Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Як вирощувати коріандр або кінзу?

  1. Підготовка ділянки для посіву
  2. попередники
  3. Терміни посіву коріандру
  4. Передпосівна підготовка насіння
  5. Як сіяти кінзу у відкритий грунт?
  6. Як доглядати за коріандром у відкритому грунті?
  7. поливи
  8. обрізка квітконосів
  9. Як виростити коріандр (Відео)
  10. Збір і зберігання врожаю
  11. сорти коріандру
  12. висновок

Коріандр - рослина-однолетник, що відноситься до сімейства зонтичних. Дуже цікаво походження назви рослини. У перекладі з грецької «коріандр» означає «клоп». І це не випадково, так як в недозрілий вигляді рослина має запах цієї комахи. Листя рослини називаються «кінза», а насіння - «коріандром.»

Незамінний аромат коріандру здатний дивовижно доповнювати різну їжу, надаючи їжі певної пікантності. Саме з цієї причини на сьогоднішній день настільки популярно вирощування коріандру.

Підготовка ділянки для посіву

Кращим місцем для зростання пряної трави буде сонячна територія або напівзатінених місцевість. Трава не любить надлишок тіні.

Грунт повинен бути підготовлений з осені - ретельно перекопали на штик лопати (приблизно 20-28 см) і добре удобрений. Можна додати трохи піску, а як добриво внести ½ відра суміші перегною зі свіжою деревною золою на квадратний метр посадки.

Можна додати трохи піску, а як добриво внести ½ відра суміші перегною зі свіжою деревною золою на квадратний метр посадки

Також в якості добрив можна використовувати суперфосфат і калій, їх потрібно розсипати в грунт, перед тим як сіяти кінзу , По 20-30 г на квадратний метр. Навесні, безпосередньо перед посівом, в грунт вносять по 1 ст. ложці сечовини на квадратний метр і поливають рожевим розчином марганцівки.

попередники

Кращі попередники коріандру - озимі та ярі зернові, зернобобові та багаторічні трави. Якщо коріандр вирощувати беззмінно, то виникає небезпека пошкодження рослин шкідниками та хворобами. Тому на колишнє місце його повертають не раніше, ніж через 3-5 років. Сам коріандр є добрим попередником для озимих зернових та інших культур.

Терміни посіву коріандру

Навесні і влітку: посів кінзи у відкритий грунт проводять, починаючи з 20 чисел квітня і до кінця місяця. При посіві в травні-червні квітконоси з'являються приблизно через 20 днів. У теплиці можна сіяти в кінці лютого-початку травня: квітконоси з'являться на 40-й день.

Передпосівна підготовка насіння

Навесні і влітку: посів кінзи у відкритий грунт проводять, починаючи з 20 чисел квітня і до кінця місяця. При посіві в травні-червні квітконоси з'являються приблизно через 20 днів. У теплиці можна сіяти в кінці лютого-початку травня: квітконоси з'являться на 40-й день.

Як сіяти кінзу у відкритий грунт?

  • На 1 м² знадобиться близько 2,5 г насіння.
  • Закладайте їх на глибину 1,5-2 см.
  • Сходи проріджують кілька разів.
  • Між окремими рослинами в результаті дотримуйтеся дистанції 10-13 см, між рядами - 15-30 см.

Термін появи сходів становить 2-4 тижні, залежно від погодних умов.

Як доглядати за коріандром у відкритому грунті?

Сходи потребують ретельного догляду. Своєчасно видаляйте бур'яни, згубні для незміцнілих рослин. Прорідити грядку, прибравши слабкі рослини - їх можна вжити в їжу.

З досягненням висоти 5 см підгодуйте кінзу азотним добривом. Після цього замульчируйте грунт - це сприяє збереженню вологості, гальмує ріст бур'янів.

поливи

Для отримання соковитої зелені кінзу необхідно регулярно поливати. Від нестачі вологи листова розетка формується погано, кінза починає випускати стрілки. Сходам досить 3-4 л води на 1 м², в період активного росту вносите близько 8 л води на ту ж одиницю площі.

обрізка квітконосів

При вирощуванні заради зелені слід регулярно обривати зав'язалися квітконоси. Раннє цвітіння на руку, якщо метою є отримання насіння.

Як виростити коріандр (Відео)

Боротьба з хворобами і шкідниками

ШКІДНИКИ

У коріандру є досить агресивні шкідники. Перш за все, це коріандровий семяєд, який прогризає отвори в плодах і може завдати істотної шкоди. Личинка розвивається всередині плода і вигризає ендосперм. Число таких плодів може досягати 80%! Основна міра боротьби при цьому - посів протруєного насіння і ретельне прибирання рослинних залишків з наступною глибокою перекопкой.

Крім того, досить активними можуть бути зонтичний і смугасті клопи, а стебла може пошкоджувати озима совка. Перший шкодить вегетуючих рослинах, другий, перезимувавши на дикорослих зонтичних, накидається на насіння.

ХВОРОБИ

Крім шкідників, коріандр підстерігають такі хвороби, як рамулляріоз, іржа, борошниста роса. Рамулляріоз особливо лютує в надмірно вологі і холодні роки, і особливо в рясних росах. На рослині спочатку з'являються бурі плями, які потім покриваються сіро-білим нальотом.

Рослина набуває як би обпалений вигляд і гине. Основні заходи боротьби - протруювання насіння, знищення рослинних залишків і вирощування коріандру на різних ділянках.

Збір і зберігання врожаю

Зрізати листя з коріандру бажано безпосередньо перед вживанням. Це можна починати робити після того, як на рослині з'явиться 5-6 листочків. Під час цвітіння стебла товщають і якість зелені погіршується, тому якщо немає мети виростити насіння, квітконоси краще відразу видаляти.

Для тривалого зберігання листя рослини можна заморожувати і сушити. У першому випадку потрібно добре промити їх, просушити, помістити в поліетиленовий пакет і укласти в морозильну камеру.

При бажанні засушити зелень коріандру, рослина повністю, під корінь, зрізають і витримують при кімнатній температурі. Після повного висихання його подрібнюють і поміщають в герметично закривається посуд. Зберігається така приправа близько 2-х років.

Як збирати насіння? Зрілість насіння визначається станом плодів:

  • Коли насіння набувають коричневий колір, легко знімаються рукою і тим більше, коли почали обсипатися - вони готові до збирання.
  • Схожість насіння зберігається не більше 2 років.

Коріандр успішно розмножується самосівом. Обсипалися насіння благополучно зимують під снігом і дають навесні досить дружні входи.

сорти коріандру

Янтар і Кариби F1. Ефіроолійні пряні сорти з рясною зеленою масою, пізнім стрелкование і яскраво вираженим запахом. Сорти багаті ефірними маслами, тому насіння і листя видають сильний аромат.
Листя ніжне і смачні, добре підходять для перших і других страв, салатів. Насіння можна додавати в ковбаси, випічку і маринади.

Дебют. Сорт, визріває через місяць-півтора від сходів. Вирощується у відкритому грунті як пряність і як гатунок кінзи на зелень. Утворює напіврозкидистий підняту розетку листя з багатою зеленою масою, що досягає 29 см у висоту і 25 г ваги.
Листя і черешки пофарбовані в зелений колір. Їх цінують за приємний ніжний смак і сильний пряний аромат. Так як вони містять велику кількість вітамінів Р і Е, їх кладуть в м'ясні і рибні страви, свіжі салати. А ароматні насінням збагачують смак ковбас, соусів, хліба, випічки і маринадів.

Стимул. Середньостиглий сорт з акуратною розеткою рясних глянцевих листя. Одна розетка може важити 45 р
Найкраще сіяти його після столових коренеплодів, картоплі та бобових, які удобрювали органікою. Сіємо сорт в квітні з повтором кожні 2-3 тижні аж до середини літа, щоб їсти свіжу зелень кожен день. Якщо потрібні насіння, сіємо коріандр ранньою весною з тридцятисантиметровим відстанню між рядками.

Бородинський. Пряний сорт з соковитими ароматними листям, які можна зрізати через 35-45 днів після появи сходів. Плоди збирають через три місяці.
Свіже листя кінзи гарні в салатах, стравах з м'яса і риби. Насіння використовують у вигляді прянощі в чистому вигляді або суміші з іншими пряними рослинами.

Тайга. Пряний однолетник пізнього строку дозрівання: на зелень можна зрізати через 35-45 днів після сходів. Сорт відрізняється дуже яскравим забарвленням, густий облиственностью і сильним своєрідним ароматом. Листя молодих рослин використовуються при готуванні різних страв, насіння - як приправа.

Венера. Пізно дозріває сорт з полупріподнятая розеткою смачних листя, які видають ніжний аромат. Як і інші сорти кінзи, використовується в кулінарії в якості зелені і насіння.

Авангард. Низький високоароматічний сорт з піднятою розеткою листя середнього розміру і білими квітами. Ніжні листочки і молоді стебла гарні в салатах. Доспілі насіння і сушені листя - відмінна пряна приправа до страв. Сорт середньостиглий, тому першу зрізання на зелень можна робити через 45 днів.

висновок

Щоб не мучити себе питаннями щодо високої ціни кінзи, краще посіяти її у себе на городі. Якщо городу немає, то цілком може згодитися підвіконня або балкон. Кінза - це дуже поступливе рослина, ніби спеціально напрошується, щоб її вирощували. Проблем з її вирощуванням не виникає, тому весь процес є легким і приємним.

Дивіться також:
  • У чому сенс підгортання картоплі?
  • Що дає обприскування борною кислотою?
  • Коли проводять окулірування?
  • Що значить мульчування грунту?
  • Що використовувати в якості мульчі?
  • Як перевірити кислотність грунту на дачі?
  • Як доглядати за коріандром у відкритому грунті?
    Як сіяти кінзу у відкритий грунт?
    Як доглядати за коріандром у відкритому грунті?
    Як збирати насіння?
    Що дає обприскування борною кислотою?
    Коли проводять окулірування?
    Що значить мульчування грунту?
    Що використовувати в якості мульчі?
    Як перевірити кислотність грунту на дачі?
    Реклама

    Реклама
    Новости
    Реклама
    Реклама