Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Як виростити моркву у відкритому грунті, солодку.

  1. Морква, вирощування і догляд у відкритому грунті
  2. підготовка ґрунту
  3. Посадка моркви у відкритий грунт
  4. посів насіння
  5. Догляд за морквяними сходами
  6. шкідники моркви
  7. Збір врожаю
  8. Як зберігати моркву

Як виростити моркву у відкритому грунті, щоб була солодка і красива, з основних турбот всіх городників Як виростити моркву у відкритому грунті, щоб була солодка і красива, з основних турбот всіх городників. Адже разом з картоплею, капустою і помідорами, морква вважається дуже важливим овочем в раціоні харчування та джерелом вітамінів.

Цінно в ній те, що при тепловій обробці вітаміни не випаровуються. І при тривалому зберіганні вони зберігаються в цілості й схоронності.

Без моркви не обходиться жоден хороший обід, так що овоч цей обов'язковий в кожному городі.

А ви знаєте, що зовсім недавно в Європі морква прирівняли до розряду фруктів. Це сталося, коли з овоча стали робити морквяний джем , Який викликав справжній фурор в кулінарії.

Морква, вирощування і догляд у відкритому грунті

Підготовка насіння моркви

Найголовніше звичайно ж насіння. Хто хоч раз садив морквину, знають як довго і погано вона сходить. Насіння повинні бути свіжі і, ще краще свої, не куплені. Сорти вибирайте на свій розсуд, їх дуже багато. Я завжди сажу Нантського і Шантане, мені подобаються яскраві соковиті і солодкі коренеплоди. З пізніх на тривале зберігання можна вибрати Осінній король або Королева осені. Якщо ви садите морква під зиму, то краще вибрати ранні сорти, але для зберігання така морква не годиться.

Сіяти моркву дуже складно, насіння дрібні і волохаті. Хтось замочує насіння, хтось наклеює на туалетний папір (це всю зиму сидіти і клеїти). Деякі пророщують насіння у воді, пробувала, але мокрі сіяти взагалі незручно. Я згадала, як моя бабуся перетирала насіння з піском, а потім просіювала їх. По-перше так видаляються всі волоски, а по-друге пошкоджується оболонка з ефірних масел, яка захищає насінину, і через яку так довго не з'являються сходи.

Існують ще способи для поліпшення схожості

  • Барботування.
  • Термічна обробка.
  • Замочування з подальшою стратифікацією.

Знезаразити насіння можна, замочивши їх в слабкому розчині марганцівки на півгодини, потім промити і просушити.

Деякі для зручності посіву наклеюють насіння на смужки паперу і потім просто розкладають їх у рядки. Можна так само перемішати дрібне насіння з піском для більш рівномірного посіву.

підготовка ґрунту

Морква любить пухку, добре дренованих грунт з, бажано, нейтральної кислотністю Морква любить пухку, добре дренованих грунт з, бажано, нейтральної кислотністю. Грядку я готую восени. Морква росте практично після усіх овочів, крім пастернаку, кропу і самої моркви. Садити її на одному і там же місці не рекомендую, в уникненні появи морквяної мухи. Восени грядку добре перекопують і вношу на квадратний метр відро перегною. У мене грунт супіщаних, якщо у вас важкі грунту, то потрібно внести пісок або торф.

Органіку вносити краще восени, але якщо це буде гній, то нехай він буде добре перепрілим. Кострубаті ужастики якраз і виростають через внесення свіжого гною відразу під рослини.

Як і у випадках з вирощуванням будь-яких коренеплодів, не слід захоплюватися внесенням азотних добрив. Азот накопичується в коренеплодах, вони стають волокнистими і несмачними. Крім цього, знижується лежкість і частіше виникають різні захворювання.

Грядку можна розмістити з посадками цибулі, часнику, буряків або квасолі. Досвідчені городники радять сіяти моркву поперемінно з луком, так запах цибулі відлякує морквяну муху, найлютішого морквяного шкідника.

Не варто робити морквяні грядку під фруктовими деревами або поруч з парканом, який буде створювати тінь. Морква любить сонце і їй потрібно сонячне місце, тоді коренеплоди будуть з хорошими смаковими якостями.

Навесні, безпосередньо перед посівом можна внести деревної золи, півлітрову банку на квадратний метр і добре розгребти граблями.

Посадка моркви у відкритий грунт

терміни

Терміни посадки овоча залежать від ваших уподобань, чи збираєтеся ви використовувати моркву в салатах, хочете виростити її для домашніх заготовок або на тривале зимове зберігання Терміни посадки овоча залежать від ваших уподобань, чи збираєтеся ви використовувати моркву в салатах, хочете виростити її для домашніх заготовок або на тривале зимове зберігання. Тому перед посівом обов'язково врахуйте всі фактори:

  1. Сорти моркви.
  2. Ваш кліматичний район.
  3. Призначення вживання.

Деякі, щоб отримати урожай вже в липні, сіють моркву під зиму, при настанні заморозків. Для такого посіву потрібні ранні сорти. Але ця морква піде тільки для салатів і домашніх заготовок.

Насіння моркви не бояться холоду, тому вже при +8 можна висівати овоч. У нас в Сибіру це зазвичай кінець квітня-початок травня, в південних районах терміни зрушені на два тижні.

Пізні сорти, які ви збираєтеся закладати на зберігання можна сіяти на два тижні пізніше. Тоді сходи з'являються трохи раніше.

У будь-якому випадку, намагайтеся висівати насіння, поки грунт вологий після танення снігу, тоді сходи будуть набагато дружніше.

посів насіння

На підготовленій грядці роблять рядки за допомогою рейки, поглиблюючи її в грунт на два сантиметри, ширина між рядками 20 см, морква не любить загущенность посадок.

Якщо ви не користуєтеся стрічковим посівом, то краще сіяти насіння гущі, щоб не пересівати ще раз, у разі поганої схожості. При підвищенні температури більше + 15 градусів, сходи зазвичай з'являються через два тижні. Прискорити схожість можна, накривши грядку поліетиленом або покривним матеріалом.

Догляд за морквяними сходами

Найважливіше тепер прополка і проріджування Найважливіше тепер прополка і проріджування. У фазі двох-трьох справжніх листочків сходи необхідно прорідити, залишивши відстань в 5 см. Проріджування проводиться три рази, через кожні два тижні, для усунення загущенности і створення комфортних умов для росту коренеплодів.

В період всього зростання необхідно вчасно видаляти бур'яни, тому що вони не тільки заглушають, затінюють маленькі поки сходи, але в них швидко селяться і розмножуються комахи шкідники.

Найважливішим в догляді за морквою вважається полив. Він повинен бути рівномірним, що не частим і помірним. Проливати морквяний грядку потрібно на глибину росту коренеплодів, тобто, чим більше коренеплоди йдуть в землю, тим рясніше повинен бути полив. Припиняють його зовсім за місяць до прибирання моркви , Поступово скорочуючи.

Морква, як і всякий коренеплід, любить розпушування. Його потрібно проводити після кожного дощу і поливу, трохи підсапуючи коренеплоди. Це необхідно для надходження кисню до коренів, що забезпечує кращий ріст і смакові якості.

шкідники моркви

Морквяна муха відкладає личинки, які проникають в корінь і псують його.

Морквяна листоблішка і її личинки висмоктують сік з листя, від чого кущики починають Кучерявий.

.Можно скористатися інсектицидом для винищення цих комах, наприклад інтавір. Якщо ви не хочете застосовувати отрути в своєму городі, тоді краще присипати грядку червоним пекучим перцем, щоб відлякати комах. Так само добре допомагає настій тютюнового пилу: 100 гр тютюну залити літром гарячої води, настояти протягом доби і процідити. Потім цей настій розвести в 5 літрах води і додати 10 гр господарського мила.

Збір врожаю

Морква зазвичай прибирають, як тільки починають жовтіти нижні листочки Морква зазвичай прибирають, як тільки починають жовтіти нижні листочки. Посаджена для зимового зберігання забирається після перших заморозків, в терміни від середини вересня до середини жовтня.

Викопувати моркву за допомогою лопати не рекомендується, щоб не пошкодити коренеплоди. Якщо вона погано висмикується із землі, можна допомогти трохи підкопати садовими вилами.

Перед закладанням на зберігання, морква обсушуємо тут же на грядці, з неї видаляється залишок грунту і віддаляється бадилля, її легко відривати руками.

Як зберігати моркву

На зберігання закладаються тільки здорові не травмувати коренеплоди пізніх сортів. Зберігати овоч можна в погребі чи підвалі разом з іншими коренеплодами при температурі + 2-6 градусів і вологості 85-90%. Для такого способу зберігання використовуються ящики в які шарами розкладається морква, пересипана вологим чистим річковим піском.

Якщо немає льоху, зберігати моркву можна в нижньому відділі холодильника, в поліетиленовому пакеті. Так само можна заморозити натерту на крупній тертці або нарізану кружечками. Часто господині, у яких немає можливості для зберігання моркви в свіжому вигляді, засушують її в сушарці, нарізану соломкою.

Так, ще подивіться корисне відео, як підготувати насіння моркви до посіву.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама