Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Шкідники цибулі: як боротися?

  1. Хто вони - шкідники цибулі?
  2. Боротьба з цибульними шкідниками

Цибуля   - овочева культура, яка змушує плакати навіть найсильніших чоловіків

Цибуля - овочева культура, яка змушує плакати навіть найсильніших чоловіків. Вони володіє дуже їдким специфічним запахом, гірким смаком і тому здається, що такій рослині не страшні ніякі шкідники. Але це тільки на перший погляд.

Хто вони - шкідники цибулі?

Шкідники цибулі дуже поширені і можуть завдати непоправної шкоди і значно знизити врожайність цієї культури.

Отже, шкідники цибулі репчатог про представлені найчастіше комахами, які пошкоджують цибулину зсередини (тобто їдять внутрішню і тяжкої долі лука) і згодом це викликає загнивання плоду і його остаточну порчу.

Шкідники цибулі представлені, перш за все, лушпиння мухою і капустянкой ( Медведков ). Ці паразити забираються всередину цибулинного плода і ушкоджують його. Потім такий плід псуватися під впливом мікроорганізмів грунту і гниє.

Захист лука від шкідників такого типу полягає в використанні сольового розчину. Як правило, такий розчин вимагає співвідношення пропорцій (одне відро води розбавляється склянкою солі). Але обприскувати їм потрібно особливо акуратно, адже можна запросто попалити сіллю відростки цибулин.

Бажано тому поливати таким складом необхідно тільки під корінь. При цьому виявляється вплив тільки на шкідників, які орудують і шкодять цибулин під землею.

Шкідники цибулі це та інші паразити. Зокрема це вже згадана луковая муха. Вона з вигляду дуже схожа на муху звичайну. Період її активності відносять до початку весни (тоді муха оживає в момент цвітіння бузку), а вже в першому місяці літа цей шкідник відкладає свої личинки в безпосередній близькості від ділянки з посадженим цибулею (зазвичай прямо під цибульними листочками або безпосередньо на сам плід).

Період її активності відносять до початку весни (тоді муха оживає в момент цвітіння бузку), а вже в першому місяці літа цей шкідник відкладає свої личинки в безпосередній близькості від ділянки з посадженим цибулею (зазвичай прямо під цибульними листочками або безпосередньо на сам плід)

Коли личинки дозрівають, вони перебираються в лушпиння м'якоть і вражають її зсередини. При цьому стеблинки лука на поверхні землі стають млявими і пропадають, а сама цибулина при цьому гниє і неприємно пахне.

Ще один шкідник цибулі ріпчастої - стеблевая нематода. Вона вражає переважно плоди лука під землею. Представлена ​​дрібної особиною, яка здійснює своє харчування за рахунок цибулевого соку. При цьому сама цибулина під таким постійним впливом набуває пухку структуру і починає гнити.

- цибулевий моль - активізується в жарку і суху погоду. Вражає стебла цибулі, життєвий цикл такого паразита представлений відкладанням личинок на листках цибулі, які згодом і харчуються за рахунок соку цих листів. Личинки ці в середині літа перетворюються в зрілу гусеницю, а вже восени з неї формується метелик, яка зимує і навесні знову починає шкодити цибулі.

- цибульний кореневої кліщ - пошкоджує цибулини ріпчастої цибулі, плоди часнику і цибулинні частини квіткових рослин. Може завдавати шкоди рослині, яке знаходитися в стадії росту на грядці або ж ті цибулини, які залишені для зберігання. Сприяє руйнуванню донця цибулини, що в стадії її зростання в землі призводить до відшарування кореневої системи і загибелі цибулин. Кліщ також паразитує на лусочках цибулини і провокує її в'янення і подрібнення (це відбувається через нестачу соку, який кліщ висмоктує).

- цибульний скритнохоботнік - завдає пошкодження самої цибулині, вгризається в її м'якоть і робить в плоді уздовж борозенки, через які потім і виходить назад в землю. У землі цей шкідник розмножується й зимує. Представлений жучком чорного кольору, дуже боятися стороннього впливу і від найменшого дотику до них, тікають і ховаються.

Боротьба з цибульними шкідниками

Боротьба з цибульними шкідниками

Обробка лука від шкідників здійснюється в залежності від типу паразитує особини. Так, цибулевий муха боїться сольового розчину (його необхідно лити безпосередньо на цибульні корені), а щоб вона не відкладала на землі свої личинки, необхідно час від часу пудрити землю деревною золою, змішаної з гірким меленим чорним (червоним) перцем і тютюновим пилом.

Після такої процедури важливо провести неглибоке розпушування грунту на цибулевих грядках і поряд з ними. Можна також для профілактики появи мухи приготувати настоянку з тютюну і чорного перемеленого перцю.

Для цього тютюн запарюють водою на кілька днів (в пропорціях 200г на 3 літри води), коли настій буде готовий, в нього насипають перець (1 ч.л.) і ложку мила рідкого. Таку суміш доповнюють водою (близько 10 літрів) проціджують і проводять обприскування лука від нападок мухи.

Боротьба з шкідниками цибулі, які представлені скритнохоботнік, лушпиння мухою, кліщем цибульним і нематодою, повинна передбачати і зміну місця посадки, обробку спеціальними препаратами проти таких шкідників, в деяких випадках (наприклад, при ураженні лука нематодою) багаторічна зміна ділянки для посадки цибулі (близько п'яти років не можна сіяти цибулю на зараженій нематодами площі).

Боротьба з шкідниками цибулі включає в себе і постійний сівозміну. У випадку з поразкою плодів нематодою важливо провести відбір чистого лука, чи не ураженого нематодами і їх личинками. Також цибулю, відібраний для посадки, необхідно обробити гарячою водою (цибулини потрібно на кілька хвилин в неї занурити).

Для очищення цибулі - сіянки можна використовувати і розчин кухонної солі (в нього також необхідно занурювати цибулини). А для запобігання уражень лука на грядці можна між рядами сіяти календулу або морква (ці рослини відмінно відлякують нематоду і лушпиння муху).

Чим обробити лук від шкідників ще?

Якщо цибулини вражені кліщем, важливо під час осінніх робіт провести ретельну і глибоку перекопування грунту, а також прибрати з ділянки всі можливі залишки лою і його паростків, гнилі і зіпсовані цибулини також прибирають і спалюють. Щоб кліщ не вразив цей цибулини під час зберігання, необхідно створити для цього всередині приміщення умови. Воно повинно добре вентилюватися і бути сухим, чистим і попередньо обробленим антисептиками.

Також цибулю для посіву попередньо обробляють розчином сірки колоїдної. Боротьба з шкідниками цибулі повинна завжди супроводжуватися перекопкой або розпушуванням пошкодженого грунту (щоб вивести шкідників на поверхню і вигнати їх за допомогою отрути при обприскуванні).
Також цибулю для посіву попередньо обробляють розчином сірки колоїдної Ігор Серба, член редколегії Власкор інтернет-видання "AtmAgro. Агропромисловий вісник"

Хто вони - шкідники цибулі?
Хто вони - шкідники цибулі?
Чим обробити лук від шкідників ще?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама