Манго - тропічні плоди рослини мангіфера індійська, або манго індійське (Mangifera indica). Плоди яйцевидної форми зелено-жовтої, абрикосової, яскраво-червоного забарвлення, в залежності від ступеня зрілості. Плід має солодкий смак і нитчатой структурою. Часто словом «манго» називають і саму рослину. Мангіфера індійська - один з національних символів в Індії і Пакистані.
Родина манго - вологі тропічні ліси індійського штату Ассам і держави М'янма.
Манго - соковитий плід
зміст:
Корисні властивості манго
Плоди манго часто використовуються в домашній медицині в Індії та інших азіатських країнах. Наприклад, в Індії манго застосовують для зупинки кровотеч, для зміцнення серцевого м'яза і для кращої роботи мозку.
У зелених (недозрілих) плодах манго міститься велика кількість пектину, лимонної, щавлевої, яблучної і янтарної кислот. Також зелене манго багата на вітамін С, є в ньому і інші вітаміни: B1, B2, ніацин.
У зрілих плодах манго також містить багато вітамінів і цукрів, але значно менше кислот.
Вітамін А, що міститься в зрілому фрукті у великих кількостях, благотворно впливає на органи зору: допомагає при «курячій сліпоті», сухості рогівки і інших очних захворюваннях. Крім того, регулярне вживання стиглих плодів манго в їжу сприяє поліпшенню імунітету і оберігає від інфекцій простудного характеру, таких як ГРЗ, риніт та ін.
Зрілі плоди манго також використовуються для зниження ваги, так як плоди містять в собі багато вітамінів і вуглеводів - так звана манго-молочна дієта.
Манго, або Мангіфера (Mangifera). © Joel Ignacio
Харчова цінність манго
100 г манго містить приблизно:
- Енергетична цінність: 270 кДж / 70 ккал
- Білки: 0,51 г
- Жири: 0,27 г
- вуглеводи
- Сахара: 14,8 г
- Клітковина: 1,8 г
Вітаміни і мікроелементи (в% від рекомендованої добової норми):
- Тіамін (В1): 0,058 мг (4%)
- Рибофлавін (В2): 0,057 мг (4%)
- Ніацин (В3): 0,584 мг (4%)
- Пантотенова кислота (В5): 0,160 мг (3%)
- Вітамін B6: 0,134 мг (10%)
- Фолієва кислота ((B9): 14 мкг (4%)
- Вітамін C: 27,7 мг (46%)
- Кальцій: 10 мг (1%)
- Залізо: 0,13 мг (1%)
- Магній: 9 мг (2%)
- Фосфор: 11 мг (2%)
- Калій: 156 мг (3%)
- Цинк: 0,04 мг (0%)
Сіянець манго, або мангіфера (Mangifera). © Joel Ignacio
Вирощування манго з кісточки
Якщо ви збираєтеся вирощувати манго, врахуйте, що це велике швидкоростуча тропічне дерево, яке необхідно забезпечити відповідними умовами.
Для вирощування манго необхідно взяти максимально зрілий (бажано навіть перезрілий, в ньому іноді можна знайти вже лопнула кісточку з що ще паростком) плід.
Плоди розрізають уздовж, а потім повертають половинки в протилежних напрямках, звільняючи, таким чином, кісточку від м'якоті. Ретельно промиваємо кісточку манго під струменем води і тут же садимо в невеликій 9-сантиметровий горщик із сумішшю дернової і перегнійної землі. Зверху можна організувати тепличку.
Зберігатися довго кісточка манго не може, так як швидко втрачається її схожість.
При +22 .. + 24 ° С паростки манго з'являються через 2-4 тижні. Горщик зі сходами манго тримають в теплі при такій же (+22 .. + 24 ° С) температурі. Щороку кущ пересаджують в ємність більшого розміру з тим же складом землі, що і при посадці насіння. Коли деревце манго проживе у вас п'ять років, пересадку можна робити через три роки, не забуваючи насипати на дно ємності суміш з крупного річкового піску і дрібної гальки.
Манго буде добре рости і прикрашати кімнату, якщо ви поставите його на сонячне місце. Взимку саджанець манго не згине від жаркого сухого повітря у батарей опалення, якщо ви не забудете регулярно обприскувати його відстояною водою кімнатної температури.
Навесні і влітку рослини підживлюють органічними і мінеральними добривами, які застосовують для кімнатних пальм і олеандрів. Круглий рік манго любить рясний полив, взимку волога для зрошення повинна бути теплою.
Манго швидко зростає, добре переносить формуючу обрізку. Куща можна надати форму кулі, куба, піраміди. Цвітіння доведеться чекати кілька років. Терплячий любитель екзотики отримає нагороду в саму похмуру і темну пору - манго цвіте в листопаді або грудні.