Сорт винограду «Амірхан» цінується за відмінний смак плодів і пристосованість до різних кліматичних зонах. Це столовий сорт винограду з раннім терміном дозрівання ягід. Вид був селекціоновані в НДІ ім. Потапенко і є гібридом двох сортів - Егдона туркменська і Перли Сабо. «Амірхан» поширений на більшій частині Росії, а також в Сибіру і на Далекому Сході.
характеристики сорту
«Амірхан» представлено чагарником невеликого або середнього зросту з хорошою визреваемостью лози. Листя зеленого кольору овальної форми, квіти двостатеві. Термін вегетації - 110-120 днів. Залежно від кліматичних умов збір плодів припадає на середину серпня або вересень.
«Амірхан» не відрізняється високою врожайністю. В середньому з куща можна зняти до 3 кг ягід. Грона винограду мають конічну форму і досить великі і щільні. Вага одного грона досягає 800 м
Ягоди одного розміру, овальні, 4-6 г вагою. Плоди мають гарний рожевий забарвлення, іноді з жовтими вкрапленнями. Ягоди щільні, соковиті з тонкою шкіркою і дрібними кісточками. Смак у «Амірхана» нескладний, з ледве помітним мускатним ароматом.
Переваги сорту:
- відмінний товарний вигляд і смак;
- стійкість до перевезень;
- відсутність схильності до подрібнення (при правильному догляді);
- рівень морозостійкості вище середнього (до -25ºC);
- невибагливість.
Недоліками сорти вважається середній рівень стійкості до грибка і маловрожайні.
Довідка! Грона «Амірхана» тривалий час зберігають зовнішній вигляд і смакові характеристики як на кущі, так і при зберіганні.
Вирощування і догляд
Для вирощування сорту підійде сонячне місце, захищене від протягів. Для висадки живцями слід вибирати грунт, багату чорноземом. У північних регіонах вирощувати даний вид краще за допомогою щеплення саджанців на морозостійкі підщепи.
Кущі рекомендується висаджувати навесні, коли встановилася тепла погода і відсутній ризик нічних заморозків. Саджанці слід розташовувати на відстані 2,5 м один від одного. Також необхідно подбати про захист від північного вітру. Для цього виноград садять поруч з будівлями або парканом.
Поради по догляду:
- Щоб уникнути перевантаження куща, обов'язкове обрізка навесні. Для збереження якості плодів на кущі залишають не більше 40 нирок, а на лозі 2 грона. Також необхідно видаляти пошкоджені пагони і проріджувати листя.
- У посушливих регіонах рекомендується проводити систематичний полив, особливо в період розвитку плодів. Коли ягода починає дозрівати, полив краще призупинити, щоб виноград був цукристим.
- 2-3 рази за сезон рекомендується підгодовувати виноград органічними і мінеральними добривами.
- Прикореневу зону потрібно періодично розпушувати і видаляти сорняковие рослини.
- Для укриття винограду на зиму використовують сухі гілки і листя. Однак в північних регіонах кущі краще вкривати щільним матеріалом.
Хвороби і шкідники
«Амірхан» не відрізняється високою стійкістю до грибкових хвороб і вимагає проведення заходів профілактики. Найчастіше сорт уражається сірою гниллю. Провокують захворювання підвищена вологість і загущених кущів. Якщо своєчасно не видалити пошкоджені пагони і листя, хвороба може поширитися на весь кущ.
Довідка! Профілактичні обприскування фунгіцидами рекомендується проводити ранньою весною, строго до періоду дозрівання плодів.
Садівники-аматори та досвідчені виноградарі відзначають, що сорт схильний до нападу ос. Для збереження ягоди від нальотів комах рекомендується робити спеціальні пастки, вкривати грона тканинними мішечками і обприскувати виноград сольовим розчином.
висновок
Виростити «Амірхан» під силу навіть початківцю садівникові. Сорт універсальний. Ягоду можна вживати у свіжому вигляді, готувати варення і соки. Зібрані грона добре зберігаються протягом 2 місяців. Незважаючи на те, що «Амірхан" не включений в список кращих сортів винограду, його люблять і вирощують на всій території Росії.