Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

свинушка

  1. Гриби свинушки: фото і опис
  2. Де ростуть свинушки?
  3. Види свинушок, фото і назви
  4. Свинушка - отруйний або їстівний гриб?
  5. Симптоми отруєння свинушками
  6. Перша допомога при отруєнні свинушками
  7. Цікаві факти про свинушками

Свинушка - неїстівний і отруйний гриб, відноситься до відділу базидіомікотові, класу агарикоміцети, порядку болетових, сімейству свінушковие, роду корбан (Paxillus).

Наукова назва роду походить від латинського слова «paxillus», що означає «невеликий пакет, пакет». Російське визначення гриба, по всій видимості, виникло завдяки тому, що його м'ясисті молоді капелюшки за формою нагадують свинячий п'ятачок. А ось походження назв «Дунька», «солоха», «корівник» або «фетюха», що існують в різних областях Росії, достеменно невідомо.

повернутися до змісту ↑

Гриби свинушки: фото і опис

Свинушки - це невеликі гриби, трохи нагадують за зовнішнім виглядом груздь. Товста і м'ясиста капелюшок свинушки має округлу або подовжено-овальну форму. В середньому її розміри варіюються від 120 до 150 мм, однак зустрічаються гриби, у яких діаметр капелюшка досягає 200 мм. У молодого гриба її верхня поверхня трохи опукла, але в міру дорослішання вона ущільнюється і стає увігнутою, з підвернутими вниз хвилястим краєм.

Забарвлення капелюшка свинушки може бути оливковою, жовтувато-бурого, червонувато-коричневою або сіро-бурого. Її тон і інтенсивність змінюється з віком, переходячи від світлих тонів до більш темним. Нижня поверхня капелюшки сірувато-біла з легким жовтим або червонувато-коричневим відтінком. М'якоть щільна блідо-жовтого кольору, темніють на зламі або розрізі. Поверхня капелюшка шорстка і суха, проте, після тривалих дощів вона стає липкою.

Ніжка гриба невелика, її довжина рідко перевищує 9 см, а діаметр 2 см. Колір ніжки практично не відрізняється від забарвлення капелюшки. Зазвичай гриби свинушки ростуть невеликими групами.

Зазвичай гриби свинушки ростуть невеликими групами

повернутися до змісту ↑

Де ростуть свинушки?

Гриби свинушки широко поширені у всіх країнах з помірним кліматом. Цей гриб легко знайти в листяних, змішаних або хвойних лісах. Найчастіше свинушки зустрічаються на лісових галявинах і галявинах, а також по окраїнах боліт. Нерідко невеликі групи свинушок облюбовують кореневища дерев, вивернуті після сильних вітрів. Свинушка характеризується тривалим періодом плодоношення, знайти її можна починаючи з липня і закінчуючи початком жовтня. Розмножується корбан, як і всі гриби, спорами.

повернутися до змісту ↑

Види свинушок, фото і назви

Рід корбан досить добре вивчений, в нього входять 35 видів грибів. Нижче представлені поширені різновиди свинушок:

  • Свинушка тонка (Paxillus involutus)

Зростає в країнах Східної, Центральної та Південної Європи, а також в Росії. Цей гриб можна зустріти біля ярів, по окраїнах боліт, в коренях дерев, що впали, а також в молодих лісах з дубами і березами .

Оливково-бура капелюшок молодого гриба в міру старіння стає іржаво-бурого кольору, з помітним сірим відтінком. Її діаметр коливається від 12 до 20 см. Щільна м'якоть свинушки пофарбована в блідо-жовтий колір, з часом стає пухкої, жовтувато-коричневого кольору. Ніжка циліндрична і досить коротка, рідко досягає висоти 6 см. Нерідко відзначається зменшення її діаметра від капелюшки до землі. Її гладка поверхня пофарбована практично так само, як і капелюшок, але в більш світлі тони. Широкі і рідкісні пластинки на нижній поверхні капелюшка досить часто мають пористу структуру завдяки численним перемичках, що з'єднують їх. Спори свинушки тонкої еліпсоїдної форми, з гладкою поверхнею.

Свинушка тонка плодоносить з початку червня по першу декаду жовтня.

  • Свинушка Вільхова (Paxillus filamentosus)

Отруйний гриб, який росте в листяних і змішаних лісах європейської території Росії, Німеччини, Франції, Польщі, Румунії, Італії, Іспанії, Білорусі і в інших європейських країнах. Утворює симбіоз з вільхою і осикою .

Капелюшок зі слабко воронковідной формою і злегка опущеним хвилястим краєм може досягати в діаметрі 8 см. Колір капелюшка свинушки буває жовтувато-коричневим або рудувато-коричневим з вохряного відтінком. Поверхня капелюшка суха, покрита явно вираженими лускатими тріщинами. Жовтувата м'якоть щільної консистенції без явно вираженого запаху, у міру старіння стає пухкої. Часто розташовані охряно-жовтуваті пластинки розсіяні по ніжці, біля основи нерідко утворюють пористі переплетення. Ніжка свинушки вільховою невисока, рідко перевищує в довжину 5 см при максимальному діаметрі близько 1,5 см. Має виражене звуження в напрямку від капелюшки до поверхні землі.

Гриби свинушки вільхові плодоносять з кінця червня до середини вересня.

  • Свинушка товста (повстяна) (Tapin e lla atrotoment o sa)

Досить рідкісний вид свинушок, зустрічається в європейських країнах з помірним кліматом. Виростає, в основному, в хвойних лісах на вивернутих коренях, старих пнях або в опалого хвої.

Капелюшок досить великих розмірів, з підвертається всередину краями, може досягати 20 см в діаметрі. Її форма в міру зростання гриба може приймати непропорційну форму, що нагадує витягнутий язик. Поверхня капелюшка, пофарбованої в коричневий або оливково-бурий колір, злегка бархатиста, висихає і розтріскується до старості. М'якоть товстої свинушки рідкої консистенції, без вираженого запаху, жовтуватого кольору. Пластинки світло-жовтого кольору, при натисканні змінюють колір на темно-коричневий. Коротка оливково-бура або коричнева ніжка з волохатим покриттям має щільну м'ясисту консистенцію і досить часто зміщена до краю капелюшки.

Коротка оливково-бура або коричнева ніжка з волохатим покриттям має щільну м'ясисту консистенцію і досить часто зміщена до краю капелюшки

  • Тапінелла панусовідная, або корбан уховідная (Tapinella panuoides)

Плодове тіло складається з жорсткої капелюшки, що досягає розмірів 12 см, і маленької ніжки, яка часом практично відсутня, розростаючись і зливаючись з капелюшком. Капелюшок гриба веерообразной форми, рідше зустрічається корбан уховідная з капелюшком у формі раковини. Край капелюшки нерівний, з частими зубчиками або хвилями. Поверхня трохи бархатиста у молодих екземплярів, у старих грибів стає абсолютно гладкою. Колір капелюшка - від жовтувато-коричневого до охристого. Уховідная корбан має досить щільну, трохи резіністой м'якоть жовтувато-кремового або світло-коричного кольору, при натисканні м'якоть не змінює забарвлення, має яскраво вираженим смолисто-хвойним ароматом.

Свинушка уховідная широко поширена в хвойних лісах Росії і Казахстану, зростає групами або поодинці, вважаючи за краще селитися на опалого хвої або на відмерлої деревині хвойних порід дерев. Нерідко корбан вибирає місцем проживання стіни дерев'яних будівель, чим викликає їх загнивання.

Уховідная корбан - слабо отруйний гриб, який не вживають в їжу через наявність в його плодовому тілі токсинів, провокують порушення кровотворення.

  • Свинушки Paxillus ammoniavirescens

Отруйні гриби, які ростуть в Італії, Португалії, Німеччини, Франції, Іспанії, Англії, Швеції і деяких країнах Північної Африки. Цей гриб поширений в міських парках і садах біля підніжжя листяних і хвойних дерев, хоча зустрічається в лісах на узліссях і уздовж берегів невеликих річечок.

Гриб невисокий (до 10 см у висоту) з м'ясистої щільною капелюшком, пофарбованої в бежево-коричневі тони з ледь помітним оливковою відтінком і діаметром не більше 12 см. Масово з'являється восени. Спори свинушки досить великі, що досягають 6 мкм в розмірі, коричневого кольору.

Спори свинушки досить великі, що досягають 6 мкм в розмірі, коричневого кольору

  • Свинушки Paxillus obscurisporus

З ранньої весни до пізньої осені зустрічаються в хвойних лісах, на узліссях дубових і липових гаїв, а також відкритих пасовищах. Капелюшок, пофарбована в світло-коричневий або золотисто-коричневий колір, має злегка хвилястий, піднятий вгору край. Її діаметр коливається від 4 до 13 см. Біла м'якоть з коричневим відтінком володіє приємним м'яким запахом. Висота ніжки, злегка розширюється від поверхні землі до капелюшку, не перевищує 8 см, а її колір варіюється від сірого до жовтуватого. Пластинки на нижній стороні капелюшка золотисто-коричневої або червоної забарвлення.

Гриби свинушки Paxillus obscurisporus плодоносять з раннього літа до осені.

Гриби свинушки Paxillus obscurisporus плодоносять з раннього літа до осені

  • Свинушка Paxillus rubicundulus

Має характерну капелюшок у вигляді воронки діаметром до 15 см, з гладкою або оксамитовою поверхнею. Колір капелюшка свинушки може бути коричневим, жовтувато-коричневим, сіро-коричневим, іржаво-охристим з червонуватим відтінком. Колір м'якоті свинушки варіюється від білого до жовто-коричневого, при розрізанні змінюється на червоно-коричневий. Ніжка висотою до 8 см циліндричної форми жовтуватого забарвлення з віком стає червонувато-коричневого. Пластинки часті, тонкі, жовтувато-червоного або жовто-коричневого кольору, в місці дотику стають темно-коричневими.

Цей різновид свинушок широко поширена у всіх країнах Європи. Віддає перевагу вологим землі по берегах річок, а також світлі ліси, в яких утворює симбіоз з вільхою.

Віддає перевагу вологим землі по берегах річок, а також світлі ліси, в яких утворює симбіоз з вільхою

  • Гриби свинушки Paxillus vernalis

Ростуть в гірських лісах Північної Америки, в яких утворюють симбіотичні зв'язку з осикою і березою. Зустрічаються також в Естонії, Данії та Великобританії. Гриб плодоносить з кінця літа до середини осені.

Капелюшок м'ясиста, опукла, з гладкою або трохи шорсткою поверхнею, пофарбована в різні відтінки жовто-коричневого кольору. Жовтувата щільна м'якоть свинушки не має вираженого запаху, на розрізі набуває червонувато-коричневого забарвлення. Висота ніжки може досягати 9 см, а максимальний діаметр - 2-2,5 см. Колір ніжки збігається з забарвленням капелюшки. Пластинки жовтуваті або блідо-оливкові, часто зрощені між собою.

Пластинки жовтуваті або блідо-оливкові, часто зрощені між собою

повернутися до змісту ↑

Свинушка - отруйний або їстівний гриб?

До 1981 року свинушки вважалися умовно-їстівними грибами. З 1993 року всі свинушки офіційно вважаються неїстівними і отруйними грибами.

Вперше про отруйні властивості свинушок заговорили в жовтні 1944 року, коли німецький мікології Юліус Шеффер з'їв ці гриби. Після цього він відчув себе погано, з'явилася блювота, діарея і висока температура. Через 17 днів він помер від гострої ниркової недостатності.

Ось що важливо знати про свинушками:

У складі свинушок присутні особливі токсини (лектини), які не втрачають своїх властивостей навіть після багаторазової термічної обробки. А корбан тонка здатна синтезувати дуже небезпечна отрута під назвою мускарин, який за токсичністю прирівняний до отрути червоного мухомора .

Дослідження встановили, що в складі свинушок існує особливий антиген, який вступає в зв'язок зі структурами клітинних мембран. Організм людини розпізнає дані клітини як ворожі і атакує власні клітини, в яких розташувалися антигени свинушки. В результаті цього процесу в організмі людини пошкоджуються еритроцити крові, це призводить до гемолітичної анемії, а потім до розвитку нефропатії і ниркової недостатності. Антитіла виробляються з часом, тому процес ураження печінки може бути не помітний відразу.

Гриби свинушки у великій кількості накопичують важкі метали, а також радіоактивні ізотопи міді і цезію, які самі по собі можуть викликати сильне отруєння організму.

Також вживання свинушки в їжу загрожує людині алергічними реакціями.

повернутися до змісту ↑

Симптоми отруєння свинушками

Симптоми отруєння свинушками проявляються не завжди і не обов'язково відразу після вживання грибів. Чутливість людей до грибних токсинів різна, найбільш чутлива категорія - це діти.

До ознак отруєння свинушками відносяться наступні:

  • блювота,
  • болю в області живота,
  • діарея,
  • жовтушність шкірних покривів,
  • різке зниження обсягу добового виділення сечі,
  • підвищення рівня гемоглобіну в сечі,
  • олигоанурия (у важких випадках).
повернутися до змісту ↑

Перша допомога при отруєнні свинушками

При появі перших ознак отруєння необхідно викликати швидку медичну допомогу. Зволікання в лікуванні може привести до летального результату, адже дієвого протиотрути поки не існує. Гостроту аутоімунних алергічних реакцій можна знизити за допомогою антигістамінних препаратів, але добитися одужання без плазмаферезу і гемодіалізу не вийде.

Цікаві факти про свинушками

  • Деякі види свинушок ставилися до умовно-їстівних грибів, однак, після 1993 року збір і вживання цих грибів у їжу були заборонені офіційно на рівні законодавства.
  • Першим офіційно зареєстрованим випадком летального результату від вживання свинушок в їжу стала смерть відомого німецького мікології Юліуса Шеффера.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями:

Сподобалася стаття?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама