Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Лаванда, посадка і догляд у відкритому грунті, види лаванди.

  1. опис рослини
  2. різновиди лаванди
  3. вирощування лаванди
  4. посадка
  5. особливості посадки
  6. Способи розмноження лаванди
  7. Догляд за лавандою
  8. розпушування
  9. Добриво і підгодівля лаванди
  10. обрізка лаванди
  11. Хвороби і шкідники
  12. Підготовка до зими
  13. Поєднання з іншими рослинами
  14. застосування лаванди

Дуже вже приємний запах виходив з сусіднього палісадника, виявилося, що у сусідки росла лаванда, посадка і догляд за нею у відкритому грунті, як я з'ясувала - простіше нікуди Дуже вже приємний запах виходив з сусіднього палісадника, виявилося, що у сусідки росла лаванда, посадка і догляд за нею у відкритому грунті, як я з'ясувала - простіше нікуди. Ось і теж загорілася ідеєю посадити у себе цю рослину.

Цей напівчагарник сімейства ясноткових родич чебрецю, м'яти, розмарину. В основному росте біля Середземного моря, налічується близько 28 видів лаванди. Багато використовуються в парфумерній промисловості, для виготовлення парфумів, мила, туалетної води.

опис рослини

Напівчагарник заввишки близько метра зеленувато-сталевого кольору виглядає дуже декоративно. Вузенькі листочки, довжиною до 5 см покриті сріблястими волосками. Фіолетові квіти зібрані в кінцеві суцвіття, цвіте з кінця червня і до середини серпня.

Навіть в засушеному і переробленому вигляді рослина зберігає свій божественний аромат. Якщо тримати гілочку лаванди в шафі, білизна набуває стійкого приємний запах. Недарма французи зацікавилися цією рослиною. Адже який тільки продукції немає з ароматом лаванди. Всі знамениті парфумерні фірми використовують ефірні масла для ароматів різних кремів, гелів, скрабів.

різновиди лаванди

У природі налічується трохи більше 25 видів лаванди, але ми в наших садах вирощуємо лише кілька видів У природі налічується трохи більше 25 видів лаванди, але ми в наших садах вирощуємо лише кілька видів.

  1. Лаванда англійська (вузьколиста) - невибагливий сорт з компактним кущем не більш метра в діаметрі. Листочки сіро-зеленого кольору, вузькі, витягнуті. Період цвітіння з червня по липень. Сорт морозостійкий.
  2. Лаванда французька (широколистная) - від неї пішли всі сорти, які вирощуються в наших садах. Відмітна риса, світла гамма листя і квітів. Має дуже сильний, іноді неприємний запах.
  3. Лаванда голландська (гібридна) - прямий «нащадок» вузьколистої і широколистий. Найбільший представник роду, кущі виростають до 2-х метрів. Найчастіше вирощується для промислових цілей.
  4. Зубчаста лаванда - теплолюбна і розпещена. Віддає перевагу кімнатна вирощування. Славиться своїм зовнішнім виглядом з сріблястими пелюстками і ліловими суцвіттями.

вирощування лаванди

Пам'ятайте популярну пісню про лаванду? Квітка гірський, значить не любить вологих ґрунтів з застою вод. Коріння у рослини розростаються дуже широко, що дозволяє йому самому добувати вологу. Любить рослина добре дреновані грунти і сонце.

посадка

Місце посадки

Дуже важливо для цієї рослини правильно вибрати місце. Відкриті сонячні ділянки на пагорбах - це саме те, що потрібно лаванді. У тіні, звісно ж, вона теж може рости, тільки цвітіння буде не настільки рясним і пишним.

До того ж потрібно враховувати, що коріння рослини реагують негативно на перезволоження. Для неї є неприйнятним висаджувати в місцях із застоєм вод і заболочених. Якщо у вас немає відповідного місця для посадки, не полінуйтеся насипати горбик і посадити там лаванду.

До складу грунту у лаванди теж є вимоги, їх можна і не дотримуватися, але тоді, знову ж таки, ви позбудетеся привілеї насолодитися в повній мірі пишністю цвітіння.

Грунти потрібно вибирати не закислення або заздалегідь понижати за допомогою вапна або доломітового борошна. В якості добрива любить рослина внесення компосту, який зробить грунт родючим і пухкої.

особливості посадки

Рослина найчастіше висаджують уздовж бордюрів або доріжок. Щоб кущики виглядали пишніше, то відстань між ними повинна дорівнювати висоті сорту, який ви збираєтеся висаджувати. Потрібно ще врахувати, що дорослі рослини лаванди дуже погано переносять пересадку, тому викопуйте і переносите їх з великою грудкою землі. Якщо немає можливості викопати вже дорослі кущі, можна вибрати альтернативний спосіб посадки.

Способи розмноження лаванди

  • Діленням куща можна розмножити тоді, коли у вас вже є дорослі рослини. Для цього навесні матковий кущ пересипається землею, щоб все відведення були відокремлені. Восени їх можна обробити і розсаджувати по інших місцях.
  • Живцями розмножити лаванду дуже просто і швидко. Досить навесні нарізати з здерев'янілих пагонів живців, близько 10-ти см завдовжки і посадити їх у пухкий і вологий грунт в тепличку. Постійно поливати і провітрювати їх. Восени живці з корінцями вже можна розсаджувати по постійних місць.
  • Отводками теж досить просто розмножити лаванду. Навесні відгинають втечу, пригинають його і присипаєте грунтом в місці зіткнення. До осені там наростають корінці, тепер його акуратно можна відокремити, обробити зріз і висадити в інше місце.
  • Насінням розмножити лаванду під силу садівникові з досвідом. Якщо висівати їх навесні, то заздалегідь, за два місяці потрібно помістити їх в мокрий пісок і тримати весь час в холодильнику. Без стратифікації вони можуть не зійти. Восени так само можна посіяти у відкритий грунт насіння, взимку накидати на це місце побільше снігу, але не виключена ймовірність, що в північних широтах насіння не вимерзнуть.

Посів лаванди насінням

Насіння лаванди при правильному зберіганні дуже довго здатні зберігати схожість Насіння лаванди при правильному зберіганні дуже довго здатні зберігати схожість. Вибирайте час, як вам зручніше їх сіяти. Якщо ви будете робити це навесні, в травні, тоді завчасно помістіть насіння у вологий пісок, упакуйте в поліетиленовий мішечок і покладіть на два місяці в холодильник. Зберігати потрібно при температурі + 2-4 градуси. Можна прикопати ранньою весною насіння в парнику, прикривши їх снігом.

Восени, в жовтні насіння відразу висівають у відкритий грунт, зміцнюючи грунт і добре поливаючи. Знову ж таки, це підходить скоріше для садівників Підмосков'я, де клімат м'якше, ніж в середній смузі.

Догляд за лавандою

полив

Поливати лаванду потрібно якомога менш інтенсивно. Перевіряйте, коли грунт під кущем повністю висохне. Якщо ви помітили, що пагони почали жовтіти, це сигнал того, що грунт надмірно зволожена і починається гниття коренів.

розпушування

Мабуть це найважливіше в догляді за лавандою, адже її коріння не переносять ущільнення грунту, їм потрібно дихати, так рослини краще ростуть і розвиваються Мабуть це найважливіше в догляді за лавандою, адже її коріння не переносять ущільнення грунту, їм потрібно дихати, так рослини краще ростуть і розвиваються. рихлити потрібно постійно, особливо після кожного поливу і дощу.

Щоб полегшити собі працю звільнити час, можна замульчувати грунт навколо кущів перегноєм або торфом. Заодно це буде і добривом.

Добриво і підгодівля лаванди

В общем-то рослина сильно в підгодівлі не потребує, особливо якщо грунт родюча. Все ж для продовження рясного цвітіння і забезпечення зростання рослини застосовувати підживлення.

Навесні, раз на місяць вносяться азотовмісні добрива. Вони необхідні для нарощування зеленої маси. Але вони вносяться тільки в період активного росту, потім ми їх скасовуємо і переходимо на комплексні мінеральні добрива. Вони використовуються протягом всього періоду цвітіння.

Якщо ви використовуєте в якості мульчі компост або перепрілий перегній, тоді можна обійтися і без підгодівлі, рослини візьмуть всі необхідні речовини з грунту.

обрізка лаванди

Якщо ви помітили зупинку росту куща лаванди, значить його необхідно пересадити на нове місце.

Взагалі обрізати кущі лаванди не обов'язково, тільки якщо ви хочете мати круглі пухнасті кущі. Обрізають їх в два етапи:

  1. Після того, як суцвіття зів'януть.
  2. Восени, перед підготовкою до зими.

Обрізати потрібно всього на два сантиметри, не більше. При проведенні осінньої обрізки не варто захоплюватися, якщо дуже коротко обрізати кущ, він може загинути.

Хвороби і шкідники

Напевно в силу великого вмісту ефірних масел, рослина мало схильне нападкам комах-шкідників, та й хвороби зустрічаються рідко, особливо при гарному догляді.

З хвороб найпоширеніша сіра гниль, це через неправильне поливу. Хвороба не лікується, тут вкрай важливо помітити її вчасно і видалити хворі рослини. Вони виносяться з території саду і спалюються.

З шкідників можна зустріти райдужного жука. Але він зустрічається в таких малих кількостях, що його легко зібрати руками.

Підготовка до зими

Лаванда цілком може витримати заморозки до -25 градусів Лаванда цілком може витримати заморозки до -25 градусів. Але все-таки в умовах середньої смуги краще робити для неї укриття.

Чи не прикривайте на зиму кущі лаванди опалим листям, рослина почне пріти і може загинути.

Найкраще укриття для чагарників, гілки хвойних дерев. Лапник добре пропускає повітря, забезпечуючи циркуляцію всередині укриття, і добре затримує сніг.

У місцях з м'яким кліматом лаванду зазвичай нічим не приховують, вона прекрасно зимує без підмерзання.

Поєднання з іншими рослинами

Лаванду часто можна зустріти уздовж огорож, бордюрів, стежок. Її висаджують в композиції з трояндами, у них добре поєднується аромат. Сині квіточки лаванди добре контрастують з помаранчевими або червоними квітами.

Можна вирощувати лаванду поруч з гортензією. Витончено буде виглядати вона на альпійській гірці серед пряних трав. Поєднується з шавлією і гипсофилой.

Невисокі сорти лаванди будуть добре виглядати в кашпо на терасі. А можна поексперімнтіровать і засадити кущами велику ділянку землі, вийде неймовірно ароматний килим з фіолетово-синіх кольорів.

застосування лаванди

Рослину можна застосовувати для ароматизації чаю, холодних напоїв, додавати в рибні та м'ясні супи, страви з овочів. Особливо добре йде лаванда до баранини.

Завдяки своїм ефірним оліям рослину набуло поширення і в медицині. Добре допомагає при безсонні, нервовому збудженні і втоми.

Ароматний напівчагарник лаванда, посадка і догляд за якою не дуже скрутний, стане прикрасою будь-якого саду. А її ефірні масла можна використовувати в домашньому миловарінні.

Як виростити лаванду з насіння, відео

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама