- Як берегти воду в кухні
- Економія при пранні
- Як берегти воду в туалеті і ванній кімнаті
- Економія води у дворі
Чиста вода один з найважливіших умов для життя людини, тому питання економії даного ресурсу на сьогоднішній день є вкрай актуальним. Існує маса стратегій, які навчать вас, як економити воду, починаючи з власної квартири. Сьогодні говоримо про економію води в домашніх умовах.
Як берегти воду в кухні
Економія води в квартирі починається з кухні. Вашій увазі найбільш ефективні способи економії води:
- Заощадити ви зможете з лічильником. Споживати ресурси в цьому випадку ви менше не будете, але заплатите набагато менше, ніж на місяць за фіксовану плату.
- У процеси миття посуду обов'язково загвинчуйте кран. Краще здійснювати миття в ємності, з заздалегідь набраної водою, а не під проточною.
- Якщо дозволяє бюджет, придбайте посудомийну машину, у якій присутній економ режим. Завантажуйте її повністю.
- Якщо в кухні у вас посудомийна машинка нової моделі, то ви зможете зменшити число повторних полоскань. А все тому, що нова техніка миє посуд набагато якісніше, ніж застаріла.
- Перед миттям сковорідок, каструль або листів, обов'язково замочіть їх, це помітно заощадить час і ресурс.
- Розморожувати продукти під проточною водою не можна. Це не тільки збільшує витрату водних ресурсів, а й зробить размороженную їжу несмачною. Краще виконувати розмороження в холодильнику.
- Замініть крани на ричагові змішувачі, це дозволить економити на воді, за рахунок стрімкого перемішування гарячої і холодної струменів води.
- Сенсорні змішувачі. Принцип роботи простий-тільки при піднесенні рук до крана струмінь включається автоматично, а як тільки руки убіраются- вода припиняє йти.
- Кран, який економить воду-це справний кран. Навіть якщо при закритому крані з нього буде капати вода, за добу витече близько 20 л цілющої рідини.
- Рідиною, в якій миються овочі і фрукти, можна з успіхом поливати кімнатні квіти.
- Наберіть питво в пляшку або глечик, і відправте її в холодильник. Так ви заощадите великий обсяг рідини, яку ви зливаєте з крана, перш ніж піде прохолодна вода, потрібна для пиття.
Економія при пранні
- Стару машинку-автомат замініть на сучасну. Старі моделі з вертикальним типом завантаження витрачають 150-170 л рідини на одне прання, і цю цифру можна зменшити в 2 рази, якщо встановити сучасну модель з вертикальною або фронтальним завантаженням.
- Завантажуйте машинку повністю, а не тільки, щоб проколоти пару футболок. При цьому перевантажувати техніку теж не можна.
- Періть при необхідності. Такі речі, як джинси та светри можна прати щодня. Так ви не тільки заощадите воду, а й довше зберегти речі новими.
- Після прання з господарським милом залишилися змивки виливайте під дерева в саду. Це не тільки полив, а й профілактика проти мурах-шкідників. Зауважимо, що про те, як ще в саду боротися з мурахами, ми писали тут .
Як берегти воду в туалеті і ванній кімнаті
Економія води у ванній кімнаті найбільш актуальна.
- Встановіть спеціальні лійки-аератори з ефектом «спінювання» для душа.
- Між ванною і душовою кабінкою слід вибирати останнє, при цьому бажано, щоб душ також володів функцією економії ресурсів.
- Намагайтеся не так важко «прохолоджуватися», стоячи під душем. Скорочення хоча б на 2 хвилини помітно заощадить загальна витрата.
- Під час чищення зубів, гоління або миття рук, закрутіть кран.
- Намилюючи голову і тіло, вимкніть на час душ.
- Віддавайте перевагу 5 хвилинах душа замість гарячої ванни.
- Найзначніші, і разом з тим, самі непомітні, витоку в туалеті. Справність зливного бака перевіряйте чи не рідше, ніж раз на рік.
- Якщо ви покладете в бак найпростіший харчовий барвник, кольорові патьоки вкажуть вам на несправність.
- Встановіть зберігаючі воду варіанти бачків.
- Виберіть бак з дворівневої зливний системою. Натискаєте 1 кнопку, і зливається половина бака, а наживає 2 кнопку- зливається весь бак.
- Не викидайте в унітаз серветки, папір і інше дрібне сміття. Це не тільки зменшить витрати води, але і попередить можливі засмічення.
Економія води у дворі
- Здійснюйте полив тільки в міру потреби. Використовуйте лійку з розсіює насадкою.
- Можна влаштувати систему забору дощової вологи, щоб потім використовувати зібрану рідину для поливу городу і саду.
- Встановіть таймери включення-виключення на систему автополиву.
- Слідкуйте за цілісністю труб і справністю розбризкувачів.
- Використовуйте мульчування грунту, а також для запобігання швидкому висиханню грунту.
- Миття машини здійснюйте за допомогою відра, а не шланга.
- Безпечні миючі засоби дозволять використовувати змивки для поливання газону і саду.
- Не варто мити доріжки і тротуари напором зі шланга. Для очищення беріть мітлу або садовий воздуходув.
- Відкритий басейн покривайте захисним тентом ночами. Це запобіжить випаровування води в спеку.
Економія води в побуті, як в квартирі, так і приватному будинку, починається з кожного з нас. Якщо ви почнете економити прямо зараз, то не тільки значно заощадите на абонентській платі, а й збережіть водні ресурси планети.