- Загальна характеристика сорту
- Смакові особливості Кишмишу Аксайського
- Дозрівання і догляд за виноградом Кишмиш Аксайського
- Інші характеристики
Одним з найулюбленіших виноградарями ранніх столових сортів стала різновид Кишмишу - Аксайського. Виноград даної форми отриманий в результа аматорської селекції таких сортів, як Вікторія і Новочеркаський Кишмиш відомим досвідченим виноградарем Капелюшний. Даний гібрид поєднує в собі кращі якості цих сортів і вважається одним з найбільш гідних претендентів в культурі столових сортів винограду.
Загальна характеристика сорту
Призначення сорту столовий Кислотність сорти 5-6 г / л Цукристість сорти 18-21 г / 100 см³ Форма грона конічна Маса грона 500 - 600 г Форма ягід овальна Колір ягід рожевий Розмір ягід 4 5 г. Смак приємний, з легким мускатним ароматом
Термін дозрівання у даної культури дуже ранній, так період дозрівання винограду становить 106 - 111 днів, плодова лоза приносить урожай в кінці липня або на початку серпня. Кущі сильнорослі, але вимагають обов'язкової формування. Квітки у нього, на жаль, все суто жіночої статі, але мають відмінну здатність до запилення. Грона у нього масою 500 - 600 грам, форма грона Аксайскго конічна, Самі грона достатньою середньої пухкості і щільності. Кишмиш Аксайського володіє досить великими за розміром плодами - ягоди у нього приблизно мають наступні розміри: 2, 2 сантиметри на 1,7. Ягоди даного сорту овальної форми, рожевого кольору, маса ягід Аксайського становить 4-5 грам.
Смакові особливості Кишмишу Аксайського
Легкий мускатний аромат гармонійно поєднується з високим вмістом цукру в винограді даного виду, смак відзначають як надзвичайно приємний, рекомендується використовувати як для вина, так і в їжу.
Дозрівання і догляд за виноградом Кишмиш Аксайського
Пагони даного винограду дозрівають дуже швидко, плоди при дозріванні лози набувають темно-рожевий колір. Урожайність сорту відрізняється стабільністю, Кишмиш Аксайського принесе в ваш виноградник дохід і радість використання.
Розмноження винограду даного сорту живцями вважається найбільш прийнятним для цього сорту. В результаті виходять однорічні кущі з відмінним приростом і добре укріпленим кореневищем. Навантаження при формуванні кущів Кишмишу Аксайського повинна складати близько 30 -35 очок, при обрізанні на плодової стрілкою бажано залишати 6 8 очок.
Інші характеристики
Сприйнятливість до хвороб Кишмишу Аксайського вважається хорошою, так наприклад даний вид має польовий стійкістю до таких захворювань як мілдью і оїдіум. До сірої гнилі даний вид стійкий відносно.
Гібрид має гарну опірність до морозів - витримує температуру до 24 - 26 градусів за Цельсієм. Однак багато виноградарі продовжують його вкривати на зиму, мабуть турбуючись про збереження плодових пагонів.
Кишмиш Аксайського товарів і транспортабельний, це підтверджують багато садівників, яким пощастило познайомитися з цим дивовижним гібридом винограду.
На закінчення хочеться відзначити простоту догляду за даної гібридною формою, що має зацікавити новачків у виноградному справі.