- Вентильовані фасади для котеджів з газобетону. Варіанти зовнішньої обробки будинку з газобетону. ...
- Оштукатурювання будинку з газосилікату
- Одношарові газобетонні стіни. Варіанти зовнішньої обробки
- Припущення оцінки вартості інвестора
- Особливості газобетонних блоків
- Сайдинг для обробки газосилікатного будови
- Недоліки стін з газоблоків
- Особливості газобетонних стін
- Штучний камінь для газобетону
- Клінкерна плитка для обробки будинку з газосилікату
- Чим облицювати будинок з газобетону?
- Листи з стекломагнія - обробка нового покоління
- Плоский шифер для обшивки будинку з плит газосиликата
- Оздоблення навісними фасадами
- Як штукатурити газобетонний фасад
- Облицювання газобетону плиткою і цеглою - переваги і недоліки
Вентильовані фасади для котеджів з газобетону. Варіанти зовнішньої обробки будинку з газобетону. Попередні роботи перед обробкою
Газосилікат - це доступний і практичний матеріал для будівництва будинків будь-якого типу призначення. Його вибирають за невибагливість у догляді, швидкий і недорогий монтаж, а також за високі показники звукоізоляції, енергоефективності та стійкості до займання, за якими він на порядок перевершує дорожчий цегла.
Газосилікатні блоки дозволяють звести міцний, довговічний і надійний будинок за короткий проміжок часу. Особливість матеріалу - пориста поверхня, що дозволяє стінам будинку дихати, природно при виборі правильної обробки.
У разі пошкодження елементи замінюються, тому немає необхідності демонтувати весь фасад. Панелі Для облицювання фасадів використовуються сосна, модрина, модрина або екзотичні деревні відходи, які, крім тиків, червоного кедра та інших екзотичних видів екзотичної деревини, вимагають лакового, лакофарбового або лакового покриття. Ви також можете купити спеціальну декоративну просочення, яка захищає ліс від грибів, сонця і синього, надаючи йому приємний зовнішній вигляд. Вам також необхідно пам'ятати про періодичне їх збереженні.
Не варто думати, що газосиликатні будинку чимось обмежують вибір оздоблювальних матеріалів.
Так само, як і вдома з інших матеріалів, будови з пористих блоків газосилікату можна обробити:
- цеглою або каменем;
- фарбою (на штукатурку або на блоки);
- штукатуркою;
- сайдингом;
- вагонкою;
- плиткою;
- скло-магнієвими листами;
- плоским шифером.
Розглянемо кожен з варіантів облицювання будинку з алгоритмом монтажу матеріалів.
Кращими є заводські дошки, які мають не тільки приємну форму, а й профілювання, яке дозволяє вам приєднатися до мови і мови або ставкою. Ви також можете купити спеціальні смуги для обробки кутів і віконних і дверних прорізів. Фасад з клінкером і сковорідкою.
Плати можуть монтуватися вертикально, горизонтально або по діагоналі, в залежності від передбачуваного візуального ефекту. Найбільш міцними є дошки, прокладені вертикально, тому що дощова вода швидше тече вниз і не накопичується на з'єднаннях. У разі дерев'яного фасаду необхідно провітрювати. Між ними і теплоізоляцією можна збирати конденсат водяної пари.
Цегла для обробки газосилікатних будинків
Рішення про те, що будинок буде оброблений цеглиною слід приймати ще на етапі планування та закладки фундаменту, розраховуючи вага обробки. В такому випадку фундамент потрібно буде закласти більше з урахуванням цегляної обробки , Під яку потрібно залишити зовнішній периметр.
Оздоблення будинку цеглою зовні в принципі нічим не відрізняється від звичної цегляної кладки і виконується товщиною в одну цеглину з дотриманням вертикальності по заздалегідь встановленим маячкам. Для обшивки пористих блоків газосилікату краще використовувати силікатний або пустотіла якісну цеглу, яка не потребуватиме додаткового штукатурення. Виконувати кладку можна з зазором між обробкою і підставою або впритул.
Сайдинг виробляється в багатьох кольорах, що дає багато можливостей при створенні зовнішнього вигляду фасаду. Крім того, панелі зазвичай мають рахунок, що імітує малюнок деревного зерна. Є також ті, які імітують клінкерні фасади або дерев'яні кульки. Їх перевагою є невелика обслуговування, оскільки це зводиться до очищення поверхні фасаду тимчасово в разі бруду або один раз в декілька років. Вам не потрібно фарбувати або просочувати його.
Сайдинг сайдинг простий, і ви можете взяти його самостійно. Тим більше, що ринок пропонує повний набір елементів для полегшення різних частин стін. Він виготовлений з матеріалів, стійких до атмосферних впливів: клінкеру, облицювальної цегли, силікатних або бетонних блоків, а також каменю. Він повинен бути заснований на фундаменті і повинен бути міцно з'єднаний з несучим шаром. Фасади з хмарним покриттям виглядають елегантно і дуже довговічні. Однак вони вимагають ретельної затірки, а деякі - також просякнуті відповідними препаратами.
Якщо був обраний другий варіант, то головна умова - це відносно нежорстке з'єднання обробки зі стіною. Це важливо, враховуючи, що доводиться мати справу з різними за коефіцієнтом розширення матеріалами, що при перепаді температур при надмірно жорсткому з'єднанні можуть призвести до згубних наслідків - руйнування стіни будинку. Виділяють два типи з'єднання цегляної кладки зі стіною газосиликата.
Іншим методом для фасаду в легкому методі є використання залишків природного каменю . Вони, виготовлені з вібробетона або цементного мармуру, фіксуються без будь-якого розчину. Завдяки спеціально сформованої поверхні фітинга можна точно комбінувати. Їх перевагою є висока водостійкість, стійкість до пошкоджень і простота обслуговування. Таке підвищення є достатнім для промивання тиску води під тиском протягом декількох років. Ми також можемо вибирати з декількох колірних версій.
Через вагу фитинга можна використовувати, коли висота будинку не перевищує двох поверхів. Пласти з волокнистого цементу, ймовірно, в основному пов'язані з високою ціною матеріалів, які рідко використовуються в житлових будинках . З цементної пасти, змішаної з синтетичними волокнами, міцний матеріал, стійкий до атмосферних впливів і змін температури. Доступні як для обробки, так і для фарбування або фарбування тонкошарової штукатуркою.
Перший варіант - в процесі монтажу блоків між ними монтують товсті прути, кінці яких виходять за межі стіни на 10 сантиметрів. У процесі облицювання цеглою кінці арматури закладають всередину стіни, таким чином її зміцнюючи.
Другий варіант - після укладання першого ряду цегли в блоки забивають металеві штирі з 10-ти сантиметрової шайбою, після чого в облицюванні готують рівну половині товщини штиря поглиблення, наступними рядами перекриваючи штирі, в результаті чого утворюється практична конструкція.
Ви також можете купити дошки, оброблені кам'яним заповнювачем, полірованим і водозахищеним гідрофобним або силікатним покриттям. Є також тарілки, що імітують глечики з дерева, завдяки яким фасад нагадує виконані з дощок. Смоли з високою стійкістю характеризуються пружною смолою, термічно отвержденной смолою, змішаної з деревними волокнами. Вони акуратно виставлені і пофарбовані в натуральну величину. Пластини, як і більшість фасадних матеріалів, іноді можна помити. Вони пофарбовані, можуть через деякий час претендувати на повторне нанесення фарби.
Оштукатурювання будинку з газосилікату
Штукатурка для обробки будинку зовні з будь-якого типу матеріалу - це найдоступніший варіант обробки. У випадку з газосилікатних будівлями це досить затребуваний варіант, який може застосовуватися як самостійний, так і в сукупності з подальшим забарвленням.
З огляду на, що газосиликатні блоки - це пористий матеріал, підбирати штукатурки для його обробки також варто з високими показниками паропроникності.
досить сміливою сучасною ідеєю є завершення стін будівельного цинко-титанового листа. Завдяки патінізаціі він зроблений з сірого або графітового. Ця природна патина одночасно захищає фасад. Для чищення використовується тільки чиста вода. Мастильні плями повинні бути видалені спеціальним препаратом, пропонованим виробником листа. Для серйозної бруду потрібно волога прання спеціальної ганчіркою або нержавіючої сталлю. У разі патинованої листової сталі це призведе до видалення патини і зміни кольору фасаду до більш яскравого - так що варто спробувати звичайні засоби, такі як розчинники.
Вибираючи матеріали для штукатурення стін дихаючого будинку, слід дотримуватися наступного правила: кожен наступний шар повинен мати показники паропроникності не менше як попередній. Саме тому в процесі вкрай не рекомендується використовувати цементно-піщані розчини - вони не тільки негативно позначаться на паропроникності матеріалу, а й стануть причиною погіршення мікроклімату всередині будинку.
Одношарові газобетонні стіни. Варіанти зовнішньої обробки
Висота титано-цинкового листа. Порівнюючи вищевказані методи з точки зору інвестицій, виявляється, що найдешевший сайдинг, а потім соснова стружка. Фасад виконаний з волокнистих цементних дощок у вигляді дощок, що імітують сковороду, а найдорожчий фасад відбудеться листовим металом.
До будівництва будинку ми часто стикаємося з проблемою точного визначення загальних інвестиційних витрат. Ціна будівельних матеріалів і робочої сили незначно коливається, проте ми можемо визначити приблизну вартість кожного етапу будівництва, щоб провести ретельну калькуляцію вартості інвестора на дому, яка покаже нам список найбільш важливих витрат.
Оздоблення стін газосилікатного будови штукатуркою зовні проводиться згідно нижчеподаному алгоритму:
- підставу грунтують за використанням спеціальних складів, призначених для пористих поверхонь;
- поверхню армують спеціальної фасадної сіткою на основі скловолокна, використовуючи для кріплення саморізи;
- штукатурять поверхню сумішами з високими показниками паропроникності;
- обробляють гідрофобними складами через рік або два для збільшення терміну служби обробки.
Якісно проведені роботи дозволять отримати в результаті довговічну обробку, яка зможе стати надійним захистом для газосилікатного будинку.
Припущення оцінки вартості інвестора
Створіть власну калькуляцію з використанням калькулятора вартості будівництва будинку. А потім знайдіть хорошого виконавця всієї роботи - натисніть тут, заповніть форму і ви отримаєте пропозиції від кращих виконавців у вашому регіоні. Кожна кошторис витрат повинна грунтуватися на докладних припущеннях. Завдяки цьому всі обчислення будуть точними і надійними. Звичайно, розмір і специфіка власності. З цієї причини більшість інвесторів вважають за краще будувати невеликі односімейні будинки без підвалу.
Якщо декоративна штукатурка фасаду здається вам незакінченою рішенням, то додатково стіни можна після проведення робіт з оштукатурювання забарвити. Для фарбування потрібно буде також використовувати паропроникні фарби, які на поверхню наносяться за допомогою валиків або кистей.
Зверніть увагу, що фарбування стін зовні може бути проведена і без попереднього штукатурення стін - з нанесенням ЛФМ безпосередньо на поверхню газосилікатних блоків. Це найекономічніший варіант обробки для тих, хто планує вписатися у вузькі рамки виділеного бюджету.
Розмір корисної площі і висота стелі також важливі для кінцевої ціни інвестицій. Стеля номерів розташований на невеликій висоті 2, 4 метра. Виходячи з вищенаведених даних, ми можемо вже виконати орієнтовний розрахунок. Першими суттєвими витратами, які повинен понести кожен інвестор, є покупка будівельного проекту . У комерційних пропозиціях ми можемо знайти готові і виконані на замовлення проекти.
Після покупки проекту ми починаємо визначати вартість будівництва будівлі. Будівельні роботи починаються з фундаментів. Ми включаємо все земляні роботи, вартість фундаментних лавок, фундаментні стіни з бетонних блоків, ізоляцію зовнішніх стін і баласту. Згадаймо, що кошторисна вартість інвестора повинна також включати ціну робочої сили. Для фондів добре підібрана досвідчена і перевірена команда.
До фарбування стіни будівлі буде потрібно обробити спеціальними грунтовими сумішами для пористих підстав, попередньо вирівняти і відшліфувати спеціальної наждачним папером.
Останнім часом найчастіше використовується водоемульсійна фарба , Доступна за ціною і проста в застосуванні. Наноситься фарба в кілька шарів, спочатку по горизонталі, потім по вертикалі по свіжому, що не висохлому шару.
Особливості газобетонних блоків
Оцінивши ціну виконання фондів, ми починаємо оцінювати конструкцію несучих стін і перегородок. Їх поверхня може бути розрахована по конструкції будівлі. Якщо у нас немає необхідних даних, ми використовуємо простий шаблон. В основному вони будуються з ніздрюватими бетонними блоками. Це відносно недорогий, але дуже міцний продукт, який забезпечує життєздатність всієї структури будинку. Ціна включає покупку всіх необхідних будівельних матеріалів і витрат на робочу силу.
Одним з найважливіших кроків у будівництві будівлі є будівництво вентиляційних і димових труб. У типовому окремому будинку є одна димова труба і близько шести вентиляційних димоходів. Ми встановлюємо їх в котельних, приміщеннях з підвищеною вологістю і в бізнес-залах. Пам'ятайте, що всі конструкції димоходів повинні бути належним чином закінчені. Це збільшить їх довговічність, і канали залишатимуться в експлуатації на довгі роки . Наша робота з будівництва димоходів доручає нам дешеву команду, і ми купуємо доступні будівельні матеріали.
Сайдинг для обробки газосилікатного будови
Фахівці настійно рекомендують для облицювання пористих стін використовувати саме сайдинг. Це доступний і практичний матеріал, який стане відмінною захисної для підстави, збереже привабливий зовнішній вигляд і основні фізичні властивості протягом усього періоду використання.
Вказавши ціну виконання будови будівлі в оцінці інвестиційної вартості, ми також повинні пам'ятати про стелях і підвищенні. Кількість поверхів залежить від кількості поверхів. В одноповерховому будинку з мансардою можна використовувати тільки один стелю. Пам'ятайте, що дерев'яні стелі можна використовувати тільки в місцях, що не піддаються надмірного напруження.
Фасад був покритий дешевої акрилової штукатуркою, яка характеризується найпривабливішою ціною. Трошки більше вимогливі інвестори можуть віддати перевагу використовувати силіконову штукатурку. Його покриття більш стійко до несприятливих погодних умов.
Монтаж сайдинга на блоки газосилікату є наступну схему:
- на підставу стіни монтують дерев'яну обрешітку, яка необхідна буде для створення зазору між шаром обробки і підставою;
- в області отворів обрешітку встановлюють по їх периметру;
- між латами і підставою за бажанням можна встановити утеплювач, наприклад, мінвату, додатково захищену водонепроникною мембраною;
- біля основи будинку натягують волосінь по горизонталі - по ній можна буде орієнтуватися, виконуючи монтаж панелей сайдинга;
- сайдинг кріплять до решетування саморізами.
Найчастіше для обробки використовують вініловий сайдинг через широкого вибору виробів, представлених в різних колірних рішеннях і доступної ціни. Рідше - металевий, для монтажу якого доречним буде використовувати обрешітку з металевих рейок. Фасад, обшитий сайдингом, відрізняється довговічністю, практичністю, безпекою і естетичністю.
Недоліки стін з газоблоків
Силіконова штукатурка також доступна в багатьох інших ефектних кольорах. За цією ціною ми також включили вартість покупки проекту будівництва. Повний кошторис витрат повинна включати вартість даху. По-перше, слід оцінити вартість будівництва даху. Ми вибираємо дерев'яну естакаду хорошої якості. Зверніть увагу, що його компоненти досить просякнуті. Добре захищена багажник на даху може витримувати в ідеальному стані навіть на протязі десятиліть. Це, безумовно, не варто економити на його якості.
Зверніть увагу, що монтувати рейки важливо з дотриманням невеликого зазору НЕ впритул для того, щоб уникнути пошкодження обробки в процесі розширення матеріалів під впливом температурних змін.
Що стосується вагонки, то вона монтується за таким же принципом, як і сайдинг. Додатково крім пластикових і металевих панелей для обшивки газосилікатного будинку може бути використана дерев'яна вагонка - блок-хаус. Матеріал також кріплять на підготовлений заздалегідь каркас з укладанням теплоізоляції при необхідності.
Особливості газобетонних стін
На наступному кроці ми виберемо правильну покрівлю . У нас є сучасні діафрагми і традиційна мембрана на опалубці. Діафрагма використовується тільки в конструкції, і її довговічність ще не повністю протестована. Мембрана може і буде трохи дешевше, але найголовніше - міцність всього даху.
Штучний камінь для газобетону
Дах оброблена якісним листовим металом, Який легко зібраті. Много інвесторів такоже пріймають решение про керамічну плитку. Проти, продукти цього типу Досить важкі, что пов'язано з необхідністю создания більш масивною и набагато дорожча ферми даху. Також пам'ятайте, що установка керамічної плитки повинна бути вже надана на етапі придбання конкретного проекту будівлі.
Клінкерна плитка для обробки будинку з газосилікату
альтернативою цегляній кладці у випадку з обшивкою будинку з газосилікату може стати клінкерна плитка, монтаж якої потребують менше витрат сил, часу і коштів. Крім того, варто відзначити, що клінкерна плитка може мати вигляд панелей, які укладати можна буде на порядок швидше, ніж вироби окремо.
Чим облицювати будинок з газобетону?
Як тільки ви визначили вартість установки даху, ми починаємо цінувати водостоки, вікна на даху і ізоляцію стелі. Довжина жолобів залежить від форми даху. З двосхилими дахами необхідно буде встановити ринви з двох сторін даху. Трохи більше витрат буде покупка вікон даху. У нас є вибір звичайних поворотних вікон і похилих і поворотних вікон. Цей другий варіант буде трохи дорожче, але він має набагато більшим комфортом у використанні. Вікна з поворотом і поворотом легко містити в чистоті і не викликають ніяких проблем.
Поверхня будинку з газобетону перед обшивкою плиткою потрібно буде підготувати - влаштувати шар гідроізоляції, оштукатурений як мінімум за кілька днів до початку проведення робіт.
Плитку монтують на підставу з використанням спеціального клею, який можна приготувати вдома, відповідно до інструкції на упаковці. Склади наносять тільки на підставу, використовуючи звичайний зубчастий шпатель, який дозволить виключити утворення надлишків суміші на поверхні стін. Між плитками важливо залишати шви завширшки не бiльш як 12 мм. проводити кладок слід при температурі не вище 5 і не нижче 30 градусів за Цельсієм.
Починають процес кріплення клінкерної плитки з прорізів, а не з кутів, як багатьом може здаватися. Для оформлення останніх підійдуть спеціальні елементи, що входять до набір плиткових виробів для обробки. Для різання плитки можна використовувати спеціальний інструмент - плиткорез як ручного, так і електричного типу, також підійде болгарка з алмазної струною.
Заключний етап монтажу плитки - це затірка швів з використанням спеціальних складів, які наносять по діагоналі з видаленням надлишків. Готова обробка з плитки виходить ефектною і практичною, що схожі з силікатною цеглою вісокої якості.
Листи з стекломагнія - обробка нового покоління
Абсолютно новий варіант матеріалу для обшивки будинків в тому числі і з газосилікату - це листи стекломагнія. За функціональністю матеріал має деяку схожість з гипсоволоконних листами, але на відміну від них є більш практичним і довговічним, підходить як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки . В основі матеріалу магнієво-хлоридна стружка. Легкі, армовані з двох сторін листи виявляють підвищену стійкість до вологи, не горять, мають ефектний зовнішній вигляд з ідеально гладкою поверхнею.
Оздоблення листами з стекломагнія особливо актуальна, коли важливо провести обшивку будинків, розташованих в умовах клімату з підвищеною вологістю. Листи можуть додатково фарбуватися і обштукатурюватимуться - поверхня демонструє відмінні показники адгезії з оздоблювальними матеріалами. Додатково варто відзначити екологічність матеріалу, до складу якого не входять шкідливі речовини.
Що стосується монтажу, то процес має багато спільного з кріпленням листів гіпсокартону. Кріплять матеріал саморізами, для різання використовують електролобзик або гострий ніж. Між листами обов'язково залишають зазори, рівні половині товщини вироби, які на завершальній стадії обробки шпаклюють з наступною затіркою.
Плоский шифер для обшивки будинку з плит газосиликата
Якщо з хвилеподібним шифером хоч і заочно, але знаком кожен, то плоский шифер для багатьох може стати чимось новим. Насправді це матеріал - найближчий родич відомого хвилеподібного шиферу, що ідеально підходить для обробки будинку економ варіанту.
До переваг матеріалу можна віднести наступні моменти:
- стійкість до морозів;
- простий монтаж;
- стійкість до вологи;
- практичність і довговічність;
- стійкість до вогню;
- високі показники звукоізоляції;
- стійкість до впліву агресивних Речовини.
Монтаж плоского шиферу на будинку з газосилікату проводиться згідно з алгоритмом. Матеріал монтують на каркас з дерева або металевих профілів, встановлених на відстані не менше 60 см один від одного.
Між підставою і латами можна при бажанні укласти теплоізоляційний матеріал з гідроізоляцією. Для нарізки матеріалу можна використовувати звичайну пилку, але краще користуватися болгаркою з алмазним диском. Готові вироби монтують на каркас за допомогою клямера і шурупів.
Цікавий варіант - це нарізка з плоского шиферу невеликих плиток з розмірами, які будуть ідеально поєднуватися з архітектурними особливостями будинку. Після того, як вироби будуть прикручені до каркасу можна їх пофарбувати спеціальними фасадними акриловими фарбами.
Кульмінацією будівельних робіт, як правило, є ... Останнім часом панелі для зовнішньої обробки будинку ...
Чи згодні зі статтею або вона вам не сподобалася? Оцініть:
Після закінчення будівництва приватного будинку або котеджу виникає питання, як і чим обробити фасад і інші зовнішні стіни, який оздоблювальний матеріал вибрати, виходячи з його художніх, дизайнерських та експлуатаційних якостей. Аджея зовнішня обробка стін будинку - це не тільки краса, це і захист від вологи, температури, вітру і сонячних променів. Якщо мова йде про будинок з газобетону, то його декорування помітно відрізняється від обробки фасадів будинків з бетону, дерева або цегли.
Зовнішнє оздоблення будинку з газобетону бажана, а в більшості випадків - обов'язкова, так як з часом блоки покриваються пилом, брудом, микротрещинами від впливу сонця, морозу і вітру, що робить фасад і бічні стіни малопривабливими, і більш того - зменшує термін їх безремонтної експлуатації . І якщо зовнішню обробку можна відкласти за браком коштів, то дуже ненадовго - на рік або два, якщо ви хочете продовжити життя вашому житлу.
Газобетон - це різновид пористого легкого бетону, поверхня якого має відкриті пори і пористу внутрішню структуру. Розроблявся це матеріал як утеплювач, але отримані властивості дозволили використовувати його в якості основного матеріалу для будівництва несучих стін і перегородок в малоповерховому будівництві. Пористість досягається залученням в реакцію спінювання алюмінієвої пудри і вапна. Застигла піна забезпечує високу паропроникність - вище, ніж у інших будівельних матеріалів традиційного і інноваційного спрямування.
ПараметрГазобетонПінобетон
Коефіцієнт теплопровідності, Вт / (м · ° C) 0.10-0.14 0.09-0.38 Об'ємна вага (щільність), кг / м³ 400-800 400-1200 Марка по щільності D350, D400 ... 700 D400 ... 800, D1000 ... 1200 клас міцності бетону на стиск клас B2.5 при D500 клас B2.5 при D750 Паронепроникність, мг / мчПа 0.2 0.2 Водопоглинання,% від маси 20-25 10-16 Морозостійкість не менше 50 циклів 25 циклів Кладка ... / товщина шва кладки, мм тільки на клей / 2-3 мм на клей, розчин / 10 мм Середня усадка готової кладки, мм / м 0.3 мм / м 2-3 мм / м Можливість армування кладки є немає Середня товщина одношарової стіни, м 0.4 0.6 3 Звукоізоляція гірше краще Структура пір закрита відкрита Зовнішній вигляд краще гірше Середня вартість, (самовивезення), руб. / М³ 3 100.00 2 500.00
Тому обробка будинку з газобетону зовні проводиться без відступу від розробленої технології, щоб не допустити появи і накопичення конденсату, «містків холоду» і мікротріщин в стіновий панелі . Так, обов'язково при кладці стін проводиться міжрядне армування, а замість спеціального клею категорично не рекомендується використовувати цементний розчин. А якщо вибрати правильну товщину стін в конкретному кліматичному регіоні, то можна обійтися без теплоізоляції, провівши лише декоративну обшивку або оздоблення фасаду будинку з газобетону.
Але є матеріали, що поєднують в собі і властивості утеплювача, і якості декоративного матеріалу . Наприклад, обробка стіни з газобетону клінкерною плиткою або облицювальною цеглою - це економія на розмірі газоблоків, додаткове утеплення, а також красивий фасад будинки. Але застосування цих матеріалів зажадає посилення фундаменту - цегла або плитка набагато збільшать вагу будівлі.
Ще одна обов'язкова умова для зовнішніх оздоблювальних робіт - спочатку потрібно закінчити всі внутрішні операції по мокрій обробці і декорування поверхонь стін, підлоги і стелі. Це стяжка, штукатурка, укладання кахлю на газобетонні стіни, поклейка шпалер, і т.д. Сухі внутрішні приміщення допоможуть запобігти потраплянню вологи в газобетон.
Оздоблення навісними фасадами
При обробці навісними матеріалами найкраще обшити фасад сайдингом або вагонкою. Ці конструкції кріпляться на заздалегідь підготовлений каркас, виконаний з металевий профілю - дерево використовувати не рекомендується. Між каркасом і стіною повинен залишатися зазор в 5-7 см, який називають вентиляційним - він служить для циркуляції повітря і виведення зайвої вологи, що накопичується в процесі експлуатації будинку.
При обробці будинку з газосилікатних блоків з вентильованим простором вгорі і внизу обрешітки слід залишити повітряні зазори, щоб повітря могло рухатися не тільки уздовж стін, але і вгору-вниз. При кріпленні металевого каркаса до стіни з газобетонних блоків використовують дюбеля «швидкий монтаж», які не сприяють появі «містків холоду». Саморізи краще не застосовувати, тому що вони сприяють утворенню конденсату при зміні температур, а при вітрових навантаженнях вібрація шурупів руйнує матеріал стін. Стандартний розмір дюбелів - 6 х 40 мм.
но на профільний каркас сайдинг або вагонка кріпляться саме саморізами, і це окремий і складний процес. Простір між сайдингом і стіною можна додатково утеплити рулонами мінеральної вати, розташовуючи їх у шаховому порядку, щоб між утеплювачем продовжував циркулювати повітря.
Як штукатурити газобетонний фасад
Звичайний цементно-піщаний розчин для штукатурення фасаду з газосилікату використовувати не можна - тільки гіпсова або алебастрова штукатурка будуть міцно триматися на поверхні з вкрапленнями алюмінію, але тільки після попередньої грунтовки в 2-3 шари. Гіпс дуже швидко схоплюється, і газобетон не встигає витягнути з нього всю вологу, тому гіпсова штукатурка буде цілісною. Цемент схоплюється повільно, і часу для зневоднення буде досить, тому після затвердіння штукатурного шару вся поверхня покриється мікротріщинами.
Перед тим, як обробляти будинок з газобетону штукатуркою, поверхня стіни слід підготувати - очистити від надлишків розчину і бруду, заґрунтувати кілька разів і дати стін просохнути. Потім до поверхні стін з газобетону короткими (10 мм) саморізами кріпиться металева або скловолоконна армована сітка, яка підвищує зчеплення гіпсу з газобетоном.
Розчин на сітку можна наносити практично відразу, і накладати його також можна в кілька прийомів. Повне висихання штукатурного шару залежить від вентиляції приміщень, і триває від 3 до 7 діб, після чого починається облицювання будинку відповідним матеріалом. Вибирати, чим обробити заміський будинок, рекомендується, виходячи не з вартості матеріалів, а з їх експлуатаційних характеристик.
Найдешевша, але не найякісніша зовнішня обробка - фарбування або побілка фасаду і бокових стін. таку декоративне оздоблення бажано зверху розкрити спеціальним гидрофобизатором, щоб волога не затримувалася на стінах і не вбиралася в них. Втім, гідрофобними складами рекомендується розкривати і облицювальну цеглу, і клінкерну плитку.
Водовідштовхувальний склад повинен наноситися один раз тонким шаром, щоб оброблений клінкерної або керамічною плиткою , Облицьований або пофарбований будинок продовжував «дихати». Якщо працювати з декоративною штукатуркою, то в неї можна додавати різні барвники сегменти або мармурову крихту.
Часто домовласники застосовують комбінування варіантів обробки: наприклад, фарбування поєднують з штукатуркою, сайдинг - з вагонкою або дерев'яними панелями, поліуретанові панелі - з облицювальною цеглою, і т.д. Також декорування піддають цоколь будинку, кути і віконні (дверні) отвори, ганок і фронтон покрівлі.
Для будинку з газобетону обробка зовнішніх поверхонь буде візуально добре поєднуватися, якщо разом із шаром декоративної штукатурки використовувати спеціальні оздоблювальні панелі з поліуретану, пластика або скловолокна. Такими панелями можна декорувати балкони, простінки, віконні укоси, цоколь.
Штукатурку як основний вид зовнішньої обробки застосовують, якщо будинок розташований в теплому кліматичному районі, і стіни годі й утеплювати додатково. Цей варіант розрахований на те, що стіни будуть утеплятися зсередини.
Облицювання газобетону плиткою і цеглою - переваги і недоліки
Лицьова цегла - оптимальний матеріал для обробки будинку зовні, так як є і утеплювачем одночасно. А його пустотіла структура допомагає підтримувати в будинку комфортний мікроклімат з оптимальною вологістю. Облицювання добре витримує будь-які несприятливі погодні умови, і має стійкість до появи тріщин від перепадів температур.
З мінусів явним є дорожнеча робіт і самого матеріалу, а також висока трудомісткість кладки, яка виражається в тривалості процесу і в наявності професійної майстерності. Безліч варіантів укладання, щоб красиво облицювати фасад облицювальною цеглою, - це результат професійних напрацювань. Єдиний архітектурний ансамбль з використанням цегли можна створити, продовживши облицювання огорожі або цоколів сусідніх госпбудівель.
Але цегла як облицювальний матеріал можна використовувати тільки для малоповерхового будівництва. При декоруванні висотних будівель слід використовувати накладні панелі з металу або фіброцемента.
Фінансово вигідніше виглядає облицювання клінкерної або керамічною плиткою при таких же експлуатаційних параметрах, як у цегли. Але додаткова перевага плитки - невелика вага в порівнянні з цеглою, тому навантаження на фундамент помітно знижується. З недоліків - невеликі розміри виробів, що уповільнюють кладку плитки, тому найчастіше її укладають на цоколь або деталі фасаду в поєднанні з декоративною штукатуркою.
Перед тим, як обробити будинок такими дорогими матеріалами, подумайте над варіантом з термопанелями, які декорують і утеплюють фасад одночасно.
Керамогранітна плитка виробляється більших розмірів, ніж клінкер і цегла, тому обшивати нею фасад вийде за часом набагато швидше. Таку плитку можна кріпити не тільки на клей, але і на дерев'яний або алюмінієвий каркас, що обійдеться забудовникові дешевше і створить умови для вентилювання стін (вентильований фасад).
Підготовчі роботи перед декоруванням стін цеглою або плиткою зводяться до зачистки поверхні від розчину, пилу і бруду, закладенні глибоких швів, порожнеч і нерівностей за допомогою монтажної піни або розчину, а також проклейки вузьких мікротріщин спеціальної ізолентою і їх шпаклівкою.
Плитка, цегла, вентильовані фасади, оштукатурювання - це невелика частина списку матеріалів і способів обробки зовнішніх стін будинку з газобетонних блоків. При дотриманні певних умов експлуатації можна застосовувати дерев'яні та пластикові панелі , Мозаїку, склоблоки, і багато іншого. Тому вибір варіантів обробки і матеріалів залежить тільки від можливостей і бажання домовласника прикрасити і захистити свій будинок.
Чим обробити зовні будинок з газобетону оновлено: Січень 14, 2017 автором: Артем
Чим облицювати будинок з газобетону?
Чи згодні зі статтею або вона вам не сподобалася?