- У чому секрет складу ягід черноплодки?
- Основні корисні властивості
- Можливу шкоду й протипоказання до застосування
- особливості застосування
- Відвар з чорноплідної горобини
- Заготовки на зиму
- спиртова настоянка
- вино
Про лікувальні властивості і протипоказання чорноплідної горобини або аронії було відомо ще нашим предкам, які наділяли ці ягоди цілющими якостями, за допомогою яких можна було позбутися величезної кількості недуг. У 60-х роках минулого століття ця ягода-черноплодка була офіційно визнана Міністерством охорони здоров'я і внесена в список лікарських рослин.
З того часу вже ніхто не сумнівається в терапевтичної ефективності плодів аронії по відношенню до захворювань травної сфери, недугам серцево-судинної системи, нервових розладів і багато іншого.
Чорноплідна горобина внесена в список лікарських рослин
Застосування в лікувальних цілях плодів чорної горобини в даний час в нашій державі набуло величезної популярності. Тому не буде зайвим ще раз розібратися в питанні, чим корисна чорноплідна горобина для людини.
У чому секрет складу ягід черноплодки?
Користь чорноплідної горобини для здоров'я легко пояснити унікальністю її складу. Ці ягоди містять величезну кількість вітамінів і мінералів. Вони швидко насичують організм вітамінами групи В, вітаміном С, Е. лікарі рекомендують вживати їх людям, які проживають в ендемічних регіонах і страждають від дефіциту йоду, заліза, міді, марганцю тощо.
На особливу увагу заслуговує такий важливий компонент аронії чорноплідної, як рутин. Його кількість в даних ягодах в рази перевищує вміст в чорній смородині.
Ця речовина є природним флавоноїдом, благотворно впливає на організм людини і уповільнює процеси старіння.
До складу чорноплідної горобини входить величезна кількість пектинових сполук, які нормалізують функцію травного тракту, мають потужний жовчогінну дію і мають виражений антисептичну ефект. Крім цього, пектини прекрасно очищають організм людини від солей важких металів, радіонуклідів, а також попереджають формування ракових пухлин.
Чорноплідна горобина має безліч цілющих властивостей
Тим, як виглядає чорноплідна горобина, а точніше її ягоди, рослина зобов'язана антоціани. Ці пігменти, зраджують плодам аронії насиченого темно-фіолетового кольору і володіють сильним протизапальним ефектом.
Плоди аронії чорноплідної - чудовий дієтичний продукт, в 100 г якого міститься 55 ккал.
Основну масу ягід складають вуглеводи, тоді як білки і жири присутні в них в мінімальних кількостях.
Низька калорійність чорноплідної горобини робить її корисним продуктом для людей, які страждають ожирінням, а також важливим компонентом дієт, мета яких - скинути якомога більше зайвих кілограмів.
Основні корисні властивості
Корисні властивості аронії чорноплідної роблять її незамінним народним засобом у лікуванні багатьох недуг людського організму. Отже, від чого допомагає чорноплідна горобина?
Ці цілющі плоди надають такі види благотворного впливу:
- беруть участь в нормалізації функції травлення, покращують перистальтику і активують дію шлункового соку і підвищує кислотність;
- покращують стан імунної системи;
- зміцнюють стінки судин, повертаючи їм еластичність і пружність;
- нормалізують серцевий ритм;
- попереджають розвиток набряків;
- допомагають позбутися від гіповітамінозу, наситивши організм необхідними вітамінами і мінералами;
- є прекрасним засобом профілактики захворювань щитовидної залози;
- усувають прояви променевої хвороби та швидко виводять радіонукліди;
- нейтралізують активність патогенних штамів мікроорганізмів, а також їх токсинів;
- активують роботу жовчовивідних шляхів;
- роблять благотворний вплив на центральну нервову систему, усувають нервозність, емоційну нестабільність, депресивні думки;
- виводять з організму людини шкідливий холестерин і попереджають виникнення атеросклеротичних бляшок.
Можливо вам буде цікаво, що існують спеціальні статини проти холестерину. А такі продукти як фейхоа , борсуковий жир , кунжут , калина , рапсове масло і журавлина також сприяють зниженню рівня холестерину і зміцнюють серцево-судинну систему.
Всі подробиці про користь чорноплідної горобини ви дізнаєтеся з відео:
Часто в мережі можна зустріти питання, чи можна дитині чорноплідна горобина і з якого віку краще давати її маляті? Сучасній науці не відомі факти отруєння аронией в дитячому віці, тому її сміливо можна давати дитини за умови відсутності індивідуальної непереносимості на її компоненти. Природно, маленьким пацієнтам рекомендується вживати плоди у вигляді компотів, киселів, відварів.
Дуже часто рекомендується чорноплідна горобина при гіпертонії. Але то, як чорноплідна горобина впливає на тиск, заслуговує на окрему увагу.
У більшості випадків настойки, відвари на основі черноплодки, а також свіжі ягоди аронії знижують підвищений артеріальний тиск, але не за рахунок придушення тонусу судин, а шляхом запуску низки механізмів, що дозволяють нормалізувати його.
Відповідаючи на питання: підвищує або знижує тиск чорноплідна горобина, можна з упевненістю відповісти, що аронія призводить його в норму, тому може застосовуватися і гіпотоніків. Чорноплідна горобина від тиску - чудове кошти, що дозволяє не тільки знизити показники підвищення артеріального тиску, а й попередити трансформацію недуги в більш складні його форми.
Чи можна вагітним чорноплідна горобина? Вживання чорноплідної горобини при вагітності не тільки не заборонено, але і вельми рекомендовано. Антоціани, якими багата аронія, надають чудовий протизапальний ефект, тому дозволяють попередити розвиток молочниці вагітних або загострення хронічних патологічних процесів.
Лікарі рекомендують вживати чорноплідна горобина при вагітності
Можливу шкоду й протипоказання до застосування
Існує всього декілька протипоказань, згідно з якими від застосування чорноплідної горобини слід відмовитися:
- індивідуальна непереносимість компонентів ягід;
- запальні захворювання слизових оболонок шлунка і тонкого кишечника, які супроводжуються підвищенням кислотності;
- різко виражена гіпотонія;
- жовчнокам'яна хвороба і внутрішньопечінковий літіаз;
- схильність до підвищеної згортання крові і утворення тромбів.
особливості застосування
Що приготувати з чорноплідної горобини? Природно, в сезон краще вживати в їжу свіжі ягоди черноплодки.
Але як бути, якщо є необхідність зробити їх запаси на довгу і холодну зиму, щоб потім цілий рік мати можливість підживлювати себе величезною кількістю корисних речовин?
Що можна зробити з чорноплідної горобини, крім того, що заморозити її в морозильній камері.
Відвар з чорноплідної горобини
Найбільш популярним є загальнозміцнюючий відвар з чорноплідної горобини. Для приготування подібного кошти слід взяти столову ложку висушених плодів аронії і залити їх склянкою окропу, після чого отриманий склад поставити на повільний вогонь і довести до кипіння. Закіпевшую рідина відставити убік на 30 хвилин для настоювання. Теплий відвар процідити і пити по кілька ковтків протягом дня.
Відвар з чорноплідної горобини є загальнозміцнюючим засобом еніть сушену чорноплідна горобина?
Застосування сушеної чорноплідної горобини має також місце в процесі приготування ягідних мусів і кремів для солодкої випічки. Дуже смачним виходить кисіль з чорноплідної горобини, який стане улюбленим ласощами і дорослих, і самих маленьких членів сім'ї.
Заготовки на зиму
Частенько люди вважають за краще робити заготовки з чорноплідної горобини, зокрема сік або варення. Останнє можна готувати виключно з плодів аронії або разом з іншими ягодами. Таке варення слід 2-3 рази перекипятить, залишити на ніч, і лише потім розливати по банках. Останнім часом наші співгромадяни все частіше закочують в банки сік на зиму з чорноплідної горобини або цукровий сироп з черноплодки, який потім використовують для приготування десертів.
спиртова настоянка
Ягоди аронії використовуються також у вигляді спиртової настоянки. Настоянка чорноплідної горобини є чудовим загальнозміцнюючий, тонізуючий і зігріваючий напій.
Вона готується з товчених плодів рослини, засипаних цукром.
Отриманий склад слід помістити на тиждень в темне місце і лише потім заливати спиртом. Настоянка має настоюватися два місяці, після чого вона повністю готова до вживання.
вино
Одним з найбільш ефективних і перевірених засобів є вино на основі ягід аронії. Про користь і шкоду такого вина з чорноплідної горобини було відомо багато століть назад.
Сьогодні цей напій готується за певною технологією і надає наступні цілющі властивості на організм і здоров'я людини:
- сприяє нормальному травленню;
- знижує кров'яний тиск;
- зміцнює імунітет;
- насичує організм вітамінами.
Докладний рецепт ви дізнаєтеся з відео:
Але для того, щоб поліпшити стан здоров'я, зовсім не обов'язково вживати спиртні напої на основі лікарських рослин.
Досить просто раз в день пити чай з чорноплідної горобини, який добре впливає на імунну, нервову, а також серцево-судинну системи організму.
У чому секрет складу ягід черноплодки?У чому секрет складу ягід черноплодки?
Отже, від чого допомагає чорноплідна горобина?
Чи можна вагітним чорноплідна горобина?
Але як бути, якщо є необхідність зробити їх запаси на довгу і холодну зиму, щоб потім цілий рік мати можливість підживлювати себе величезною кількістю корисних речовин?
Відвар з чорноплідної горобини є загальнозміцнюючим засобом еніть сушену чорноплідна горобина?