вирощування кмину
Кмин - це холодостійка і морозостійка рослина, яке легко переносить холодну зиму.
Вирощування кмину найкраще вдається на пухких грунтах з великим вмістом органіки. Крім того, він досить вимогливий до наявності світла і вологості, особливо в період, коли насіння проростає.
Протягом першого року розвитку кмин формує листя, які з вигляду нагадують морквяні. На другий рік виростає розетка листя, а пізніше - генеративний (головний) пагін висотою до 90 - 120 сантиметрів. Цвіте він довго і в липні дає насіння.
Для вирощування кмину готувати грунт під посів найкраще з осені. Внесіть в грунт комплексне мінеральне добриво і добре перекопайте.
Посів кмину проводиться ранньою весною. Насіння густо висівають в грядки, розташовані на відстані 30 - 40 см один від одного. Можна вирощувати його і через розсаду. Сходи з'являються через 25 - 30 днів.
Догляд за посадками кмину
При вирощуванні кмину треба знати, що в початковій стадії свого розвитку він росте вкрай повільно. У цей час важливо проводити розпушування міжрядь, прополювання і підживлення рослин. Якщо кмин вирощується, перш за все, для отримання пряних листя, то підгодовувати його слід в період їх інтенсивного росту.
Для підгодівлі використовують або комплексне мінеральне добриво, або розчин гною.
Кмин, який вирощують для отримання насіння, потребують додаткової осінньої міжрядної обробці калійної сіллю і суперфосфатом. Щоб виростити великі насіння, залишають найсильніші рослини.
Під час формування генеративних пагонів і дозрівання насіння треба стежити за міжряддями, проводити їх розпушування та прополювання до тих пір, поки наземна частина рослин не зімкнеться на грядці.
Прибирання насіння кмину
З прибиранням насіння не можна запізнюватися, інакше вони будуть обсипатися на землю. Прибирання проводиться, коли побуреет приблизно 75% насіння. Зрізані рослини зв'язують у невеликі снопи і залишають для сушіння та дозрівання насіння. Після цього їх обмолочують.
Насіння кмину зберігають в щільно закупореній посуді, щоб не допустити випаровування ефірних речовин і ослаблення аромату.
Чим гарний кмин?
Як свідчать джерела, кмин вирощується і використовується людиною впродовж багатьох століть. Він досить широко виростає в природних умовах.
Насіння кмину мають дуже приємним ароматом і гіркувато-пряний смак через присутність в його складі ефірної олії, що і робить рослина таким цінним продуктом. Крім того, молоде листя кмину багаті вітаміном С, а в коренях накопичується цукор. Насіння його багаті білками, органічними солями і іншими корисними речовинами.
Кминне масло використовують для ароматизації різних продуктів, його додають в салати, соуси і приправи. Насіння використовують при засолюванні капусти, огірків і помідорів.
З давніх-давен насіння кмину застосовують і як лікарський засіб, що володіє жовчогінною властивістю і покращує травлення.
Почитайте цікаві статті про інших пряних культурах, таких, як естрагон , селера , материнка , чебрець , естрагон , любисток та ін.
Гарного Вам настрою і здоров'я!
Чим гарний кмин?