- Способи підключення за типами моделей
- мотузкова модель
- клавишная модель
- Шнур з вилкою
- поетапна інструкція
- Вибір місця підключення настінного світильника
- Підготовка до монтажних робіт
- установка
Настінний світильник (бра) - популярний освітлювальний прилад, що доповнює люстру, часом заміщає її. Він дає гарний розсіяне світло, який в ряді моделей можна направляти в різні боки. Таке освітлення ідеально підходить для читання вечорами, роботи, створення затишної атмосфери
Бра мають безліч переваг перед торшерами - коштують дешевше, не займають зайвого простору. Перш ніж приступати до монтажу, треба визначитися, як підключити бра, вибрати схему і місце розташування, а також придбати потрібні інструменти.
Способи підключення за типами моделей
Підключення настінного світильника, точніше, його спосіб, залежить від типу пристрою. У магазинах є різні види бра - зі шнурком, виделкою, мотузкою (ланцюжком, Сонеткой), без шнура - на клавішах. Щоб правильно підключити прилад до електромережі, важливо ознайомитися зі специфікою роботи.
При монтажі слід врахувати такі моменти:
- при високій вологості повітря переконатися, що освітлювальний прилад має вологозахист;
- врахувати, який тип лампочок використовується, - не можна купувати ті, що перевищують зазначену в паспорті потужність;
- якщо світильник живиться від 12-24 вольт, додатково придбати трансформатор напруги, включити його в схему.
мотузкова модель
Повісити на стіну мотузковий світильник труднощів не складе, зробити це зможе навіть початківець майстер. Підводять електричні дроти до необхідної користувачеві висоти (зазвичай 1-2 метри від підлоги) прихованим способом, щоб не зіпсувати вигляд кімнати. Всього їх повинно бути три - нуль (N), фаза (L) і заземлення (PE). Потім відповідно до прикладеної схемою потрібно прикріпити контакти до колодок з клемами відповідного маркування. Фазу з'єднують з фазою, нуль з нулем і заземлення із заземленням.
клавишная модель
Установка бра з вимикачем-клавішею відрізняється рядом особливостей. Замість мотузки у таких пристроїв контакти, які підключають самостійно. Всі дроти і з'єднання для такого бра повністю приховують в стіні. Для цього буде потрібно руйнувати, тому варто подумати про кріплення світильника заздалегідь.
При роботі треба бути обережним. В іншому випадку високий ризик короткого замикання, а так як проводка внутрішня, складно буде усувати наслідки. Треба встановлювати бра строго за схемою, стикуючи дроти за кольором і маркування. Мережева вступна фаза піде на перемикач, від нього - знову на бра, щоб забезпечити можливість роз'єднання електричного кола. Нуль і заземлення в ході монтажних робіт треба з'єднувати безпосередньо.
до змісту ↑
Шнур з вилкою
Повісити на стіну бра, має вилку на шнурі, дуже просто. У подібних світильників є провід, як у всіх електроприладів, виделкою вони включаються в розетки. Рекомендується купувати їх, якщо немає можливості проштробити стіну, прокласти нову проводку і змонтувати окремий вимикач. Щоб запалити світло, досить просто вставити вилку в розетку або скористатися перемикачем (його додають для більш комфортного роз'єднання ланцюга). Вішати на стіну такі пристрої можна без елементарного знання електричних схем підключення.
до змісту ↑
поетапна інструкція
Всі сучасні світильники мають три дроти - фазу, нуль і заземлення. Якщо в квартирі відповідна проводка, складнощів з підключенням не виникне. При наявності тільки робочої фази і нуля, коли поміняти проводку можливості немає, доведеться діяти інакше. Встановити лампу можна, приєднавши через одну переривається вимикачем фазу і нуль, дотримуючись при цьому маркування.
Вибір місця підключення настінного світильника
Зазвичай бра поміщають в спальні в головах ліжка. Для невеликої досить одного електроприладу. Якщо ліжко значного розміру, оптимально кріпити по одному світильнику з кожного боку. У дитячій зазвичай поміщають бра так, щоб яскраве світло не заважав малюкові. Вдале рішення - повісити лампу над кріслом, щоб перед сном почитати дитині книжку. Для дітей старшого віку розміщують світильник над ліжком.
В якості основного джерела світла у ванній або передпокою можуть виступати бра. У таких приміщеннях їх монтують по обох стін симетрично або підсвічують зону навколо дзеркала. Для ванної кімнати потрібно вологозахищений світильник.
Перед монтажем слід виміряти відстань від підлоги і між світильниками, що особливо актуально при установці двох і більше бра. Якщо вішати «на око», вийдуть непотрібні дірки в стіні або лампи будуть висіти криво.
до змісту ↑Підготовка до монтажних робіт
Перед самостійним проведенням робіт відразу готують потрібні інструменти і пристосування. Обов'язково знадобиться електродриль зі свердлом, яке підбирають залежно від матеріалу стін. Для бетонних - не використовують свердла по дереву і навпаки.
Також для роботи потрібні:
- викрутка;
- індикаторна викрутка;
- пасатижі;
- олівець;
- гострий ніж.
Якщо бра буде кріпитися високо, варто запастися драбиною. В крайньому випадку можна встати на надійний стілець, однією рукою спираючись в стіну.
до змісту ↑установка
Для підключення бра треба виконати наступну покрокову інструкцію:
- Відключити потрібний автомат, щоб знеструмити кімнату або всю квартиру, в залежності від типу монтажу електропроводки.
- За допомогою індикаторної викрутки переконатися, що напруга на контактах відсутня.
- Докласти кришку бра до місця майбутнього монтажу, яке вже відзначено на стіні. Зробити позначки олівцем в області отворів, в які потім будуть встановлені кріпильні деталі.
- Дрилем просвердлити отвори згідно з відмітками. Можна попередньо акуратно прорізати шпалери, щоб не порвати їх дрилем.
- Закріпити кришку бра дюбелями на стіні.
- Зняти з кожної жили ізоляцію на 0,5 см гострим ножем.
- З'єднати дроти між собою за обраною схемою підключення, зазвичай стандартною.
- Зафіксувати корпус бра спеціальними болтами, що додаються до світильника. Приєднати абажур, якщо такий є.
Далі в прилад вкручують лампочку і включають автомати. Як бачимо, встановити бра можна своїми руками, необов'язково запрошувати для цього електрика.