Сорт винограду Тимур - це результат селекції двох видів: Фрумоса Албе і захоплення. Характерна риса цієї культури - швидке дозрівання. Цей різновид винограду буває рожевою і білої.
Кущ відрізняється коричневою лозою і кавалками трилопатевими листками. Для нього не потрібно багато місця. Такий виноград відмінно виглядає, коли заплітається в арки і огорожі.
білий виноград
Опис білого винограду Тимур має свої особливості. З них варто відзначити наступні:
- Цей різновид культури швидко дозріває. Виноградні грона мають циліндричну або конічну форму, а їх маса варіюється від 450 до 700 кг.
- Ягоди соскоподібні або овальної форми. Забарвлення зелена. Якщо рослина отримує достатньо світла, то його плоди знаходять приємну янтарну забарвлення. Довжина - 3 см, діаметр - 2 см. М'якоть дуже соковита і щільна, має прекрасні смакові якості.
- Білий виноград Тимур характеризується морозостійкістю (до -26 градусів), що дозволяє вирощувати його навіть в північних областях країни.
- Сорт характеризується стійкістю до різних хвороб.
З недоліків можна виділити лише повільне зростання куща і невелика кількість пагонів. У важкому грунті ягоди має терпкий присмак і не дуже приємний трав'янистий аромат.
рожева різновид
Рожевий сорт - підвид білого, який отриманий за допомогою схрещування з Червоним Восторгом. Цей різновид має кілька відмінностей від свого білого аналога:
- Середня швидкість дозрівання - від 115 до 135 діб. Грона мають пухку структуру і конічної форми. Їх маса досягає 800-820 кг
- Плоди мають досить великими розмірами і приємним рожевим кольором. Шкірочка набагато щільніше, ніж у білого.
- Сорт дуже стійкий до грибкових уражень і різних хвороб.
- Морозостійкість дещо менше, в порівнянні з білим Тимуром (до -23 градусів).
- Чи не пошкоджується при перевезенні та зберіганні.
Що стосується недоліків рожевого винограду, то з них особливо виділяється регулярне осипання ягід з куща і вразливість перед кліщами і осами.
нюанси висадки
Цей різновид винограду прекрасно себе почуває в живильному і легкому грунті. В таких умовах плоди будуть дуже великими, соковитими і солодкими. Одним з достоїнств сорту Тимур вважається відмінна укореняемость.
Багатий урожай можна зібрати вже через 2-3 роки після висадки. Садити цю культуру бажано на відділенні від рослих виноградників, які можуть пригнічувати її зростання.
Найкраще розмножувати його допомогою підводок і живцюванням. Однак деякі Рослинники практикують вирощування цього винограду за допомогою насіннєвого матеріалу. Але цей процес дуже тривалий і виснажливий, з яким впорається виключно досвідчений фахівець.
Садити рослину рекомендується на початку весни або восени. Також потрібно заздалегідь наситити грунт перегноєм, компостом і органікою. Посадку кущів потрібно здійснювати з інтервалом близько 90-100 см. Відстань між рядами повинна бути не менше 200 см.
Правила догляду
В процесі осіннього обрізання бажано залишати по 10-12 очок. На зимівлю пагони потрібно вкривати ялиновим гіллям, очеретом і землею. Все це потрібно акуратно скласти і прикрити поліетиленом. Зібрану конструкцію потрібно придавити за допомогою цегли.
З приходом весни слід видалити деякі пагони. Оптимальна кількість очок на одному кущі - 30-35 штук. Якщо ж пагонів буде більше, то кущ буде рости повільніше, а його врожайність зменшиться.
Поливати рослину потрібно при розпусканні і появі ягід, а також після періоду цвітіння. Слід запам'ятати, що зрошення та полив потрібно виключити на якийсь час, інакше квіти можуть обсипатися.
Суттєвий елемент догляду за виноградом Тимур - запобігання інфікування кліщем. Для цього потрібно використовувати спеціальні препарати. Крім того, матеріал для висадження необхідно купувати виключно з перевірених джерел. Що стосується препаратів, то з них найефективнішими вважається Карбофос, Фуфанон і Тіовіт-Джет.
характеристика виду
Багато Рослинники добре відгукуються про смакові властивості цього виноградного сорту. Садівникам-початківцям цей виноград подобається за свою невибагливість. До переваг виду належать такі:
- великі ягоди;
- стійкість до хвороб;
- тривале зберігання і хороша переносимість до транспортування, що робить цей виноград оптимальним варіантом для продажу;
- невибагливість в грунті;
- плоди Тимура застосовуються для виробництва вина, джемів, родзинок і інших продуктів.
Якщо забезпечити винограду своєчасний і правильний догляд, то рослина дасть дуже багатий урожай соковитих і апетитних ягід. А якщо влаштувати цілий виноградник, то можна відкрити ІП і почати продавати цей дивовижний продукт.