- Організаційно-підготовчі роботи
- буріння свердловини
- Монтаж фільтра і кесона
- Установка насоса і настройка системи
- Облаштування свердловини на воду: відео
На вашій ділянці відсутня централізований водопровід? Або спостерігаються регулярні перебої у водопостачанні? Або вода настільки низької якості, що не підлягає використанню? Всі перераховані проблеми мають одне рішення - автономне джерело води, тобто свердловина . Якщо ви думаєте, що індивідуальне водопостачання - настільки складна і витратна ідея, що краще в неї не вплутуватися, ви помиляєтеся: пробурити свердловину і організувати її безперебійну роботу своїми руками хоч і не дуже просто, але абсолютно реально. Хочете знати, як? Тоді до вашої уваги покрокова інструкція та відео облаштування свердловини на воду.
Організаційно-підготовчі роботи
Насамперед потрібно визначитися з габаритами майбутньої свердловини. Особливу увагу приділіть глибині, так як саме від неї залежатиме трудомісткість буріння. Якщо вода необхідна тільки для поливу і технічних потреб, цілком достатньо свердловини глибиною до 3 м. А щоб використовувати отриману воду для вживання домочадцями, глибина повинна бути не менше 4-5 м. Оптимальною вважається глибина в 7 м.
Далі визначаємо місце буріння свердловини - рекомендується вибирати локацію, де водоносна жила розташована найближче до верхнього шару грунту.
Наступний підготовчий крок - облаштування шурфу. Традиційно його розміри складають 1,5 х 1,5 м з глибиною 1,5-2 м.
Порада. Щоб виключити обвал землі зі стінок шурфу, зміцните його дошками, листами металу або фанерою.
Тепер потрібно підготувати робочі інструменти і матеріали для облаштування свердловини:
- бурової стакан;
- лебідка з тросом;
- лопата;
- візок для грунту;
- насос з шлангом;
- ємність для води:
- обсадна труба;
- листи стали або шиферу;
- металева сітка;
- сталевий дріт.
буріння свердловини
Найбільш відповідний варіант буріння свердловини - ударно-канатний спосіб. Він хороший тим, що підходить для будь-якої місцевості і не вимагає використання важкої техніки.
буріння свердловини
Для буріння свердловини вам знадобиться ударно-канатний механізм: опорна тринога із закріпленим до неї ударним склянкою. Опору можна зробити зі звичайних сталевих труб довжиною 4-5 м. До готової тринозі необхідно прикріпити механічну лебідку з щільним тросом, а до неї - безпосередньо бурової стакан. Кріпильний трос повинен бути довшим передбачуваної глибини свердловини.
Потім приступаємо до буріння. Принцип досить простий: з силою вбиваєте стакан в грунт - він вибирає землю, потім піднімаєте стакан і очищаєте від землі, а потім знову вбиваєте установку. Чи продовжуєте до тих пір, поки не отримаєте свердловину необхідної глибини. Залежно від типу грунту таким способом можна за один раз вибирати від 0,2 до 1 м землі.
Порада. Щоб полегшити процедуру буріння, між вбивання склянки заливайте свердловину водою.
Після того як свердловина вирита, потрібно встановити в неї обсадної ствол. Рекомендується використовувати металеву трубу з товщиною стінок менше 4 мм і з уже готовою різьбленням.
Далі свердловину потрібно промити: опускаєте в неї шланг і під сильним тиском подаєте воду - завдяки натиску вона вимиє зі свердловини непотрібні шари піску і глини.
Монтаж фільтра і кесона
Переходимо до найвідповідальнішого етапу облаштування - установці робочого обладнання, яке буде підтримувати безперебійне і безпечне функціонування свердловини.
Починаємо з фільтра - він необхідний для того, щоб захищати обсадної ствол від різного роду забруднень і замулювання. Фільтр облаштовується в нижній частині труби:
- в поверхні труби просвердлите отвори під кутом 45 градусів з кроком 3-5 см;
- обмотайте частина труби з отворами дрібнопористої сіткою;
- закріпіть сітку дротом.
Далі встановлюємо кесон, який покликаний захищати свердловину від грунтових вод і замерзання. Можна як обладнати резервуар самостійно, так і використовувати вже готовий. Другий варіант більш кращий, тому що значно спрощує і прискорює процедуру облаштування свердловини.
Готовий кесон являє собою міцну водонепроникну ємність з металу або пластику. Товщина стінок повинна бути 5 мм і більше, діаметр - не менше ніж 1 м, а висота - не більше 2 м. Монтується ємність наступним чином:
- в дні кесона виріжте отвір, трохи більше діаметру обсадних стовбура;
- опустіть кесон в свердловину і відрегулюйте його положення;
- ображати обсадної стовбур і герметично приваріть його до кесона.
Облаштування системи водопостачання будинку
Установка насоса і настройка системи
Один з найважливіших заключних кроків - установка насосу. Фахівці рекомендують використовувати обладнання для піщаних джерел. При виборі насоса потрібно враховувати три фактори:
- Діаметр обсадних стовбура - установка повинна без проблем занурюватися в трубу, не зачіпаючи її стінок.
- Рівень води в стволі: розмір насоса повинен бути таким, щоб установка повністю ховалася в воді.
- Дебіт свердловини, тобто кількість води, що надходить за певний період часу - виходячи з цього показника, розраховуйте потужність насоса.
Насос опускають по центру обсадних стовбура в вертикальному положенні. Мінімальна відстань до дна свердловини має становити 0,8-1 м. Разом з насосом опускається відводить труба - їх з'єднують перехідниками і штуцерами. Також установку потрібно обв'язати спеціальним тросом, який буде страхувати опускання насоса. Після цього другий кінець троса фіксується на оголовке свердловини.
Фінальна стадія - встановлення гідроакумулятора і автоматики. Гідробак можна розташувати безпосередньо в кесоні. Для звичайної свердловини цілком достатньо резервуара до 150 л. Функцій у гідроакумулятора відразу кілька: накопичувати запас води, знижувати навантаження на насосну установку і захищати її від гідроудару, а також підтримувати тиск в системі. Після цього монтується і налаштовується система автоматики: реле і пульт. Завдяки реле ви зможете встановлювати необхідний рівень тиску системи, а завдяки пульту - контролювати роботу насоса, реле і всіх датчиків системи.
Таким чином, організувати на своїй ділянці автономний і при цьому надійне джерело води під силу кожному. Пробурити свердловину, встановити спеціальне обладнання, запустити систему - ось три основні кроки, виконання яких дасть вам можливість назавжди забути про проблеми з водою. І пам'ятайте, що головний секрет успішного подолання всіх трьох стадій - максимально чітке дотримання покрокової інструкції.
Облаштування свердловини на воду: відео
Свердловина на воду своїм руками: фото
Або спостерігаються регулярні перебої у водопостачанні?
Або вода настільки низької якості, що не підлягає використанню?
Хочете знати, як?