Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Високорослі помідори: технологія вирощування томатів

  1. У чому ж безпосередні плюси вирощування високорослих помідорів?
  2. Отже, як вирощувати високорослі помідори?
  3. Як правильно підготувати грунт і зробити посадку?
  4. Як підгодовувати високорослі помідори
  5. Як правильно поливати і підв'язувати високорослі томати?
  6. Більш докладно про сорти високорослих томатів

Найпопулярніша овочева культура в наш час - це помідор. Свою назву цей овоч отримав в сонячній Італії, і перекладається як «золоте яблуко». Томати улюблені не тільки за свій смак, але і за велику кількість вітамінів, що містяться в них. Найпопулярніша овочева культура в наш час - це помідор

Для вирощування високорослих помідорів найчастіше використовують такі сорти як: як «Оленка», »Чудо землі», з среднепоздних сортів - «Мідас», «Де Барао».

Наприклад, всього лише один помідор містить стільки вітаміну С, скільки потрібно людині на добу, тому помідор - серйозний конкурент цитрусових.

Отже, ви вирішили посадити високорослі помідори. Технологія їх вирощування має свої тонкощі, але не складна.

В даний час є дуже багато сортів томатів. Технологія вирощування та посадки різних сортів має свої особливості. У чому ж відмінність високорослих томатів? Друге їх назва - індетермінальние. Цей сорт високорослих помідорів відрізняється необмеженим ростом головного стебла і може досягти за півроку висоти 7 м.

У чому ж безпосередні плюси вирощування високорослих помідорів?

Схема стрічково-гніздовим способи посадки томатів.

  • площа для їх посадки не займає багато місця, що дозволяє заощадити ділянки під інші посадки і ваші сили і час, що витрачаються на догляд за розсадою;
  • на одному кущі цього сорту може дозріти відразу близько 10 кистей з плодами;
  • на відміну від інших сортів високорослі томати плодоносять більше, отже, урожай вище;
  • ці сорти можуть плодоносити досить довгий час, навіть пізно восени;
  • рослини по-своєму облагороджують зовнішній вигляд вашої ділянки.

Отже, як вирощувати високорослі помідори?

Сорти томатів для теплиць.

Посадка помідорів починається вже в травні. Але землю необхідно підготувати заздалегідь, ще восени. Для цього земля повинна бути перекопана і удобрена гноєм або іншими добривами. З приходом весни земля удобрюються ще раз таким же чином, але з додаванням в гній суперфосфату (5 ст. Л.) І 1 ст. ложки хлориду калію.

Для вирощування високорослих томатів розсаду краще вирощувати за пару місяців до того, як планується посадка її у відкритий грунт (кінець лютого - початок березня).

Насіння високорослих помідорів ви можете придбати в будь-якому магазині або вибрати з найвдаліших плодів, якщо це вже не перший ваш досвід вирощування цього сорту. Якщо ви вирішили виростити насіння самостійно, то вам необхідно взяти з кисті найсоковитіші і здорові плоди, покласти їх на вікно. Коли томати дозріли і розм'якли, розріжте їх на 2 частини і виберіть насіння. Викладіть їх разом з соком в банку і витримайте при температурному режимі 20-23 ° С протягом 1-3 днів. Промивати насіння слід тільки тоді, коли сік стане світлим, потім їх потрібно висушити на листі звичайного паперу або склі.

Перед тим як безпосередньо посадити розсаду, необхідно спершу замочити насіння в розчині, що складається з 1 л води і 1 ч. Л. будь-якого складу рідких добрив (можна замінити деревною золою). Насіння перед замочуванням потрібно помістити в маленькі тканинні мішечки в цей розчин на добу при температурному режимі не менше 25 ° С. Потім насіння необхідно помістити на пару днів в холодильник, загорнувши мішечки в поліетилен. Таким чином вони гартуються. Після всіх цих процедур їх можна висіяти безпосередньо в землю.

Як правильно підготувати грунт і зробити посадку?

Схема висадки томатів.

Вам необхідно підготувати торф, дернову землю і перегній в рівних частинах, додати в суміш з розрахунку на 1 відро суперфосфату (1 ч. Л.), Сечовину і хлорид калію (теж по 1 ч. Л.), Прогріти цю суміш в духовці при режимі 100-110 ° С приблизно 20 хвилин, висипавши суміш на деко. Товщина шару при цьому повинна бути близько 4-5 см. Перед посівом насіння грунт слід трохи зволожити, щоб вона була не суха, і висипати в заздалегідь підготовлені скриньки.

Посадити насіння краще наступним чином. Вам необхідно зробити в землі неглибокі борозенки (приблизно 1 см), між якими має бути приблизно 5-7 см. Насіння сіяти краще, дотримуючись між ними відстань 1,5-2 см. Потім їх слід присипати сумішшю грунту. У поливі зверху немає необхідності. Встановіть ящики з розсадою там, де багато сонячного світла, а температурний режим не менш 22 ° С.

Коли пройде від 60 до 75 днів, тобто приблизно в перших числах травня, ви можете висадити розсаду в грунт. Щоб уникнути різних захворювань високорослих томатів, перед цим необхідно обробити грунт спеціальним складом - на 10 л води береться 30 г 90% хлорокиси міді, яким ви обприскують ту ділянку, де буде посадка.

Перед тим як помістити розсаду в грунт, необхідно зробити в ній лунки розміром приблизно 15 на 15 см, в глибину приблизно 20 см. Лунки бажано перед висадкою удобрити. Висадку найкраще робити в шаховому порядку, що забезпечить оптимальне провітрювання кущів і їх розвиток.

Як підгодовувати високорослі помідори

Таблиця подкормочних сумішей для томатів.

Рекомендується проводити підгодівлю тричі за час вирощування даного сорту томатів. Перша підгодівля проводиться приблизно на 10 день після посадки розсади. Використовується гній або пташиний послід (на 10 л води необхідно взяти 1 кг добрива). Можна використовувати і готові розчини, що продаються в спеціалізованих магазинах. Підживлення необхідно поєднувати з поливом розсади.

Щоб грунт довгий час не висихала, бажано мульчувати її після того, як була проведена перша підгодівля. Це означає, що між кущами необхідно зробити 5-сантиметровий шар органічної речовини.

Другий раз провести підгодівлю краще приблизно на 10 день після того, як розпустилася друга кисть і на ній з'явилися зав'язі (діаметром 1-1,5 см). В даному випадку використовується такий же розчин, але туди слід додати добриво «Растворин» (1 ст. Л.), Марганцівку та мідний купорос по 3 гр на кожні 10 л готового розчину. На один кущ знадобиться приблизно 2 л розчину для підгодівлі.

Третя підгодівля повинна бути проведена в той час, коли ви збираєте перші плоди. Розчин використовується той же, що і при другій підгодівлі, але на кожен кущ вам знадобиться 2,5 л добрива.

Якщо ж ви відзначаєте активне зростання кущів після підгодівлі, але на них не з'являються квітки, то вам слід відразу ж припинити проводити підгодівлю тими розчинами, до складу яких входить азот, і замінити їх на суперфосфат або настій золи.

Як правильно поливати і підв'язувати високорослі томати?

Схема підв'язки високорослих помідорів.

Полив здійснюється тільки під корінь, намагайтеся, щоб вода не потрапляла на листя і плоди куща. На кожен кущ для достатнього поливу необхідно приблизно 1 л води (томати дуже потребують рясного поливу). Але й не перестарайтеся: коли на вулиці похмуро, слід поливати томати кілька разів на тиждень.

Полив проводиться переважно в першу половину дня, вода повинна бути відстояна і прогріта до 25 ° С. Тому хорошим рішенням проблеми поливу стане бак, пофарбований чорною фарбою, - в ньому вода буде постійно прогріта.

Якщо грунт на ділянці дуже щільна і вода через неї погано надходить до коріння, вам необхідно вилами зробити вертикальні проколи. Після вбирання вологи рекомендується зробити неглибоке розпушування грунту, але робити це потрібно дуже акуратно, щоб уникнути пошкоджень коренів.

В осінній період полив не потрібно.

Зазвичай все високорослі томати потребують підв'язки. Як це зробити? По краях грядки необхідно вбити по кожному ряду кілочки 3 м у висоту, з яких півметра йде в грунт. До кілочків прикріпіть шнур і їм підв'яжіть стебло куща. У міру зростання кущів вам необхідно буде додавати нові капронові шнури. Коли саджанці будуть близько 2-2,5 м у висоту, цю процедуру можна припинити.

Ви можете зробити підв'язку кожного куща окремо. В такому випадку вам потрібно поставити кілочки у кожного куща і підв'язати стебло куща тасьмою.

Більш докладно про сорти високорослих томатів

Різні сорти мають різні терміни дозрівання. Томати умовно діляться на пізні і ранні сорти. Найчастіше ви можете зустріти на ділянках знайомих такі ранні сорти, як «Оленка», »Чудо землі», з среднепоздних сортів - «Мідас», «Де Барао».

В кінцевому підсумку кожен садівник має свої переваги і сам робить вибір, який сорт вирощувати на своїй ділянці. Але ви ні краплі не пошкодуєте, якщо вирішите зупинити ваш вибір саме на високорослих сортах томатів!

У чому ж безпосередні плюси вирощування високорослих помідорів?
Отже, як вирощувати високорослі помідори?
Як правильно підготувати грунт і зробити посадку?
У чому ж відмінність високорослих томатів?
У чому ж безпосередні плюси вирощування високорослих помідорів?
Отже, як вирощувати високорослі помідори?
Як правильно підготувати грунт і зробити посадку?
Як правильно поливати і підв'язувати високорослі томати?
Як це зробити?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама