Ефективне осушення фундаменту досягається тільки за допомогою дренажу фундаменту, дренажні труби охороняє будинок від пошкоджень, пов'язаних з підвищеною вологістю, освітою цвілі і мерзлотою, запобігає затоплення погребів, освіта калюж і весняних криги на пішохідних доріжках. Дренажні труби є основною частиною дренажу фундаменту.
Обсипання дренажних труб і пристрій дренуючого шару є настільки ж важливими елементами дренажу фундаменту. Досягнення надійних результатів може бути забезпечено тільки при правильному виконанні всього комплексу робіт зі створення дренажної системи, а саме дренажу фундаменту.
При виконанні дренажу фундаменту наша компанія використовує дренажні труби Uponor з зовнішнім діаметром 110 мм вони мають двошарову конструкцію. При цьому гладка внутрішня поверхня підвищує самоочіщаемость труби, а отже, і пропускну здатність води, а гофрована зовнішня оболонка забезпечує підвищену кільцеву жорсткість дренажної труби. Велика площа щілиновидних отворів забезпечує ефективне осушення.
УВАГА! Тонкі гофровані з полівінілхлориду (ПВХ), і інші одношарові труби, що застосовуються в дренажних системах ділянок, не рекомендуються для застосування в дренажних системах фундаменту, навколо будівель і споруд через недостатню стійкості до зовнішніх навантажень.
Схема дренажу фундаменту
Схема дренажу фундаменту для багатьох випадків використовується одна і та ж, але бувають винятки пов'язані з особливістю фундаменту. Дренаж фундаменту для відведення води від зазвичай влаштовується з дренажних труб з внутрішнім діаметром 100мм. На малюнку Ви можете спостерігати, що дренаж фундаменту складається з дренажної труби, дренажного шару, фільтраційної тканини, що фільтрує піску і зворотного грунту.
При виконанні робіт з облаштування Вашого будинку дренажною системою (дренажем фундаменту) необхідно бути дуже уважним на предмет знаходження в грунті газових і каналізаційних мереж, якщо відсутня інформації про знаходження магістралей на даній ділянці то, ми рекомендуємо відмовитися від будівельної техніки і виконувати всі роботи вручну.
Збірка глибинного дренажу
Дно траншеї засипають шаром гранітного щебеню висотою приблизно 10 см. Його вирівнюють відповідно куту нахилу труби (5-10 мм / м) з подальшим ретельним трамбуванням. Прямі дренажні труби укладаються з ретельно вивіреним ухилом по рівню. Повороти і відгалуження трубопроводу здійснюються за допомогою дренажних гнучких розтрубних відводів. У муфтових з'єднаннях в дренажній системі ущільнювальні кільця не використовуються.
Дренажні труби в системі дренажу фундаменту укладають в шарі гранітного щебеню з фракцією 5/20, добре пропускає воду. Для полегшення роботи і економії коштів дренажні труби і труби зливової каналізації слід прокладати паралельно, в одній траншеї. При цьому верх дренажної труби в найвищій точці повинен бути нижче рівня підошви фундаменту
Зворотне засипання дренажу фундаменту
Для зворотної засипки траншеї в системі дренажу фундаменту зазвичай використовується взята під час риття траншеї земля, з якої попередньо вибирають все каміння. Уздовж стіни фундаменту водопропускающій шар щебеню повинен підніматися до самої поверхні землі. Якщо в будинку є приміщення нижче рівня землі, слід передбачити гідроізоляцію на зовнішній стінці фундаменту.
Регулюючи структуру поверхневого шару грунту системі дренажу фундаменту, що знаходиться в безпосередній близькості до фундаменту, можна знизити поглинають характеристики даної ділянки грунту. Поверхневий шар грунту і розташований під нею утрамбований шар землі або поліетиленову плівку укладають з ухилом мінімум 1:50 в напрямку від будинку.