різновиди склорізів
В такому чудодійний інструменті, як ручної склоріз, налічується всього дві основні різновиди - роликові й алмазні.
Роликові склорізи відмінно користуються попитом, так як досить дешеві і легкі у використанні. У структуру інструменту включені карборунд, карбід вольфраму. Принцип роботи такого пристрою дуже простий. При помірному натисканні, заточена поверхню ролика з карборунда глибоко проникає в структуру скла, утворюючи рівномірний скол. Після проведення необхідного надрізу досить просто відламати необхідну частину скла.
Важливо відзначити, що роликові склорізи досить тендітні, це і є їх основний недолік. Від надмірного тиску на ріжучу поверхню ролики часто розсипаються, відповідно і відновленню не підлягають. Тому вибираючи даний тип склоріза рекомендується купувати відразу запасний. Але всупереч крихкості він популярний серед новачків. Досить зробити пару пробних надрізів, щоб зрозуміти основи роботи з даним інструментом.
Алмазні склорізи складаються з ріжучого кристала, виготовленого з натурального або штучного алмазу. Ріжучий алмаз надійно прикріплений пайкою до металевої колодці з руків'ям. Перевагою даного типу є утворення ультратонкой борозни, яка не залишає відколів на краях поверхні скла.
Після надрізу, виконаного алмазним склорізом, ви отримуєте ідеально рівну і чистий розлом. Не можна сказати, що це недолік, але все ж, застосування даного інструменту вимагає практичних навичок. Для новачків, робота з ним, може викликати певні труднощі.
різка скла
Скло має помірну щільність поверхні. Поверхня однорідна - значить поверхню тверда, але варто порушити однорідність даної поверхні, як матеріал стане дуже крихким в місці надрізу. Склорізи мають функціонал порушення тієї самої однорідності поверхні тонкими смугами. Коли ви проводите помірну лінію надрізу (розмітки) скла по поверхні, то вам залишається лише натиснути на яку потрібно обрізати сторону, як воно розламатися на дві частини.
Як правило, роликові склорізи мають спеціальну оправку, що дозволяє робити надрізи достатньої глибини для подальшого (успішного) розколу. І щоб їм скористатися зовсім не обов'язково мати прямий зоровий контакт з робочою поверхнею ріжучого пристрою.
Алмазні склорізи тим і складніше у використанні, що подібної оправлення в них немає, і встановити подібний зоровий контакт практично неможливо. Як показує практика використання, доводиться робити все на дотик, прислухаючись до звуків. Різати необхідно без зусиль і прислухатися до «співу» скла під алмазом.
розмітка скла
У буквальному сенсі, нанесення розмітки полягає в створенні неглибокої, рівною подряпини. Нанесення повинно здійснюватися одним рухом. Інакше досягти ідеальної розмітки дуже важко.
Нарізаючи скла для віконних рам не обов'язково дотримуватися ідеальну площину відколу. Досить нанести попередню паперову розмітку і закріпити її на столі, поверх накласти скло і плавним, помірно сильним рухом провести по поверхні скла (спираючись підкладеного контуру).
Щоб зробити розмітку склопакета, досить прикласти планку вздовж лінії надрізу і плавним рухом провести склорізом по поверхні. Тут також не важлива ідеальна площину відколу.
Але бувають випадки, коли виріб повинен забезпечувати ідеальну точність нарізки і сторона зрізу також повинна бути ідеальною. Для таких цілей використовуються професійні пристрої, ріжучі рейки та спеціальні шліф машинки для обробки торців . Але для побутового застосування навряд чи кому знадобляться.
Існує також такий різновид різання, як художня, але це вже тема окремої статті, в якій є маса тонкощів і підходів. Як правило для художньої розмітки використовують тільки алмазні склорізи.
Як правильно відламувати скла
Найпростішим і практикуються в народі способом є натисканням на поверхню. Розмічене скло кладеться на край столу так, щоб лінія розмітки перебувала на столі. Залишається натиснути на виступаючу частину, як скло розколеться.
Можна відламувати різкими легкими постукуваннями руків'ям склоріза. Але в цьому випадку головне не перестаратися з силою постукувань.
Деякі професіонали практикують різке підняття одного краю. Якщо різко підняти скло паралельно лінії розмітки, потім різко опустити, утворюючи плавну хвилю, то вздовж лінії виробиться необхідний розкол.
Також зручно вздовж лінії різу підкласти штапик або іншу дерев'яну підкладку і під власною вагою скла відбудеться розлом.
Під кінець важливо відзначити, що не кожне скло піддається ручному різанні. Гартоване скло розсипаються при будь-якій зміні поверхні, низькоякісні скла можуть утворювати власні (незалежні від розмітки) смуги розлому. Тому при покупці скла краще перепитати у консультанта можливості і властивості обраного вами скла.
Різка скла - відео