Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Виноград Богатяновскій: посадка і догляд, опис сорту і основні характеристики

  1. опис сорту
  2. Переваги і недоліки сорти
  3. особливості догляду
  4. посадка

Виноград - багатьма улюблена ягода, часто вирощується на дачних ділянках як досвідченими виноградарями, так і садівниками-аматорами. Ростять її для їжі, виготовлення соків і вина, родзинок, а деякі - для створення нових, гібридних сортів.

Виноград Богатяновскій якраз і є таким гібридним сортом, виведеним любителем селекціонування В. Н. Крайнова.

опис сорту

Сортами-батьками сорти були виноград Талісман і Кишмиш Променистий. Сорт винограду Богатяновскій відрізняється раннім терміном дозрівання, хоча в залежності від районування час його стиглості і готовності до збору врожаю може дещо змінюватись. Наприклад, в умовах теплої кліматичної зони з великою кількістю сонячного світла він дозріє вже до кінця серпня, а в більш холодному кліматі - до середини вересня.

Пагони цього сорту - сильнорослі, здатні дуже швидко вкорінюватися Пагони цього сорту - сильнорослі, здатні дуже швидко вкорінюватися. Причому, на відміну від багатьох гібридних сортів, вкорінюватися може однаково успішно як на своїй кореневій системі, так і в щепленому вигляді. Живці визрівають легко, добре сумісні з підщеп.

Завдяки тому, що лози відмінно визрівають, виноград не тільки добре зимує без особливих проблем, але і з однієї такої лози можна зібрати до п'ятнадцяти кілограмів урожаю.

Сорт винограду Богатяновскій володіє гермафродитним, тобто двостатевим квіткою. Завдяки цьому він відрізняється високою плодючістю і врожайність, так як необхідності в посадці поруч іншого куща винограду для запилення просто немає. Крім того, відкритий квітучий виноград може добре запилюватися навіть при затяжний дощової погоди. Цвіте ж він в червні.

Ставлячись до сортам раннього дозрівання, з винограду Богатяновскій урожай знімати можна вже через три-чотири місяці після того моменту, як ви помітили, що з'явилися на кущах нирки. Любителі, садівники і фахівці відносять сорт до самих високоврожайних.

Щоб отримувати кращі врожаї, вирощувати його найкраще на власних коренях. На чужих врожайність все ж дещо знизиться, до того ж трохи зміниться смак ягід.

У даного сорту листя середнього розміру округлої форми, які мають слабке чи сильним розтином в три-п'ять лопатей, світло-зеленого кольору з досить гладкою поверхнею. Найголовнішим відмітним знаком і гідністю винограду цього сорту є його грона. І самі ягоди, і грона винограду досягають досить великих розмірів. У грон овальна або ж конічна форма, вони досить щільні і великі, при хороших умовах вирощування і правильній агротехніці можуть досягати від одного кілограма до двох з половиною.

Сорт цінний ще й тим, що мельчания ягід практично не спостерігається, навіть на підщепах Сорт цінний ще й тим, що мельчания ягід практично не спостерігається, навіть на підщепах. Самі ж ягоди можуть бути до 4 см в довжину, великої овальної або схожою на яйце форми, з тонкою шкіркою, яку можна їсти. М'якоть у них соковита, м'ясиста, але часом кілька рідкуватий. Ягоди відрізняються збалансованим, приємним кисло-солодким смаком.

У ягід Богатяновского жовто-зелений колір, але коли вони повністю визрівають, він стає золотисто-молочним. На відміну від інших сортів, Богатяновскій не схильний до розтріскування ягід. Навіть якщо тріщинки з'явилися, незабаром вони затягнуться і наслідків розтріскування не буде помітно. Насіння в ягодах мало, що позитивно позначається на його смакових якостях.

З винограду Богатяновскій часто роблять вино, але все ж сорт більше підходить для вживання в свіжому вигляді. Хоча у виноробів-аматорів може вийти досить смачний напій. Вибирають цей виноград в основному за його привабливий вигляд, великі грона, гарні ягоди і неповторний смак.

до змісту ↑

Переваги і недоліки сорти

Незважаючи на всі описані вище плюси цього винограду, недоліки у нього теж є. Серед них:

Але достоїнств у сорту, без сумніву, набагато більше:

Відзнакою, а також плюсом сорту є те, що він є низькокалорійним в порівнянні з багатьма іншими, тому ягоди часто використовують для проведень розвантажувальних днів і при дієтах. Однак, ягоди Богатяновского винограду здатні прискорювати метаболізм, покращувати тонус м'язів, при цьому не приводячи до появи зайвої ваги.

до змісту ↑

особливості догляду

Богатяновскій сорт не є раннім, а тому якщо ви хочете, щоб він дозрівав раніше, вибирайте сонячне місце для його посадки. Чим більше сонячного світла і тривалості його впливу на виноградник, тим швидше дозріють ягоди. Так як цей сорт схильний до деяких грибкових захворювань, необхідно стежити за тим, щоб лози добре провітрювалися і повітря могло циркулювати, земля під ними не закисала, що не створювалася занадто сильна тінь. Все це зведе до мінімуму ризики виникнення грибкових хвороб.

Якщо ви придбали дачу з уже зростаючим виноградом Богатяновскій або ж він у вас давно посаджений, створіть йому необхідні умови. Але якщо ви тільки почали розбивати виноградник з цього сорту, розташуйте кущі на відстані близько двох метрів один від одного.

Не забувайте регулярно проріджувати листя, прибираючи непотрібні і створюють зайву тінь і зелену крону. Адже крім того, що вони будуть заважати проникненню повітря і вентиляції кущів, виноград також буде витрачати на них живильні речовини, які могли б піти на формування ягід.

Також необхідно регулярно обробляти виноградні кущі інсектицидами і фунгіцидами, що дозволить запобігти ураженню винограду грибком Також необхідно регулярно обробляти виноградні кущі інсектицидами і фунгіцидами, що дозволить запобігти ураженню винограду грибком. Вибирайте засоби для обробки рослини виходячи з району, в якому ви вирощуєте виноград.

Незважаючи на те, що сонця цього сорту потрібно досить багато, все ж його надлишок впливає на нього негативно. На ягодах з'являється своєрідний загар, який має помаранчевий і навіть коричневий відтінок. Це ніяк не прикрашає грона, погіршуючи їх товарний вигляд.

У Богатяновского сорти хороша зимостійкість, однак, якщо ви проживаєте в регіоні з досить холодними зимами або існує ризик різкого перепаду температур, краще його вкривати на зиму. Для цього підготовлені до зими лози обережно пригни до землі. На яку попередньо покладіть підстилку з обрізків винограду або лапника, щоб не створювати хорошою середовища для розвитку грибка. Зверху накрийте виноград агроволокном, дерев'яними щитами або іншим покривним водонепроникним матеріалом. Краї притисніть дощечками або цеглою, щоб укриття не знесло поривами вітру.

Догляд за виноградом також полягає і в формуванні лози: щоб підтримувати кущі винограду в потрібному напрямку, формувати його вертикальний ріст використовуйте шпалери або інші опори, до яких прикріпіть лозу. Зараз в спеціальних магазинах продаються кріплення для винограду у вигляді прищіпок або м'якого шнура з основою з дроту, які прекрасно виконують своє завдання, при цьому не травмуючи гілок.

На одному кущі залишайте до сорока пагонів, якщо залишити більше, це перевантажить лозу, що призведе до зниження і погіршення якості врожаю, зростання сповільниться, а ягоди будуть дозрівати набагато довше На одному кущі залишайте до сорока пагонів, якщо залишити більше, це перевантажить лозу, що призведе до зниження і погіршення якості врожаю, зростання сповільниться, а ягоди будуть дозрівати набагато довше. Урожай з перевантаженої лози не буде добре зберігатися.

Ідеальна кількість очок на лозі до десяти штук. Не забувайте поливати виноград, визначаючи необхідність поливу рівнем опадів і зволоженістю грунту. Щоб виноградні кущі не падали під вагою грон на них, необхідно виробляти підв'язку.

до змісту ↑

посадка

Виноград сорту Богатяновскій найкраще висаджувати на пагорб, бажано на південно-східному його схилі. Таким чином, можна буде забезпечити йому більш тривалий світловий день. Вирийте ямку для посадки і ретельно її утрамбуйте.

Якщо грунт, обрана під посадку, піщана або глиниста, удобрити її торфом і перегноєм, можна вибрати і щось одне.

Розміщення на височини кущі винограду менше травмуються заморозками, тому що коренева система швидко приживається, а самі корені міцні і стійко переносять мінусові температури.

Якщо ви вирішили пересадити саджанці в грунт, виберіть для цього середину весни, коли і земля Якщо ви вирішили пересадити саджанці в грунт, виберіть для цього середину весни, коли і земля. І повітря вже досить прогріті, а загроза заморозків минула. Якщо ж ви проживаєте в умовах теплого клімату, то посадку допускається виробляти і восени. Але враховуйте, що для вкорінення і щоб прижитися саджанця буде потрібен час, так що висаджуйте за кілька тижнів до настання холодів. Саджанець також необхідно прив'язати до кілка.

Цей сорт користується широким попитом і популярністю на ринку. Адже своїм зовнішнім виглядом виноград і смачними ягодами він приваблює покупців, а садівників і виноградарів - своїми характеристиками, легкістю посадки і догляду. Крім вживання в свіжому вигляді, виготовлення вина або соку, з нього виходить хороший родзинки. Сік з винограду цього сорту виходить насиченого смаку і аромату, світлого кольору.

Читайте також:

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама