- Чи є сенс у вирощуванні абрикоса з кісточки?
- Абрикос - від підготовки кісточок до посадки в грунт
- Вирощування і догляд за абрикосом в перший рік
Як виростити абрикос з кісточки, якщо в російських умовах навіть сортові саджанці не завжди перетворюються в плодоносні абрикосові дерева? Чи вистачить тепла маленької кісточці, щоб пустити паростки, і як допомогти ніжному рослині пристосуватися в незвичному кліматі? Дотримуючись наших рекомендацій, ви переконаєтеся на власному досвіді, що завдання це не так складна, як здається.
Чи є сенс у вирощуванні абрикоса з кісточки?
Зараз можна без зусиль придбати якісні абрикосові саджанці на ринку або замовити через Інтернет. Сорти пропонуються районовані, пристосовані до російського клімату, а різноманітність сортів дає можливість підібрати абрикоси з найкращими характеристиками. Навіщо ж створювати собі складності, намагаючись з маленької кісточки отримати велике дерево?
Причини можуть бути різні: когось бентежить висока вартість саджанців (адже для ефективного запилення бажано посадити 2-3 абрикосових деревця), інші не можуть домогтися гарного плодоносіння від сортових саджанців, третім подобається експериментувати, створюючи нові сорти абрикосів.
Відео про посадку абрикоса з кісточки
В одному думку садівників, які практикують вирощування абрикоса з кісточки, сходиться: дерева виходять більш невибагливими, пристосованими до місцевого клімату і особливостей грунту. Основний догляд за абрикосами зводиться до поливу і внесення добрив, з шкідниками же боротися практично не доводиться. Крім того, можна висаджувати скільки завгодно кісточок, відбираючи згодом найсильніші рослини - відмінна можливість створити шикарний абрикосовий сад!
Батьківські якості при висаджуванні абрикосової кісточки успадковуються рідко, але на відміну від вирощених з насіння яблунь , Мають набагато менший ризик отримати дички. З кісточкових частіше виходять сіянці, що перевершують батьків за смаковими якостями і за розміром плодів.
Основний догляд за абрикосами зводиться до поливу і внесення добрив
Абрикос - від підготовки кісточок до посадки в грунт
Для посадки краще всього брати кісточки від абрикосів, які ростуть у вашій місцевості. Якщо ж місцеві плоди дістати не виходить, можна замовити посадковий матеріал у садівників, які проживають на Далекому Сході чи в Сибіру. Абрикоси, що ростуть в таких суворих кліматичних умовах, відрізняються високою життєздатністю, отже, їх нащадки добре приживуться в будь-якому куточку Росії. В крайньому випадку, можна скористатися кісточками від абрикосів, куплених на ринку. Тільки не беріть великі плоди імпортних сортів - вирощувати їх буде складно.
Використовуйте для розмноження найкращі абрикоси, трохи перезрілі, з легко відділяється м'якоттю. Отримані кісточки промийте і підсушіть в тіні.
Висаджувати кісточки в горщики не рекомендується, адже їм необхідна природна гарт. Саджанець, дбайливо вирощений в домашніх умовах, просто загине при першому ж морозі, варто його пересадити на вулицю. Втім, не розраховуйте, що на абрикосової грядці в саду зійдуть всі посіви: після суворої зими виживуть тільки найсильніші паростки. А якщо ви посадите кісточки в землю ранньою осінню, то значну частину відразу розтягнуть гризуни. Тому посадкою слід займатися в середині осені, перед тим як замерзне земля, або в середині весни.
Перед осінньої посадкою абрикосові кісточки досить на добу помістити в воду, щоб відразу відбракувати ті, що спливли. Решта кісточки висаджують в траншеї на глибину 6 см, через кожні десять сантиметрів. Для кращого результату можна зробити траншеї трохи глибше і викласти дно сумішшю трави, піску, землі і перегною. Зверху грядки теж бажано присипати перегноєм і травою. За зиму абрикосові кісточки пройдуть природну загартування, а навесні з'являться ніжні паростки.
Висаджувати кісточки в горщики не рекомендується, адже їм необхідна природна гарт
Якщо посадка переноситься на весну, абрикосові кісточки потрібно буде піддати стратифікації (як при вирощуванні вишні з кісточок ). Можна помістити насіння в ящик з піском і поставити на всю зиму в холодильник або ж взяти сухі кісточки в середині березня і на три доби покласти їх у воду, не забуваючи щодня її міняти. Після замочування посадковий матеріал укладається у вологий пісок і переміщається в підвал, а в квітні висівається у відкритий грунт, як тільки дозволить погода.
Вирощування і догляд за абрикосом в перший рік
Зелені сходи, що з'явилися навесні, можуть бути загублені воронами, сороками, зайцями і дрібними гризунами. З метою захисту досвідчені садівники прикривають ніжні рослини прозорими пластиковими пляшками зі зрізаним дном. Таке нехитре рішення не вимагає фінансових витрат і зайвих зусиль, дозволяючи абрикосовим сіянцям спокійно рости і набиратися сил.
За літо при регулярному поливі і обережному розпушуванні землі абрикоси встигають добре вирости. Тому у вересні їх цілком можна пересадити на постійне місце - краще, якщо воно буде сонячним, хоча і в тіні дерева теж будуть приносити гідні врожаї.
Відео про вирощування і догляд за абрикосом
Поради з вирощування абрикосів з кісточок:
- Ями для пересадки саджанців слід готувати заздалегідь, засинаючи дно сумішшю з перегною, золи, листя, бадилля і трави. Поверх органічних добрив насипають землю і вже по ній розправляють коріння саджанців, повністю заповнюючи посадкову яму землею.
- З першого ж року в березні проводять обрізку абрикосових сіянців, видаляючи слабкі і підмерзлі гілочки і скорочуючи занадто довгі пагони.
- Влітку саджанці рясно поливають раз в два тижні, посипаючи пристовбурні кола тирсою для захисту від пересихання.
- Оскільки у абрикосових дерев, вирощених з кісточки, відсутній центральний стовбур, особливу увагу потрібно приділяти формуванню крони у саджанців.
- З п'ятого року деревця починають рясно плодоносити, в цей час рекомендується поставити підпірки під гілки, щоб вони не зламалися під вагою плодів.
З п'ятого року деревця починають рясно плодоносити
Доглядати за абрикосовими деревами, які були вирощені з звичайних кісточок, насправді простіше, адже вони відрізняються підвищеною невибагливістю і можуть чудово плодоносити навіть на неродючій землі. За словами досвідчених садівників, такі абрикосові дерева радують щорічними багатими врожаями і відмінним смаком плодів.
Чи є сенс у вирощуванні абрикоса з кісточки?Чи вистачить тепла маленької кісточці, щоб пустити паростки, і як допомогти ніжному рослині пристосуватися в незвичному кліматі?
Чи є сенс у вирощуванні абрикоса з кісточки?
Навіщо ж створювати собі складності, намагаючись з маленької кісточки отримати велике дерево?