Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Азалія (Azalea), вибір сорту, умови вирощування в домашніх умовах - 1

  1. Яке рослина вибрати?

«... Потрібно на власні очі побачити Японські острови, щоб зрозуміти, чому населяє їх народ вважає природу мірилом своїх уявлень про прекрасне. Японія - це країна зелених гір і морських заток; країна мальовничих панорам. На відміну від яскравих фарб Середземномор'я, яке лежить приблизно на таких же широтах, ландшафти Японії складені з м'яких тонів, приглушених вологістю повітря.

Цю стриману гаму можуть тимчасово порушувати лише якісь сезонні фарби. Наприклад, весняне цвітіння азалій або полум'яніючі восени листя кленів ».

В. Овчинников, «Сакура і дуб».

Взимку ми радіємо кожному, самому скромному квітці, а якщо крізь скла квіткового салону вдається розгледіти кущики азалії з блискучим листям і безліччю великих, пишних, яскравих квіток, схожих на троянди, - це здається справжнім дивом Взимку ми радіємо кожному, самому скромному квітці, а якщо крізь скла квіткового салону вдається розгледіти кущики азалії з блискучим листям і безліччю великих, пишних, яскравих квіток, схожих на троянди, - це здається справжнім дивом!

Цвіте азалія зазвичай з грудня по березень і навіть квітень, час цвітіння залежить від особливостей сорту, але вигоночние рослини можна знайти майже в будь-який час року. Ще більш дивно те, що кожен з нас може принести це чудо в свій будинок і поселити його поряд з собою. Може бути, для кого-то це буде першим квіткою домашнього саду. У будь-якому випадку азалія - ​​квітка царствений і ставлення до себе вимагає відповідного.

Східна легенда розповідає, що чудова азалія виникла з сумних сліз хлопчика-сироти, якого зла чаклунка - мачуха перетворила в папугу. Згідно з іншою легендою, в одному з походів солдати Стародавньої Греції, втомлені від битв і довгих доріг, на привалі спробували мед, зібраний бджолами з невідомих їм квітів. Цей мед одурманив військо ... Виявилося, то був мед з рододендронів, прабатьків сучасних азалій. Підтвердженням особливих властивостей рослини служить і назва, дана чудовому квітки древніми народами Піднебесної імперії: в Китаї його називали «квітка, одурманюючий козу». Сік азалії отруйний, з його допомогою на Сході в давнину лікували зубний біль, ревматизм і навіть параліч.

Ботаніки всього світу називають її азалій індійської (Azalea indica), відносять до сімейства вересових і роду Рододендрон. Цей рід налічує близько 1000 видів і безліч гібридів, вирощуваних як в садах під відкритим небом, так і в оранжереях.

Азалія як підрід або секція роду вирощується в оранжереях, зимових садах і кімнатах Азалія як підрід або секція роду вирощується в оранжереях, зимових садах і кімнатах. Сільноветвістие, напівлистопадні чагарники виростають до 1,5-3 м заввишки. Але ми найчастіше купуємо молоді, невисокі, вигоночние кущики. Молоді їх пагони густо опушені щетинистий волосками коричнево-бурого кольору. Листя яскраво-зелені, шкірясті, еліптично-яйцевидні, ланцетні або оберненояйцевидні, довжиною 2-5 см. В залежності від сорту, верхня поверхня їх може бути блискучою, в червонувато-коричневих волосках, а може бути щетинисто-волокнистої, знизу ще більш волосистої . Весняні листя зазвичай бувають більшими і тонше літніх, літні - дрібніше і щільніше. Коренева система азалії поверхнева, тому для неї використовують низькі широкі контейнери. Квітки азалії верхівкові, майже сидячі, розташовані по 1-2-6 штук на кінцях пагонів. Віночок їх шіроковоронковідний, до 5 і більше сантиметрів в діаметрі. Квітки бувають прості, напівмахрові і махрові. Забарвлення їх яскрава і різноманітна: біла, рожева, червона, жовта, фіолетова з безліччю відтінків, нерідко з крапками, білою облямівкою. Є сорти мелкоцветковиє і з ароматними квітками.

Історія культури цієї рослини своїм корінням сягає в сиву давнину. Дикоростучий вид азалії індійської ріс в глибоких ущелинах, на скелях японських островів Кюсю і Хонсю. Вже тоді в Японії культивували багато сортів азалії. Ця країна зі своєю особливою культурою, поезією, релігією, філософією століттями була закритою для світу. Дуже довгий час елементи її культури залишалися невідомими навколишнього світу. Освічена людина в Японії повинен був вміти писати вірші, висловлюючи свої почуття з нагоди якої-небудь події, наприклад, цвітіння сакури або осіннього летить листа; володіти мистецтвом каліграфії, складання лаконічних квіткових композицій (це був швидше жіночий вид мистецтва). Час цвітіння сакури (декоративної японської вишні) - це національне свято. Милуватися хмарами квітів йдуть всі, від малого до великого, виїжджаючи в гори цілими сім'ями. І це не звичний для нас пікнік - це побожне споглядання чуда цвітіння. Вважається, що душевне оновлення, наступає за час спілкування з цією красою, зцілює людину від багатьох важких хвороб ...

Стародавні японські поетичні форми танка і хайку, найбільш відомі у нас, витончені і лаконічні.

Кі-но Цураюкі (X століття):
«Осінній вид не приваблює погляду.
В горах зараз не зустрінеш нікого.
Квіти обсипалися ...
І тільки листя клена -
Як вночі золотиста парча ».
«Туман весняний, для чого ти приховав
Квіти вишневі, що нині облітають
На схилах гір?
Не тільки блиск нам милий, -
І увяданья мить гідний восхищенья! »

Повернемося до історії азалії. Тільки в кінці XVII століття цей чудовий квітка потрапив до Європи, де його також стали називати індійської азалій. Дуже скоро він поширився в різні країни і став одним з найпопулярніших рослин промислового садівництва ще до кінця XIX століття.

У 1808 році з Китаю до Європи (Англії) було ввезено рододендрон Сімса (Rhododendron simsii) У 1808 році з Китаю до Європи (Англії) було ввезено рододендрон Сімса (Rhododendron simsii). Він родом з передгір'їв Китаю, де росте на висоті до 2500-3000 м над рівнем моря. Тому рослина віддає перевагу вологе повітря і невисоку температуру. Робота зі схрещування цих двох видів увінчалася великим успіхом: були отримані численні сорти і гібриди азалії, які вирощуються в промислових садівництві. Сучасні сорти успадкували здебільшого ознаки рододендрона Сімса.

Rh. obtusum, який використовується в гібридизації, нерідко називають Azalea japonica. Це рясно квітучий, високо декоративний вигляд зі світло-рожевими, бузково-рожевими, оранжево - червоними, яскраво-червоними квітками зі слабким ароматом, діаметром до 4 см. Відрізняється двома хвилями наростання листя в період інтенсивної вегетації: навесні вони великі, ланцетні до еліптичних , тонкі і світло-зелені. Літні листя - оберненояйцеподібні форми, значно дрібніші, лискуче, темно-зелені, восени - яскраво забарвлені і опадає, але частково зберігаються на кінцях пагонів. Зустрічається в природі на півдні японського острова Кюсю. Є вихідною батьківською формою для багатьох садових форм і сортів з напівмахровими віночком. Так як його чашечка розростається на зразок віночка, така форма квітки відома під назвою «hose-in-hose». Вид здавна культивується в Японії, є багато сортів. Вперше був вивезений до Європи в 1844 році.

Селекцією азалії в даний час займаються головним чином в Бельгії, Німеччині, Австралії, Нідерландах. Тепер і у нас квіткові салони взимку заповнені прекрасними кущами азалії найрізноманітніших сортів з квітками найбагатших форм і забарвлень. Селекцією азалії в даний час займаються головним чином в Бельгії, Німеччині, Австралії, Нідерландах

Яке рослина вибрати?

Варто віддати перевагу кущик азалії, на якому є бутони і повністю розкриті квітки - в такій фазі розвитку цвітіння триватиме довше. Бутони, по крайней мере, половина їх, повинні бути пофарбованими - це гарантія того, що вони розпустяться. У магазині можуть продаватися як великі, так і дрібні екземпляри азалії різного віку. Відповідно, на них буде різна кількість бутонів і квіток.

Листя рослини повинні бути здоровими, блискучими, темно-зеленими, без слідів хвороб і шкідників. Якщо в кроні і на поверхні грунту помітні сухе листя, це означає, що рослина була пересушена, і довго воно не проживе. Наявність на зворотному боці листя помаранчевих округлих «замшевих» горбків означає поразку азалії іржі грибом. Така рослина купувати не можна. Взагалі будь-яке нове рослина кілька тижнів тримають окремо від інших домашніх квітів, влаштовуючи йому своєрідний карантин, щоб уникнути зараження можливо присутніми на ньому шкідниками і хворобами. Адже і шкідники, і збудники грибних і вірусних захворювань нерідко мікроскопічно малі, побачити їх без мікроскопа неможливо, але вони можуть виявитися через деякий час. Грибні інфекції на зразок сірої гнилі усувають хорошим провітрюванням і обробкою рослин медьсодержащими препаратами.

Найкраще співвідношення обсягу крони азалії і її контейнера - 2: 1. Зберегти пишно квітуча рослина в крихітному горщику досить важко. Нерідко такі екземпляри виганяються в зарубіжних оранжереях гідропонним способом. Перекласти їх на торф'яної субстрат в фазі цвітіння дуже складно, часто неможливо, і азалія в цьому випадку виявляється одноразовим рослиною, квітучим 1-1,5 місяці і отмирающим через невідповідність умов утримання і відсутність зростання нових коренів.

Які умови слід створити для азалії в домашньому саду?

Нове рослина ставлять на світле, прохолодне місце (16-20 ° С), але не на прямі промені сонця. Відповідним буде східне, північне, західне вікно. На південній стороні доведеться стежити за тим, щоб тепле весняне сонце не обпекло квітки і листя, не пересушити грунт і повітря. У сонячні дні знадобиться легке притінення з тюлю.

Головна особливість азалії - потреба в постійно вологому повітрі і субстраті: сухе кімнатне повітря і пересушування грунту вона не переносить і відразу скидає листя, квітки і бутони Головна особливість азалії - потреба в постійно вологому повітрі і субстраті: сухе кімнатне повітря і пересушування грунту вона не переносить і відразу скидає листя, квітки і бутони. Поливають азалію кип'яченої або талої, зігрітій до кімнатної температури, водою (розтопивши лід з холодильника, що, втім, клопітно). Використовувати сніг і лід з міських вулиць ризиковано через погану екологію. Оскільки азалія потребує кислої грунтової середовищі, то і поливна вода повинна бути злегка підкисленою до pH 4,5-5,5. Досягають цього наступними способами: на 1 л кип'яченої води додають 1-2 жмені сфагнового торфу, або полупревшего соснової хвої, добре перемішують і наполягають воду протягом доби. Після проціджування воду використовують для поливу азалії. (Щоб скористатися цією порадою, готуватися до прийому в будинок азалії треба завчасно, щонайменше, з літа.) Але можна зробити набагато простіше: 1-2 рази на місяць азалію поливають кип'яченою водою, трохи підкисленою будь-який з органічних кислот (лимонної, аскорбінової , щавлевої) з розрахунку 0,3-0,4 г на 1 л води. Найчастіше такий підкислений полив робити не рекомендується, щоб субстрат не став надто кислим (pH нижче 3,5). В екологічно чистих місцевостях під час цвітіння азалії практикують сніговий полив, коли на поверхню субстрату кладуть трохи чистого снігу. Зниження температури субстрату в цей час уповільнює перебіг фізіологічних процесів в кореневмісному шарі, тим самим продовжуючи цвітіння. Але зловживати цим прийомом не можна, щоб не викликати переохолодження і загибелі коренів.

Далі буде

Олена Кузьміна

4377

Яке рослина вибрати?
Яке рослина вибрати?
Які умови слід створити для азалії в домашньому саду?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама