Лишайники на деревах - справа звичайна і часте.
Не можна сказати однозначно, що лишайники це вороги, тому що в малих кількостях вони абсолютно безпечні.
Поява лишайників на деревах говорить багато про що.
По-перше, це перший показник того, що ваш присадибна ділянка знаходиться в екологічно чистому районі, що безумовно не може не радувати.
По-друге, лишайники - це група грибів і водоростей, які з'являються на ослаблених деревах і чагарниках через пошкодження кори (морозом або механічним шляхом), занадто густий крони, де ускладнюється провітрювання.
Усередині грибів розвиваються мікроорганізми і зимують різні шкідники.
Взагалі, лишайник може з'явитися практично в будь-якому місці, навіть на пластикових і металевих предметах за умови тривалого нерухомого стану на вулиці. Він росте повільно, але впевнено. Здатний вбирати воду навіть з туману. У посуху при високій температурі зростання зупиняють.
Лишайники не мають типово зеленого забарвлення. Основними пігментами є червоний, синій, зелений, коричневий і фіолетовий. Бувають накипні, листові і кущисті. Найпоширенішим таллом є Накипні, що має порошкоподібний вигляд, щільно з'єднується з субстратом.
Кущисті лишайники (бородаті) можуть утворюватися на хвойних породах.
На молодих деревах лишайники з'являються вкрай рідко, так як активне зростання і ознака здоров'я просто не дасть заселитися патогену.
На старих деревах, де є відмерла кора гриби із задоволенням заселятися і якщо він розростеться занадто сильно, то перекриє повітрообмін і стане маяком для багатьох паразитів. Боротися з лишайниками на деревах важливо.
- Виявивши «противника» на сухий гілки, видалити саму гілку.
- Якщо лишайник з'явився на стовбурі або скелетної гілки, то зачистите весь проміжок дерев'яним скребком або капроновою щіткою (бажано в сиру погоду), щоб якомога менше порушити цілісність кори.
- Обприскати залізним купоросом (50г на 1 л води), можна щавлевої кислотою, розведеною водою 1: 8.
- Своєчасно видаляйте знову з'явилися верстви лишайника, влітку їх помітити досить складно через зеленої маси, але у вологу погоду це зробити простіше (пошкоджені ділянки кори стануть набагато яскравіше).
Спалений лишайник не використовуйте в якості добрива, тому що він накопичує токсини і газоподібні речовини.
Восени, після опадання листя, пошкоджені дерева лишайником обприскують знову залізним купоросом (30г на 1 л води). Дуже добре вбиває гриби побілка на деревах .