Міні-сад в склі або міні-зелена оранжерея в будь-якому скляній посудині, пляшці або колбі може прикрасити будь-який інтер'єр. Та й спостерігати за ростом живих рослин в настільки оригінальних умовах дуже цікаво. Рослини, що ростуть в закритому скляному посуді, як в теплиці, з постійною вологістю і без протягів, добре ростуть і розвиваються.
Ще в 1830 році англійський доктор Вард спробував виростити рослини в закритій скляній банці і зробив висновок, що навіть звичайна трава тривалий час добре розвивається не вимагаючи додаткової підгодівлі і поливу. Його відкриття дало можливість перевозити рослини з різних країн на морських судах в спеціальних ящиках зі скляними стінками. Ці ящики називали «Ящики Варда».
Виростити таку міні-клумбу під склом самостійно в домашніх умовах дуже просто, якщо знати кілька простих секретів. Спочатку визначитеся де буде розташовуватися ваш міні-сад: на стіні, столі або вікні. Саме відповідне місце - це звичайно ж вікно, де багато світла. Якщо ж вибір припав на стіну або стіл тоді необхідно подбати про додаткове освітлення.
Потім вибираємо посудину, де будуть рости рослини. Це може бути будь-яка скляна пляшка будь-якого розміру, але з білого скла. Кольорові бутлі виглядають в інтер'єрі добре, але для росту рослин не годяться. Самі підходящі бутлі широкі, грушоподібної форми, з вузьким горлом. Але можна і посудину виготовити самим склеївши як акваріум, будь-якої форми і розміру.
На дно вашого судини за допомогою воронки, висипаємо шар різнобарвною гальки, у неї буде роль не тільки як красива декорація, а й виконуватиме функцію дренажу, де буде накопичуватися надлишок води. Потім висипаємо грунт для кімнатних рослин з вмістом піску і торфу і потім ущільнити суміш.
Тепер можна приступити до найцікавішого - посадці рослин. Перед висадкою в бутель всі рослини слід обробити слабким розчином марганцю і підсушити, щоб на листках не було вологи, інакше при посадці до листів прилипне грунт і ускладнить висадку. Слід пам'ятати, що для вирощування в посудині підійдуть будь-які мініатюрні або карликові сорти рослин, наприклад, традесканції і папороті, крім декоративно квітучих (суцвіття формуються бляклі і після цвітіння загнивають). Кольорове розмаїття фарб в міні-саду можна домогтися за допомогою підбору рослин зі строкатими, різнокольоровими листям.
Якщо ваша бутель буде стояти біля стіни і огляд міні-оранжереї буде тільки з одного боку, то починати висадку рослин слід з далекого плану, з більш високих рослин. А якщо огляд вашого саду буде кругової, тобто міні-сад стоїть посередині столу і бутель проглядається з усіх боків, то найвищі рослини садимо в центр бутлі. Висадка рослин проводиться за допомогою ложечки з довгою ручкою, якою робимо неглибоку лунку і за допомогою довгого пінцета висаджуємо паросток рослини. Між рослинами акуратно викладаємо мох і поливаємо тонкою цівкою теплою, кімнатної температури, попередньо вистоявши водою. Потім можна пробкою закрити шийку бутля. При появі сильного конденсату на стінках посудини, пробку слід прибрати, для провітрювання.
Схожі новини
Ось і всі премудрості з висадки та вирощування міні-саду в скляній пляшці. Верхню і нижню частину бутлі можна додатково прикрасити будь-яким декором приклеївши кольорові скляні камінчики або черепашки.
Здивуйте своїх знайомих виростивши такий диво міні-сад в скляній сулії у себе вдома.
Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 1 Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 2
Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 3
Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 4
Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 5
Незвичайний креативний живий сад в пляшці - 6