На сторінках винограду здалися горбки, знизу вони були жовті, коричневі. Що робити?
Те, що цей рік не такий, як в більшості випадків, ми всі відчули на собі. У Криму зафіксовано повний рекорд перевищення середніх за добу температур за останні 90 років - понад 6,8 градусів у липні. Це досить багато.
Вчені всій землі б'ють на сполох через глобальне потепління - середньорічна температура повітря на Землі підвищилася на 0,4 градуса. Як бачимо, вітчизняні краю вносять в цю цифру помітний внесок.
До того ж до нестерпної спеки в багатьох місцях з кінця березня не випало ні краплі дощу. Варто не просто спека, а й немислима суша, в той час, коли відносна вологість повітря, замість звичайних 60-75%, трохи досягає 25-30% Палючий спеку. Такі умови є досконалими для розвитку кліща, виходячи з цього крім того в тому місці, де ні при яких обставинах не створював неприємностей, в цьому сезоні він з легкістю знищує насадження.
Найпопулярніші у нас - павутинний і повстяний виноградні кліщі. При сильному зараженні частина пагонів пригнічується, зверху на сторінках утворюються Численні горбки, нижня, втиснута частина яких покрита повстяним опушенням. Це і є місця ураження кліщем.
Для боротьби з ним використовуються особливі препарати - акарициди. На українському ринку представлені актеллик, кельтан, неорон і ін.
Перед їх застосуванням оптимальніше на місці проконсультуватися зі експертом, оскільки умови у всіх різні. Пам'ятайте про техніку безпеки, причому це не тільки рукавички і респіратор в момент обприскування, але і петрушка з смородиною і огірками, якісь ростуть під альтанкою. Термін очікування всіх препаратів - не менш 20 днів.
Виходячи з вишесказаное, оптимальніше обробити уражені рослини більш екологічними препаратами сірки: колоїдна, мелена, порошок, що змочується - хоча ці в кожному конкретному сезоні дозволені до застосування на промислових або присадибних насадженнях і мають набагато менші терміни очікування. Одночасно з цим сірка є натуральним, природним продуктом у Львівській області розташовано 90% світових запасів самородної сірки.
Під дією високої температури відбувається сублімація (сублімація) сірки; після закінчення першої обробки пари дієво стримують розвиток кліща, цілком знищуючи його при повторному застосуванні і не допускаючи розвитку оїдіуму - борошнистої роси винограду. Тут ви вбиваєте не двох, а значно більше зайців: в разі якщо під виноградом ростуть огірки або інші овочі, ви позбавляєте від борошнистої роси і їх також. Основне, пам'ятайте повторити обробку.
У разі якщо на нових сторінках сліди діяльності кліща не з'являються, значить, при закладці зимуючих бруньок шкідники в них накопичуватися вже не будуть і в наступному сезоні.