Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Гідроізоляція стін зсередини і зовні приміщення своїми руками

  1. Способи застосування гідроізоляційних матеріалів
  2. виконуємо гідроізоляцію

Для того, щоб житловий будинок експлуатувався якомога довше необхідно правильно захистити стіни його фундаменту від руйнівного впливу грунтових, дощових і талих вод. Гідроізоляція стін запобігає просочування бетону або цегли вологою, що значно знижує рівень їх промерзання в зимовий період і робить будинок тепліше. Про те, як самостійно виконати гідроізоляцію стін будинку зовні і зсередини, а так само які матеріали для цього використовувати читайте в цій статті.

Для гідроізоляції стін в будівництві застосовується кілька видів гідроізоляційних матеріалів. Вони виконують однакові завдання, проте мають різні властивості і відрізняються способом нанесення на стіни.

Гідроізоляція може бути горизонтальної та вертикальної, а для її виконання зазвичай використовують такі матеріали:

  • Бітумні рулонні матеріали
  • Гідроізоляційні бітумні і полімерні мастики
  • Проникаючі або пенетрирующие суміші

Бітумні рулонні матеріали - застосовуються як гідроізоляція стіни в грунті. Виготовляються на основі покрівельного картону і просочуються бітумом. Для підвищення стійкості до механічних пошкоджень одна сторона рулонного матеріалу покривається дрібнозернистої кварцовою посипкою. До таких матеріалів відноситься давно застосовується в будівництві руберойд.

До таких матеріалів відноситься давно застосовується в будівництві руберойд

Застосування оклеечной рулонної гідроізоляції

До більш сучасним рулонних матеріалів можна віднести Акваізол і Гідроізол. Така гідроізоляція стін фундаменту виготовлена ​​на основі сітки зі скловолокна і просякнута декількома шарами бітуму. Склосітка значно збільшує їх міцність в порівнянні з руберойдом і робить матеріал легше.

Основна перевага рулонних обклеювальних матеріалів в тому, що вони дозволяють швидко покрити більшу поверхню фундаменту. Рулонний гідроізоляція для стін зовні має відмінну водонепроникність, а термін її служби становить 7 років.

Гідроізоляційні бітумні і полімерні мастики - виготовляють на основі нафтового бітуму, модифікаторів і органічного розчинника. Вона частіше застосовується як вертикальна гідроізоляція бетонних стін фундаментів. Має хорошу адгезію і утворює на поверхні монолітну водонепроникну плівку. Твердне мастика, а точніше полимеризуется під впливом навколишнього повітря. До мінусів такого матеріалу можна віднести тільки запах розчинника.

Розчиняються водою мастики виготовляються на основі дрібнодисперсного бітуму і синтетичного латексу. Мастикових гідроізоляція внутрішніх стін має чудову адгезію з бетоном або цеглою. Її можна наносити як на суху, так і вологу поверхню (це дає переваги перед бітумною мастикою з органічним розчинником).

Такий мастикою виконується пароізоляція и гідроізоляція в ванній кімнаті стін. Вони практично не мають запаху і повністю екологічно чисті. Щоб зменшити в'язкість такого матеріалу перед нанесенням його можна розбавити водою. Обидва види мастик прості у використанні і наносяться валиком або пензлем.

Нанесення бітумної мастики на фундамент

Проникаючі або пенетрирующие суміші - виробляються на основі цементу і подрібненого на порох кварцового піску. Особливі проникаючі і гідроізоляційні властивості надають спеціальні поліуретанові смоли. Такий матеріал глибоко проникає в пори і мікротріщини бетонних стін, «наглухо» їх закупорюючи.

Проникаючи в пори бетону, пенетруюча суміш збільшується в розмірах, що робить стіну практично водонепроникною. Виробляється вона у вигляді сухої суміші і розчиняється звичайною водою. Такий сумішшю проводиться гідроізоляція стін всередині приміщення. Рідкий розчин наносять пензлем або валиком в 2-3 шари.

Способи застосування гідроізоляційних матеріалів

Як уже зазначалося, існує два види гідроізоляції:

  • Горизонтальна гідроізоляція цегляних стін зсередини
  • вертикальна

Горизонтальна гідроізоляція стін зсередини проводиться на етапі будівництва будинку. На бетонний фундамент укладають руберойд і вже після цього починають зведення цегляних стін. Основне завдання такої гідроізоляції перервати капілярний проникнення вологи з фундаменту.

виконуємо гідроізоляцію

Вертикальна гідроізоляція цегляних стін зовні, так само як і бетонних полягає в нанесенні на стіни обмазувальних і рулонних (обклеювальних) матеріалів. Це проводиться для захисту фундаменту від руйнівної дії грунтових вод.

Важливо знати! Для якісної гідроізоляції стін будинку потрібно не тільки зовнішня гідроізоляція фундаменту, але і внутрішня, оскільки цокольний поверх з нутрії так само взаємодіє з грунтом.

Захист стін підвалу зсередини пенетрирующих розчином

Для прикладу розглянемо, як виконати гідроізоляцію стін зовні своїми руками в приватному цегляному будинку з бетонним фундаментом. Для виконання робіт потрібні всі наведені вище матеріали.

В першу чергу необхідно відкопати стіни фундаменту і ретельно очистити їх від залишків грунту. Очищену поверхню необхідно обробити спеціальною грунтовкою, для того, щоб бітумна гідроізоляція гарненько прилипла до бетонних блоків.

В якості грунтовки можна використовувати будівельний бітум, розчинений в бензині. Таку суміш професіонали називають праймером, і вона призначена для збільшення адгезії матеріалів. Праймер наноситься валиком або пензлем за 2 рази. Після того, як стіни просохнуть їх можна обмазувати бітумною мастикою на основі органічного розчинника.

Важливо пам'ятати! Якщо роботи проводяться в холодну пору року і мастика має велику в'язкість, то її можна розрідити бензином або розчинником.

Вертикальна гідроізоляція стін підвалу зовні наноситься валиком або пензлем. Особливу увагу приділяють швах бетонних блоків. Товщина шару бітумної гідроізоляції повинна бути не менше 3 мм, тому матеріал наносять за 2-3 рази з часовим інтервалом 3-4 години.

Бітумна гідроізоляція зовнішніх стін мастикою не в змозі самотужки впоратися з грунтовими водами, тому для повного захисту необхідно наклеїти рулонний гідроізоляцію. Для приклеювання акваїзол застосовують газовий пальник або паяльну лампу. Перший шар клеять в горизонтальному напрямку, починаючи від самого підніжжя фундаменту.

Поверхня листа і стіни прогрівають пальником, після чого щільно притискають, розгладжуючи повітряні бульбашки. Наступні листи рулонної гідроізоляції клеять з нахлестом 15-20 см. Дуже важливо, щоб гідроізоляція височіла над рівнем грунту, після зворотної засипки, не менше ніж на 200-300 мм.

Другий шар рулонної ізоляції приклеюють у вертикальному напрямку, тобто перехресно першому шару. Особливу увагу приділяють приклеювання стиків, так як через щілини в стиках вода може потрапити під гідроізоляцію. Коли вертикальна зовнішня гідроізоляція завершена, приступають до внутрішньої захисту.

Захист від вологи стін фундаменту або підвального приміщення зсередини, а так же паро та гідроізоляція в квартирі стін проводиться проникаючої сумішшю. Поверхню очищають від сміття, пилу і змочують водою. Суху суміш розводять водою відповідно до інструкції. Перший шар ізоляції наносять в горизонтальному напрямку.

Через 3-4 години наноситься другий шар, але вже в вертикальному напрямку. Загальна товщина гідроізоляції після її повної полімеризації повинна становити не менше 2 мм. Щоб перевірити товщину шару треба ножем вирізати квадрат ізоляції 2 х 2 см і заміряти товщину штангенциркулем. Таким же чином проводиться внутрішня гідроізоляція підпірних стін.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама