджена на практиці, а теоретична частина ще не опрацьована. Як ліки від борошнистої роси іноді застосовують перегній, обробляють лози його настоєм. Необхідно наполягати перегній у звичайній воді протягом 6 днів, дотримуватися пропорції 1 до 3. Його зберігають в теплому приміщенні і регулярно перемішують. Після того як потрібний час пройшло, розчин проціджують, обприскують їм розпускаються бруньки, листя квіти і грона - в залежності від пори року. Утвориться в настої сапрфітная мікрофлора судячи з усього харчується грибком. Виконувати процедуру слід в темний час доби, на заході або в похмуру погоду - тільки так можна уникнути випадкового пошкодження листя в сонячний день.
Боротьба з борошнистою росою починається з малого: треба прагнути звести нанівець ймовірність її появи. Про це важливо пам'ятати, зміцнювати імунітет. Грибниця повинна бути знищена, навіть якщо її насправді немає.
Важливо знати!
Баба Ніна про Росію: "Грім вдарить в жовтні 2018 і гроші впадуть з неба ...
Читати статтю »> http://cpagetti2.com/THLk/sub1/sub2/sub3/sub4/sub5
Чи можна з цим щось зробити?Але що так псує рослини насправді?