- Використання штучного каменю
- Облицювання внутрішніх стін декоративним каменем
- Зовнішня обробка будівлі штучним каменем
- Як вибрати декоративний камінь для фасаду?
- підготовка поверхні
- монтаж
- кладка каменю
- Виконуємо шви кладок
Штучний камінь - матеріал, що отримується в результаті змішування піску, цементу, води, пластифікатора і різних барвників. Він стоїть куди дешевше натурального аналога, хоча зовні від нього практично не відрізняється.
Все більше популярна, внутрішня і зовнішня обробка будинку зі штучного каменю - економний спосіб прикрасити свій будинок і оживити інтер'єр. Якщо ви теж замислюєтеся про ремонт приміщення або облицювання фасаду, пропонуємо вам ознайомитися зі способами застосування декоративного каменю, його плюсами і мінусами, а також технологією монтажу.
Використання штучного каменю
Оздоблення фасаду
Сфера застосування штучного каменю і панелей з нього обширна. Він успішно використовується як обробний матеріал для стін, підлог, камінів і фасаду будівлі, будучи альтернативою облицювання будинку природним каменем.
Така популярність пояснюється не тільки дешевизною. Завдяки зручній формі і рівною тильній стороні окремі фрагменти стикуються і кріпляться до поверхонь набагато простіше натурального каменю. Ще одна перевага - міцність і стійкість до вологи, декоративний матеріал практично не уражається цвіллю і грибками. Крім того, він легко чиститься і невибагливий в догляді.
Широка палітра кольорів і здатність імітувати різні матеріали (цегла, мармур, граніт та інше) дозволяє використовувати декоративний камінь в будь-якому приміщенні. Він доречно виглядає на кухні в якості обробки зони навколо мийки, вдало поєднується з інтер'єром прихожей або вітальні, витриманих в стилі вінтаж та ампір. Популярні стільниці зі штучного каменю, вони стійкі до подряпин, за ними просто доглядати, а виглядають вони просто відмінно! Також він підходить для оформлення ванних кімнат, а вогнестійкість робить матеріал придатним і для облицювання камінів.
Декоративний камінь в інтер'єрі
Цікаво виглядають в такому оформленні та дверні прорізи. Обрамлення з колотого каменю у вигляді арки, прямокутника або фантазійного візерунка з нерівними краями візуально розширює приміщення, а інтер'єр робить цікавим, оригінальним.
Облицювання внутрішніх стін декоративним каменем
Така обробка частіше застосовується в поєднанні зі штукатуркою або гіпсокартоном, але панелі з дерева, в тому числі і облицювання будинку дошкою, при правильному підборі кольору і фактури також вдало гармоніюють з декоративним каменем.
Зазвичай камінь використовується для виділення в приміщенні функціональних зон. Наприклад, з його допомогою акцентують увагу на вхідному отворі, зоні з телевізором або каміном. Матеріал для цього підбирають контрастних кольорів, на 2-3 тони темніше (або світліше) основного оформлення кімнати.
оформлення передпокою
Якщо ж планується викласти стіни каменем повністю, слід подбати про додаткову підсвічуванні, щоб приміщення не виглядало занадто похмурим. При незадовільному результаті виправити становище можна, додавши дзеркал і домашніх рослин. Але все ж для вузьких, довгих кімнат цей варіант обробки не рекомендується, через візуального звуження простору.
При використанні декоративного каменю для облицювання стін в передпокої, є сенс розташовувати його навколо вхідних дверей і біля місця для зберігання взуття. Будучи легким у догляді (з нього швидко можна очистити будь-який бруд), матеріал спростить прибирання приміщення і запобіжить появу незмивних плям бруду, що нерідко трапляється зі стінами, обклеєними шпалерами.
Зовнішня обробка будівлі штучним каменем
Не тільки всередині приміщення використовується штучний камінь. Популярний цей матеріал і для облицювання фасадів і стін будівлі зовні. Вибираючи зовнішні оздоблювальні матеріали для будинку, варто звернути увагу на штучний камінь. Перше його перевага, що робить матеріал придатним для зовнішнього облицювання, - здатність утримувати тепло, за рахунок чого він не тільки прикрасить будинок, але і утеплити його.
Другий плюс - звукоізоляційні властивості. Така обшивка зменшить проникнення сторонніх шумів з вулиці в будинок і дозволить заощадити на додатковій звукоізоляції.
Наступним перевагою є мала вага декоративного каменю (в 1,5-2 рази менше, ніж у натурального). Виконавши облицювання цим матеріалом, ви не увійдіть або стіни, а значить, зміцнення фундаменту не буде потрібно. Значить, що вибрати таку облицювання можна і по завершенні основного будівництва, тоді як вирішувати питання з обробкою натуральним матеріалом слід на етапі планування будинку.
Штучний камінь захистить цоколь будівлі
Цінується штучний камінь і за стійкість до впливу вологи. Він не потребує спеціальної просочення, як блок-хаус (фасадна дошка для зовнішньої обробки будинку). Однак є і мінус - крихкість. Матеріал легко розколоти, випадково впустивши або занадто сильно вдаривши по ньому, втім, цей недолік важливий тільки під час транспортування і монтажу. Саме тому важливо звертати увагу при покупці на цілісність штучного каменю.
Як вибрати декоративний камінь для фасаду?
Для фасаду та цоколя будівлі застосовують такі різновиди матеріалу:
- Литний камінь. Його виробляють з використанням поліефірних смол, піску, крихти натурального каменю і барвників. Він має різні кольори і фактуру, не вигоряє під впливом ультрафіолету і стійкий до перепадів температур. Вибирається в основному для обробки будинку зовні.
- Вироби на основі бетону. До їх складу входить цемент, фарбувальний пігмент, пластифікатори і армуючі добавки. Колір утворюється за рахунок додавання фарбника, але може досягатися і фарбуванням поверхні. Матеріал міцний і вологостійкий, може використовуватися у ванних кімнатах і кухнях.
- Керамограніт. Він виготовляється з глини, піску і дрібної кам'яної крихти методом пресування і подальшого випалення. Зовні камінь нагадує скло або кераміку. Такі вироби не вступають у взаємодію з хімічними речовинами і переносять навіть вплив кислот. Облицювання зовнішніх стін керамогранітом гарантує міцність і довговічність покриття.
камінь декоративний
Крім матеріалів виготовлення камінь може відрізнятися за формою - плитка, імітація цегли, колоті фрагменти. Цей параметр підбирають індивідуально, залежно від декоративного ефекту, якого потрібно досягти.
Щоб матеріал гармонійно виглядав на фасаді і не розчарував якістю, скористайтеся при покупці наступними правилами:
- Вибирайте вироби з колірними переходами, вони виглядають природніше і правдоподібно імітують натуральний камінь.
- Для обробки цоколя купуйте матеріал не мазких відтінків - сірих або коричневих.
- Віддавайте перевагу вітчизняним виробникам або тим, в країнах яких клімат схожий з вашим.
- Звертайте увагу на поверхню виробу. Відколи й занадто пориста структура - ознака неякісної продукції.
Для того щоб передбачити деяку кількість матеріалу, що може постраждати при транспортуванні і під час роботи, придбайте розрахункова кількість каменю плюс 10-15% від загального обсягу. У тому випадку, якщо залишиться зайвий матеріал, економний господар знайде йому застосування на ділянці.
підготовка поверхні
Наступний етап після вибору матеріалу - підготовка поверхні до обробки. Якщо стіни бетонні, то їх вирівнюють штукатуркою і обробляють шліфувальною машинкою. Далі, поверхня знепилюють, покривають ґрунтовкою глибокого проникнення і чекають її висихання. Дерев'яний фасад спочатку оглядають, видаляють заважають цвяхи і замінюють слабкі і гнилі дошки, якщо такі є. Потім поверхню армують, штукатурять і гарантують.
Нерівну поверхню потрібно попередньо обштукатурити
Зверніть увагу! Для зовнішніх стін із значними нерівностями обробка каменем не рекомендується, в цій ситуації альтернативою може стати облицювання фасаду будинку панелями під дерево або пластиковим сайдингом .
монтаж
Інструменти для роботи
Підготувавши поверхню, подбайте про необхідних інструментах. Для укладання матеріалу вам знадобляться:
- дриль з міксерної насадкою;
- ємність для замішування клейового розчину;
- рулетка і рівень;
- мотузка для контролю горизонтальності рядів;
- кельма, кельму і шпатель;
- інструмент для розшивки швів;
- шприц-пістолет для нанесення расшивочной суміші;
- жорстка щітка;
- гумова киянка.
Перераховані інструменти спростять процес монтажу і дозволять виконати роботи якісно. Також важливо врахувати погодні умови. Виробляти облицювання штучним каменем в холодну погоду не рекомендується. Якщо температура буде нижче + 5 ° С розчин буде погано схоплюватися, але надмірна спека теж ускладнює роботу.
Порада! У літній період для забезпечення надійного з'єднання, бажано змочувати стіни і матеріал водою перед нанесенням суміші, що клеїть.
Хоча плитка для зовнішньої обробки будинку вже має зручну форму і добре лягає на підготовлену поверхню, зібрати візерунок без помилок буде простіше, якщо перед монтажем потренуватися викладати його на землі. Особливо важливо це для складних багатобарвних візерунків або облицювання з різного матеріалу.
кладка каменю
Укладання каменю починають з кута будівлі, монтуючи спочатку нижній ряд. Щоб кладка вийшла рівною, для кожного ряду по всій протяжності стіни роблять контрольні мітки, звіряючись з рівнем.
Клейовий розчин наносять тонким шаром, рівномірно розподіляючи його за допомогою гребінчастого шпателя. Щоб склад не висох завчасно, покривати їм одночасно ділянки понад 1 м² годі було.
Монтаж декоративного каменю
Кожен фрагмент облицювання притискають до поверхні до появи з боків крапель розчину і постукують по ньому гумовою киянкою. При цьому стежте, щоб виступив клей не забруднив лицьову сторону каменю: прибрати його буде непросто.
Також зовнішня обробка будинку плиткою передбачає контроль розміру швів. Зазвичай їх роблять товщиною 8-10 мм. Регулювати розмір простору між рядами допомагають шаблони відповідного розміру, які можна заздалегідь виготовити з фанери самостійно або придбати готові.
Виконуємо шви кладок
Через 2-3 дні після закінчення укладання каменю виконують рустованого швів. Для цього їх заповнюють расшивочной сумішшю за допомогою шприца-пістолета. Іноді до складу суміші додають фарбувальні пігменти, щоб надати швах певний колір.
Обробка швів
Отримані складом промащують все вертикальні і горизонтальні простору між плиткою. Зачекавши 30 хвилин, шви проходять спеціальною лопаткою - розшивкою. Завершальний етап - очищення поверхні жорсткою щіткою від надлишків розчину, її виробляють після того, як Затирочний склад повністю висохне і стане розсипчастим.
Підводячи підсумки, можна сказати, що штучний камінь для зовнішньої обробки будинку нічим не поступається натуральному, а різноманітністю відтінків і ціновою доступністю навіть перевершує його. До того ж, укладання матеріалу проста і, слідуючи технології, ви без проблем виконаєте її самостійно. Бажаємо вдалого ремонту!