- причини пожовтіння Дуже часто часник жовтіє, якщо посаджені восени зубці підмерзли ще взимку. Таке...
- Відео «Як боротися з пожовтінням часнику»
причини пожовтіння
Дуже часто часник жовтіє, якщо посаджені восени зубці підмерзли ще взимку. Таке може статися, якщо посадковий матеріал був недостатньо заглиблений в ґрунт, або йому не вистачило захисного покриття.
Кінчики часниковий листя може пожовтіти, якщо в грунті підвищена кислотність: як відомо, культура любить нейтральний грунт.
Недостатня кількість азотистих добрив в місці посадки. Широко відомий той факт, що навесні азот швидко вимивається з грунту, тому культуру, посаджену на зиму, потрібно додатково підживити.
Листя часнику можуть втратити властивий їм зелене забарвлення ще й через низький вміст в грунті магнію або калію.
Відсутність регулярного поливу. Навесні, особливо в травні, коли рослини активно розвиваються, досить кілька разів не полити грядку вчасно, і жовте листя вам забезпечені.
Поразка хвороботворними мікроорганізмами. Цей сумнозвісний список складається відразу з декількох захворювань: це може бути і чорна цвіль, і фузаріоз, а також біла або бактеріальна гниль. Всі перераховані недуги призводять до того, що часникові листя жовтіє.
Ураження рослин шкідниками. Для молодого листя особливу небезпеку становить стеблевая нематода.
Отже, з можливими проблемами, які підстерігають вас в нелегкій справі вирощування часнику на своєму городі, ми розібралися, давайте тепер з'ясуємо, як з ними боротися.
що робити
Давайте почнемо спочатку, і з'ясуємо, що ж робити в кожному конкретному випадку з перерахованих вище.
Якщо ваш часник підмерз під час зимівлі, навесні змінити ситуацію навряд чи вдасться. Наступного разу приділяйте більше уваги підготовці посівів до зими: дотримуйтесь терміни посадки і досить заглубляйте зубки.
Коли молоді рослини страждають від надмірно кислого грунту, робити потрібно наступне: на кожну сотку грунту внесіть близько 50 кг вапна і ретельно перекопайте ділянку. Це знизить кислотність до потрібного рівня, і наша культура буде відмінно себе почувати. Правда, робити це потрібно восени, перед посадкою, але ні в якому разі не навесні.
Якщо ваш часник жовтіє через нестачу азоту в грунті, його потрібно підгодувати азотистими добривами в період активного росту, а саме - ранньою весною. Для цієї мети згодиться звичайний перегній або навіть сечовина.
Іноді пожовтіння відбувається через низький вміст в грунті магнію і калію. Тоді грядку потрібно полити розчином сірчанокислого калію (20 грамів на відро води) і магнію (200 грам на ті ж 10 літрів води).
Коли часникові посадки страждають від нестачі вологи, не забувайте їх регулярно поливати. Особливо важливо робити це в травні - червні, на які припадає період найбільш інтенсивного розвитку рослин.
Тепер розглянемо найнеприємніші моменти - хвороби. Щоб запобігти розвитку недуг у молодого часнику, перед посадкою потрібно робити наступне: кожен раз, коли ви плануєте висаджувати нову партію, обов'язково замочуйте зубці в розчині марганцю. Якщо таких маніпуляцій не проводилося, то можна полити грядки слабким розчином звичайної кухонної солі, розвівши дві столові ложки в 10 літрах води.
Якщо ви помітили сліди ураження шкідниками, робити рішучі кроки щодо захисту грядок потрібно негайно. Ми пропонуємо простий спосіб - просто посійте в міжряддях календулу, коріандр або чорнобривці. Зазначені культури мають сильний пряний аромат, який дуже не до душі комахою.
Але краще все ж не допускати виникнення шкідників, а для цього варто в точності дотримуватися правил агротехніки, характерних для вирощування часнику: проводите регулярне розпушування грунту в місці посадки, вчасно видаляйте бур'яни і не використовуйте свіжий гній як добриво для озимих сортів.
Ще один важливий момент - правила чергування культур. Краще не висаджуйте культуру на ділянці, де його безпосереднім попередником був, наприклад, картопля.
Як би там не було, найголовніше - правильно і вчасно визначити причину пожовтіння. І тоді, озброївшись отриманими з нашої статті знаннями, ви з легкістю подолаєте всі труднощі, які можуть виникнути в процесі посадки і вирощування часнику.
Відео «Як боротися з пожовтінням часнику»
Це відео допоможе розібратися з причинами пожовтіння часнику. Ви дізнаєтеся, як правильно доглядати за культурою, щоб запобігти цьому явищу.