Перед тим як приступити до внутрішнього оздоблення лазні, слід визначитися не лише з видом і типом оздоблювального матеріалу, а й правильно вибрати і встановити утеплювач. Деякі види утеплювача використовуються вже на стадії будівництва.
Утеплювач для лазні представлений наступними видами:
- Межвенцовие: джут, повсть, червоний мох і сфагнум, лляне клоччя, конопляна пенька. Всі ці матеріали «дихають» і мають демократичну ціну;
- Мінеральні: всім відомі мати базальтової (кам'яної) вати і скловата. Крім цього, використовуються мати з доломітового, діабазовий, шлакової і вапнякової вати. Цей матеріал не горить, не гниє, має високі теплоізоляційні властивості, легкий і простий в монтажі;
- Полімерні утеплювачі: пінополіуретан, пінополістирол, піноскло та інші утеплювачі, які найкраще використовувати для утеплення лазні зовні, так як під впливом високої температури ці матеріали починають виділяти в атмосферу шкідливі речовини (фенол) і легко плавляться;
- Фольгірованние утеплювачі: мають властивості відображення теплової енергії. Використовуються в поєднанні з іншими утеплювачами. Найкраще використовувати комбіновані матеріали: альфоль, изовер, Мегафол, Теплофол.
листковий пиріг
Утеплення стіни шарами
Утеплення стін лазні проводиться в кілька шарів. Порушувати послідовність шарів можна, так як тільки дотримання технології гарантує результат:
- Шар утеплювача (найчастіше мінеральна вата);
- Паробар'єр (фольга);
- Фінішна облицювання (вагонка з натурального дерева).
Якщо бюджет обмежений, стіни лазні можна утеплити тирсою, тріскою або стружкою, змішавши їх з вапном у пропорції 10: 1, засинаючи цю суміш між зовнішньою і внутрішньою обшивкою.
Підлоги і стелі в лазні також обов'язково утеплюються.
фінішна обробка
Дерев'яна обробка сама екологічна
З якого б матеріалу не була б зроблена лазня, внутрішню обробку найкраще зробити з дерева. Обшивка лазні вагонкою цілком під силу навіть початківцю майстру, а результат завжди буде відмінним. Головне, все зробити акуратно.
Вагонка з натурального дерева володіє багатьма позитивними якостями:
- Екологічність: натуральне дерево не виділяє ніяких шкідливих речовин в атмосферу навіть при високих температурах;
- Ефірні масла, присутні в деревині, оздоровлюють повітря в лазні;
- Стійкість до гниття;
- довговічність;
- Відмінна шумо- і звукоізоляція;
- Простота обробки.
Крім того, лазня, оброблена дерев'яною вагонкою, виглядає дуже красиво.
Яку вагонку вибрати
Осиновая вагонка не виділятиме смолу!
Для лазні найчастіше застосовують обробку вагонкою листяних порід. Це осика, липа, ясен, дуб, береза. Хвойні породи не підходять для обробки лазні (точніше, парилки), так як під впливом високої температури деревина починає виділяти смолу, що може призвести до опіків. Виняток становить кедр. Вагонкою з деревини хвойних порід (ялина, сосна ) Можна обшити холодні приміщення в лазні.
Вагонка осика для лазні ідеальна. Вона міцна, не гниє, стійка до впливу води, пара і високої температури, довгий час зберігає естетичний зовнішній вигляд. Осика корисна для людей, які страждають на ревматизм, бронхіт, запалення легенів. Народні цілителі відзначають, що осика допомагає зняти стрес і втому.
етапи монтажу
Монтаж вагонки в лазні «в розрізі»
Оздоблення лазні вагонкою починається з монтажу обрешітки з дерев'яних брусків 50 × 50. Розташовувати їх слід перпендикулярно вагонки. Кріпити бруски можна безпосередньо до стін лазні, якщо вони досить рівні, або встановлювати на прямі підвіси, вирівнюючи площину стіни по маяках. Відстань між брусками повинно бути трохи менше ширини мату утеплювача (приблизно 59 см), в цьому випадку мінеральна вата встане між брусками враспор, без додаткового кріплення і підрізування.
Між брусками закладіть утеплювач, потім натягніть фольгу (вона послужить як пароізоляцією, так і додатковим утепленням) і закріпіть її на брусках за допомогою степлера. Натягувати фольгу слід знизу вгору, роблячи нахлест не менше 10 см і з'єднуючи краю скотчем.
Вагонка для лазні кріпиться вертикально або по діагоналі. Так в пази чи не затікає вода. Виняток становлять роздягальня і кімната відпочинку, в них вагонку можна розташовувати горизонтально. Вагонка кріпиться на кляммери або за допомогою тонких цвяхів, які забиваються в паз.
Місця примикання вагонки до каменке і трубі слід обробити металевим листом, проклавши під нього лист азбесту.
Після монтажу вагонку слід обробити спеціальними складами на водній основі, що запобігають поява грибка, цвілі і захисту від комах. Ні фарбувати, ні покривати лаком вагонку в парильні ні в якому разі не можна!
Відео по обшивці парилки вагонкою
Нижче Ви можете ознайомитися з відео по обшивці сауни вагонкою.