Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Стеля з дерева: інструкція як зробити своїми руками, види декоративних покриттів, відео та фото

  1. Кілька слів про дерев'яних стелях
  2. Переваги і недоліки дерев'яних стель
  3. Монтаж дерев'яного стелі
  4. Обшивка стелі деревом

Зробити якісний дерев'яний стелю в будинку або на дачі - досить нескладно. При цьому трудовитрати виходять порівняно невеликими, а підсумковий результат (якщо ви все зробили правильно) - вище усіляких похвал.

У цій статті ми розповімо про основні різновиди стель з дерева, а також опишемо технологію самостійної обшивки стелі деревиною.

У цій статті ми розповімо про основні різновиди стель з дерева, а також опишемо технологію самостійної обшивки стелі деревиною

декоративний стеля

Кілька слів про дерев'яних стелях

Види стель з дерева

Сьогодні найпопулярнішою конструкцією стель з дерева є так званий дерев'яний стелю підшивання. Стеля такого типу називається підшивання, бо дерев'яні панелі як би «підшиваються», кріпляться знизу на стельове перекриття.

Найчастіше дерев'яні стелі облаштовуються в будинках з перекриттями з дерева, але іногдатакой стелю можна зустріти і в будинку з бетонними перекриттями.

Стеля підшивання з вагонки

Стеля з дерева робиться за кількома технологіями:

  • Стеля підшивання з вагонки або євровагонки. Найпоширеніший вид підшивань дерев'яних стель, який завдяки простоті монтажу полюбився багатьом майстрам.
    Для спорудження такого стелі використовується дошка-вагонка з різних порід натурального дерева: сосни, липи, дуба і т.д.
    Дошки кріпляться до каркасу на стельовому перекритті, і стикуються за принципом «шип в паз».
  • Стеля підшивання з панелей. За принципом конструкції стелю з панелей схожий на стелю, обшитий вагонкою проте на каркас кріпляться не окремі дошки, а цілі стельові панелі.
    Декоративні дерев'яні стелі, побудовані по панельному принципом, збираються з дерев'яних щитів, зовні обклеєних шпоном дерева дорогих порід.
  • Рельєфний стелю підшивання робиться з колотого бруса. Для цього прямокутну дерев'яну заготовку розколюють уздовж, після чого гладкою стороною кріплять до каркаса.
    Відколи дерева, звернені всередину приміщення, створюють унікальний малюнок.

кесонна стеля

  • Кесонна стеля - це окрема різновид стель, зібраних з особливих коробчатих модулів - кесонів. Кесонні стелі найбільш складні у виготовленні, але в той же час - найбільш ефектні.

Переваги і недоліки дерев'яних стель

Стелі з дерева, виконані з тієї чи іншої технології, мають ряд загальних переваг:

  • При відповідному догляді дерев'яна стеля досить довговічний. Він немарок, стійкий до зовнішніх впливів, і змонтувавши стельову конструкцію один раз вам не доведеться, регулярно приводити її в порядок.
  • Завдяки використанню натуральних матеріалів стеля з дерев'яних панелей або вагонки екологічний. Як правило, просочення для натуральної деревини також не містять токсичних речовин.
  • Дерев'яні стелі володіють хорошими тепло- і звукоізоляційними показниками.
  • Ну, і нарешті - дерев'яні стелі просто красиві, причому особливої, природною красою. Тому перед тим як пофарбувати стелю, задумайтеся - а може, варто просто обробити дерево лаком?

Незважаючи на настільки значний список достоїнств, такі стелі все ж мають ряд недоліків:

  • Дерев'яна стеля схильний до руйнування під впливом жуків-древоточцев і грибків, і його потрібно обробляти спеціальними захисними складами.
  • Сухе, вистояти дерево на стелі добре горить, а тому стеля з деревини вельми пожежонебезпечний. Отже, деревина такого стелі повинна бути додатково оброблена й вогнезахисною сумішшю.

Втім, знаючи про ці недоліки, ви зможете вжити заходів щодо запобігання негативним наслідкам.

Також до недоліків стель з дерева можна віднести їх не найнижчу вартість. Але тут у вас є можливість істотно заощадити, виконавши монтаж стелі своїми руками.

Монтаж дерев'яного стелі

Підготовка і каркас

Якщо ви вирішили змонтувати стелю з дерев'яних панелей або дощок, то починати треба з підготовки самого стельового перекриття:

  • Перед монтажем каркаса стельове перекриття очищаємо, видаляючи всі залишки старої обробки.

    Чернової стелю

  • При необхідності - облаштовуємо гідроізоляцію зверху перекриття, так як дерев'яна стеля досить чутливий до перезволоження.
  • Якщо стельове перекриття зроблено з дерева - обробляємо його вогнебіозахисні матеріалом.

Коли перекриття очищено і підготовлено, приступаємо до монтажу каркасу під дерев'яну обшивку:

  • На перекриття наносимо розмітку, по якій надалі будемо зміцнювати каркас. Крок розмітки визначається розміром матеріалу, яким ми будемо обшивати стелю - вагонки або шпонованих панелей.

каркас стелі

  • Каркас робимо з брусів 30х30 мм. Бажано перед монтажем просочити бруси каркаса оліфою або іншим складом, що захищає від перезволоження і набухання.

Зверніть увагу!

Бруси каркаса повинні бути закріплені в одній площині. При необхідності для вирівнювання каркаса під бруси можна підбивати дерев'яні або пластикові монтажні клини.

  • Бруси кріпимо до стельового перекриття турбовінтамі або дюбелями з металевою гільзою.
  • Після закріплення ще раз перевіряємо площину каркаса, при необхідності регулюючи гвинти кріплень.

Обшивка стелі деревом

Заключний етап - обшивка каркаса дерев'яною вагонкою або шпонованим панелями.

  • Матеріал для обшивки підрізаємо в розмір.
  • Панель або дошку прикладаємо до каркасу, і за допомогою цвяхів для прихованого кріплення фіксуємо на брусах. Щоб панель або вагонка трималися надійно, цвях забиваємо в паз не вертикально, а під кутом.
  • У місцях, що випробовують особливу навантаження, додатково фіксуємо вагонку саморізами. Капелюшки саморезов частково утапливаем в деревину, а потім - маскуючи.

Зверніть увагу!

Стики панелей або вагонки між собою потрібно робити з невеликим ступенем свободи - це дає можливість стелі переносити температурні деформації без появи здуття і тріщин.

забарвлення стелі

Заключний етап робіт по установці дерев'яного стелі - це його просочення захисним складом (ще раз!) А потім - лакування.

Фарбувати дерев'яні стелі теж можна, але для цього сам стелю варто робити з максимально дешевої сировини (все одно фарба приховає текстуру), а стики між дошками необхідно ретельно прошпаклевать.

За технологією, наведеної в цій статті, зробити дерев'яну стелю на кухні, в спальні, вітальні або передпокою вам не складе труднощів. І навіть якщо ви раніше не працювали з деревом - дотримуйтесь наших порад, і все у вас вийде!

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на наш канал Яндекс.Дзен

Тому перед тим як пофарбувати стелю, задумайтеся - а може, варто просто обробити дерево лаком?
Сподобалася стаття?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама