Фіалка (сенполія, віола) маленький, дивний теплий квітка. Серед кімнатних рослин вона займає перше місце. Фіалки відрізняються формою і малюнком, у них величезна колірна гамма і багато відтінків - від білих до темно-синіх. Налічується кілька десятків тисяч сортів фіалки, і всі вони різні: махрові і прості, багатобарвні і однотонні, з мереживними оборками. За кожним сортом - велика праця селекціонерів.
У природі сенполія росте в Південній і Центральній Африці і налічує близько 20 видів. А більше 2 тис. Сортів і гібридів виростили селекціонери. Цвітуть фіалки 9 місяців в році.
Найпопулярнішою з усіх сортів сенполій - це фіалка рогата. Мабуть, немає жодної людини, яка б не знала цей красивий і ніжна квітка. Інших назв у неї дуже багато це: «Братки», «віола», «польові брати», «брат і сестра», «метелики».
Забарвлення і гібриди фіалки рогатої бувають різні, зустрічаються в природі навіть чорні квіти з яскравими цятками. Кожен квітникар хоче мати у себе в колекції такі квіти. І тому їх слід правильно посадити. Ці квіти невибагливі і досить швидко почнуть радувати око господаря своїм відмінним цвітінням.
Популярні сорти фіалки рогатої
- віола триколор (Братки) - триколірний квітка, висота не більше 20 см, може рости в дикій природі, цвіте весь сезон;
- віола Вітрока - рослина садове, висота 40 см і більше, забарвлення квітів найрізноманітніша - аж до чорного;
- віола рогата - квіти лілові або фіолетові, при цвітінні утворює густий килим, цвіте з ранньої весни і до перших заморозків;
- віола алтайська - цвіте дуже красиво двічі за сезон;
- віола запашна - її дуже люблять бджолярі, так як у неї незвичайний аромат, який приваблює бджіл. Застосовується в парфумерії для виготовлення ефірних масел;
- віола Сорорія - розквітає одна з перших, вже в травні можна милуватися її цвітінням;
- віола жовта - дуже невибаглива рослина, виростає при будь-яких умовах, цвіте яскраво-жовтими квітами. Виростити її може навіть початківець квітникар.
Фіалка рогата з насіння
Як виростити фіалку з насіння? Цим питанням задається будь-квітникар, який хоче розвести у себе в саду ці красиві квіти. З насіння її виростити просто, так само, як і шляхом живцювання. Єдиний недолік при такому розмноженні - це потрібно чекати цвітіння трохи довше, але зате вона буде більш стійка до різних захворювань і розсада буде досить міцною.
Фахівці пропонують вирощувати цю квітку в спеціальних торф'яних таблетках, так як вони мають всі необхідні поживні речовини і зберігають певну вологість.
Вирощування фіалки в торф'яної таблетці
Слід приготувати потрібну кількість таблеток - скільки приготовлено насіння. Таблетку опустити в теплу воду, дати час їй набрякнути. Після цього на таблетку покласти насіннячко і прикрити невеликою кількістю землі, якщо посадка проводиться у відкритий грунт.
У домашніх умовах таблетки з насінням помістити в стаканчики або в ящики, зверху накрити плівкою, щоб створити парниковий ефект.
Вирощування фіалки рогатої з насіння
Стандартно насіння садять за схемою:
- Насіння заготовляють в кінці серпня, а садять в кінці січня-початку лютого. Коли рослина відцвіте, на місці квітів утворюються коробочки, потім вони починають засихати. Слід збирати насіння поки коробочки не відкрились, інакше все насіння виявляться на землі. Першою ознакою дозрівання насіння є те, що коробочка з насінням перевертається догори.
- Після того як зібрали коробочки, з них дістають насіння і підсушують їх. Зберігати слід в холодильнику. Термін посадки насіння може відрізнятися, все залежить від терміну цвітіння фіалки. Якщо квітникарю потрібно, щоб вони цвіли вже в травні, то сіяти насіння треба не пізніше лютого.
- Зверху насіння присипати легким грунтом, піском або торфом.
- При появі трьох справжніх листочків квіти пікірують на відстані 20х20 см.
- В кінці літа молоді фіалки висаджують в грунт, щоб вони навесні рясно зацвіли.
- Щоб виростити багаторічну рогату фіалку, насіння слід сіяти відразу після збору на раніше приготовані клумби. Після посіву землю рясно поливають розсіювачем.
фіалка кімнатна
У кожної господині на підвіконні в квартирі або будинку є кімнатні рослини. І у більшості присутній фіалка. Домашніх фіалок існує величезна кількість різновидів. Вони люблять хороший догляд, інакше можуть загинути.
Ця квітка добре росте при природному освітленні, але не виносить прямих сонячних променів. Найкраще фіалка росте на північному вікні. Якщо такої можливості немає, то квітка слід захистити від прямого попадання сонця, наприклад, закрити скло тюлем. Саме тюль створить для неї необхідне освітлення.