Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Совети за вистинската Лавлејс

»»

Топ 5 однесенски бихевиорални шеми

Нормално, женските мажи осудуваат. Многу мажи се навистина љубоморни на такви момци! Зошто? Тоа е едноставно, денес тие одат со една убава девојка, а утре со друга. За многу мажи, ова е показател. Лавлејс не е роден така што секој има свои тајни. Сакате да ги знаете? Прочитајте ја нашата статија до крај и освојте некоја девојка!

Прочитајте ја нашата статија до крај и освојте некоја девојка

Главното правило на која било Lovelace не е да се приврзе кон девојка.

За вистински љубител на жената, важно е не квалитетот на девојките, туку нивниот број. Ако одлучите да се посветат на овој животен стил, тогаш важно е да уживате во времето поминато со многу девојки, а не да застанете на едно. Тоа се случува по долга комуникација дека девојката сака сериозна врска, но за вас ова не е најдобра опција? Користете ги нашите совети за да се избегне ова:

 • Нема потреба да се комплицира ситуацијата. Само уживајте во времето што го поминавте со некоја девојка, но не се заљубите. Поминете повеќе време со неа во кревет, и ако, одеднаш, забележите дека таа почнува да разговара со теми кои непријатно за вас, а исто така ја сфаќа сериозната врска, ја менува темата што е можно поскоро.
 • Кога ќе го разберете тоа почнете да се доближувате до девојката - ова е најдобро време да се стави крај на вашата врска. Ако неодамна почна да зборува за животот или одеднаш сака да се пресели со тебе или почнува да планира романтични патувања, тогаш најверојатно е во љубов и сака да продолжи со својата романса, но тоа не е опција и затоа треба да одиш понатаму.
 • Мислам на задоволство, без сентименталност. Во моментот кога ќе забележите убава девојка на хоризонтот, размислете како ќе се забавувате заедно, се смеете, бакнете, танцувате, имаат секс . Но, во секој случај, не размислувајте како ќе старите заедно или кој од вас ќе биде повеќе како деца. Размислете само за пријатното уживање што ве чека, без сомнение.
 • Се случува да дојде време кога еден човек ќе најде навистина совршена девојка. Да, тоа се случува, но тоа се случува многу ретко. Ако сметаш дека сакаш да си го посветиш целото свое слободно време, а кога е таму, тогаш ќе заборавиш на сè, вклучувајќи ги и сите други девојки во светот, тогаш си го најде својот идеал. Не се спротивставувајте на ова, порано или подоцна ова може да му се случи на секој човек. Не плашете се од односите и посветувајте се на една личност.

Не плашете се од односите и посветувајте се на една личност

Самодоверба - клучот за успехот за секоја жена во љубов .

Можеби имаш природен, волшебен глас и убава одење, но ако твоето размислување е слично на онаа на сите луѓе, не можеш ги оствари сите сакани жени . Постојано треба да бидете на врвот и да бидете сигурни во вашите способности, но како тоа може да се постигне:

 • Се ослободи од вашите недостатоци. Размислете за вашите недостатоци и да ги коригирате. Честопати "летаме" кога зборуваме со некого, сакаме да го прекинеме соговорникот и не знаеме како правилно да си го организираме своето време? Размислете за тоа како да се смените и ќе видите како девојките ќе дојдат до вас. Нема идеални луѓе, но сепак вреди да се работи на себе да се сака.
 • Не грижете се, со аларм. Ако нешто ве вознемирува, тогаш ова не е најдобро време да се сретнете со девојки. Една девојка треба да види дека сте вклучени во комуникацијата со неа, но ако размислите за вашите проблеми и не забележите што вели таа, тогаш во деведесет проценти од случаите ќе биде катастрофално познаник.
 • Позитивно размислување. Кога ќе се појавите во некој клуб, на забава или на друго место каде што многу девојки тогаш размислете за неколку работи кои најмногу ги вреднувате за себе. Заборавете на недостатоците и обидете се да направите позитивен впечаток додека датите жени.

Размислете низ сите потези напред.

Дали ви се допаѓа шахот? Во љубов, сеедно. Треба да бидете еден чекор понапред, барем еден. Ако мислите само за сегашноста и живеете во моментот, тогаш тоа ќе биде тешко за девојките. Еве што можете да направите: размислете што ќе правите во следната вечер. Ако одите во клубот, тогаш размислете за тоа каде ќе одите со девојката што ќе ја напишете. Тоа може да биде тивко место, но не треба веднаш да ја одвлечете во вашиот стан. Можете да отидете на потивко бар, каде што нема да има толку многу гласна музика, и можете да разговарате убаво, да одите на забава со пријатели или ако таа навистина не сака да танцува, тогаш можете да одите во кино или во ресторан. Размисли пред да бидеш подготвен за ништо. Ако неодамна сте ги прекинале односите со друга девојка и не знаете што да направите за време на викендот, тогаш дефинитивно треба да ја проверите листата на контакти во вашиот телефон и да изберете нова убавина. за одлично време .

за одлично време

Обуката не го зазема последното место во животот на љубовницата. Вие не можете секогаш да се забавувате и да се препуштите, не давајќи ништо за возврат. Во овој начин на живот, можете брзо да го изгубите здравјето, така што треба да поминете многу време во салата. Да се ​​заведе жена е многу полесно ако имате убаво тело, но многумина без него. Обидете се да бидете во форма и да почнете со трчање за почеток на два километри. Како да се покажеш себе си Дон Хуан, ако девојката која ти се допаѓа не може да биде фатена? Зајакнете го вашето тело и мускули. Немојте да жалите за себе, развијте ги вашите стомачни мускули, градите и рамената. Во салата, можете да направите пристапи кон лентата во лажна позиција или да играте мобилни спортови, како што се кошарка или бокс. Со сите атлетски оптоварувања, не заборавајте да јадете правилно. Кога ќе се вратите дома после тренингот, потребна ви е здрава храна, овошје и слично. Правилната исхрана ќе помогне да се согоруваат маснотиите и да се изгради мускулна маса за која се стремите. И кога ќе одите на состанок со девојка, тогаш веќе може да нарачате стек и да јадете многу, покажувајќи го тоа Ти си вистински човек .

Гардероба мора да биде беспрекорна.

Девојките сакаат уредни момци, тоа е факт. Потребно е да се погледне што е можно попривлечно и чисто, но истовремено и спектакуларно. Девојка треба да сака Измерете ја облеката врз себе, ова е главната суштина на добра облека.

 • Изберете добра долна облека што не притиска. Ако на некој начин, за време на разговор, можете да го покажете вашиот печатот, тогаш бидете сигурни дека девојката самата сака да знае што е под вашата облека.
 • Добијте кошула со копчиња со долги ракави и носете ја со опремена маица. Сите девојки ќе сакаат да се соблечат, да ги одблизу мускулите што ги кријат под нив. Обидете се да земете кошула за да ги видите вашите мускули.
 • Убава чевли, исто така, игра важна улога. Не е важно дали одите во ресторан или работите во салата, вашите чевли треба да бидат убави, сосема нови и скапи. Значи, девојките веднаш сфаќаат дека ако потрошите на чевли, тогаш за неа нема да жалам ништо.
 • Купи ги сите неопходни додатоци за било кој женски маж. Тоа може да биде златен ланец, само еден голем, за да може да се види твоето богатство или парче накит веднаш те издвои од толпата . Не е секогаш неопходно да се биде софистициран, да купите необичен појас или да се види, така што сите девојки само ќе те видат.

Не е секогаш неопходно да се биде софистициран, да купите необичен појас или да се види, така што сите девојки само ќе те видат

Важно е да останете привлечни и сензуални во кревет.

Сè што му кажувате на девојката која ја сакате не треба да завршува како бесрамна лага и измама. Што треба да се направи за да се избегне да биде во непријатна ситуација и да не го удри вашето лице со нечистотија?

 • Страшни бакнежи. Да, овде, многу мажи прават се што е во ред во првите минути, и сметаат дека целото расположение за интимна врска само исчезнува. Нема потреба да брзаат и фрлаат бакнежи на девојката, обидувајќи се веднаш да го затрепера јазикот во нејзината уста. Според истражувачкиот институт на белгискиот институт, деведесет и пет проценти од жените не ја сакаат оваа интимна врска, па бидете внимателни. Започнете со нежни бакнежи кои сигурно ќе ја задоволат и ќе ја водат.
 • Масажа Започнете со рамената, потоа спуштете до долниот дел на грбот и убави нозе. Така, девојчето ќе види дека знаеш како да се однесуваш со женското тело и ќе го удвоиш твоето отплаќање подоцна, кога е на ред да покаже што може.
 • Во кревет, не брзај. Ова е едно од основните правила што исто така треба да се разгледаат. Подигнете го вашиот партнер , обидете се да ја добиете на сите можни начини, па таа те сакаше онака како што никој друг не го сакаше. Обидете се да не започнете секс веднаш, бидејќи девојчето можеби не е подготвено. Многу девојки сакаат да се пензионираат во бањата или да се уредат пред да го задоволат својот маж.
 • По сексот, немојте веднаш да бегате. Нема потреба да се задржувате долго време и да поминете неколку часа со девојката, но немојте веднаш да бегате. Оставањето на девојката сам по секс, вие несомнено ќе ја направите непријатна, но не треба да го сторите тоа толку брзо. Триесет или четириесет минути ќе бидат доволни за да разговараат за сè што се случило меѓу вас. Во тоа време, може да помислите, дали сакате повтори секс и дали е неопходно да продолжите да комуницирате со девојката или таа не е доволно добра, а следниот датум и сите оние кои произлегуваат од неа ќе исчезнат. Не кажувајте ѝ на девојката дека веќе не планирате да ја видат. Подобро е да се чека моментот на сепарација, а потоа да ѝ се каже преку телефон или СМС, ќе биде полесно.

Многу дами сакаат да прават различни работи со девојки. Не е важно дали тие само се сретнале со девојката или веќе се познавале веќе долго време. Секој во опсегот има G-точка стимулатор за Squirt - Маестро љубов . Ова е неверојатен уред кој не само што може да донесе неверојатно задоволство на девојките за време на сексот, туку и да изненади, така што таа никогаш нема да го заборави овој секс. Маестро љубов тие се здобиваат не само со искусни дами, туку и со мажи кои се во брак долго време или едноставно се уморни од стандардниот секс и сакаат да ја диверзифицираат својата рутина. Во душата, секој човек сака да му угоди на својот душевен партнер, давајќи му максимално задоволство не само од неговото присуство, туку и во креветот. Денес постојат многу комплицирани уреди кои можат да го расипат сексот и да ги уништат односите, но Маестро љубов Се состои од само едно копче, притискање кое ќе ја направи вашата девојка те сакам повторно, уште повеќе. А тренер тренер ќе се отвори за вас светот на задоволство што можете да ги споделите заедно. Побарајте Маестро Љубовта денес и изненадете ја вашата жена. Сите најдобри!

Зошто?
Сакате да ги знаете?
Тоа се случува по долга комуникација дека девојката сака сериозна врска, но за вас ова не е најдобра опција?
Честопати "летаме" кога зборуваме со некого, сакаме да го прекинеме соговорникот и не знаеме како правилно да си го организираме своето време?
Дали ви се допаѓа шахот?
Како да се покажеш себе си Дон Хуан, ако девојката која ти се допаѓа не може да биде фатена?
Што треба да се направи за да се избегне да биде во непријатна ситуација и да не го удри вашето лице со нечистотија?
Реклама
Реклама
Новости
Реклама
Реклама