Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Покрівля навколо цегляної труби. Правильно виконана гідроізоляція труби на даху

  1. Як правильно зробити гідроізоляцію труби?
  2. Як захиститися від протікання через стики?
  3. Навіщо виробляють ізоляцію пічної труби
  4. Як провести протипожежну гідроізоляцію пічної труби
  5. Виконання гідроізоляції пічної труби
  6. З чого слід починати гідроізоляційні роботи
  7. Як захистити димар від вологи

Сьогодні стало звичайною справою будівництво будинків і дач з камінами, пічним опаленням, сауною і твердопаливними плитами.

Тому однією з головних турбот власників є "труба на даху", тобто гідроізоляція пічної труби (або труб).

Якщо труба захищена неправильно, в результаті перепаду температур утворюється конденсат, який стікає в димохід. Його випаровування заважає тязі і створює зайвий тиск, під дією якого піч може навіть зруйнуватися. Чи потрібно говорити, наскільки складним буде ремонт?

Димарі, мають гідроізоляцію, рівномірніше прогріваються в процесі опалювання приміщення, підвищують тепловіддачу, роблять використання печей безпечніше, оскільки конденсат йде разом з димом. Правильно влаштована труба на даху обіцяє власникові будинку спокійне життя.

Як правильно зробити гідроізоляцію труби?

Сьогодні ринок пропонує безліч сучасних матеріалів, необхідних для герметизації труби на даху:

  • металеві куточки;
  • дифузні мембрани;
  • кам'яна вата;
  • бітумні мастики;
  • герметики;
  • портландцемент;
  • рідка гума.

Ніколи не проводиться гідроізоляція димарів будівельними і побутовими герметиками на основі силікону, а також заливка стиків бітумом.

Для виконання робіт знадобляться такі інструменти:

Для виконання робіт знадобляться такі інструменти:

  • лінійка;
  • ніж або ножиці для розкрою рулонних матеріалів;
  • малярська кисть;
  • металевий валик;
  • стамеска і молоток;
  • шурупи або цвяхи;
  • робочі рукавички.

Герметизація труби проводиться поетапно і робиться таким чином:

Спочатку проводиться ретельна обробка пошкодженого місця покрівлі. Потім бітумною мастикою до труби приклеюється дифузна мембрана. Перед цим трубу гарантують для кращого зчеплення з бітумом. Потім краю мембрани потрібно звернути наверх і проклеїти мастикою. Тепер, у разі потрапляння вологи на мембрану, вона через такий пристрій не проникне всередину даху.

Підійде і спосіб ізоляції димової труби за допомогою зварювання. Єдиним мінусом зварювальних робіт є необхідність покрити місце ізоляції для надійності епоксидної шпаклівкою і пофарбувати. На особливу увагу зазвичай вимагає місце, розташоване над димарем. Жаліти герметик не слід, тоді не доведеться робити складний ремонт.

Оптимальним варіантом гідроізоляції пічної труби вважають відділення примикає до димоходу зони від решти даху шляхом створення окремого короба. Зібрати його можна з дерев'яних балок і крокв. Обов'язково дотримуються відстань від труби до стін короба: воно повинно бути не менше 15 см. Зону навколо димаря, після того як зроблена обробка місця протікання, необхідно заповнити негорючої теплоізоляцією (кам'яної ватою). Шари покрівельного пирога до димохідні короба підводять традиційним способом. Для максимального захисту від вологи місця стиків короба і плівок герметично ущільнюють спеціальними клейовими складами , Що гарантують нешвидкий ремонт. Такий пристрій підійде тим, у кого цегляна труба на даху. Ізоляція виходить відмінною.

Виробники димоходів і покрівельного обладнання сьогодні пропонують домовласникам, у яких труба на даху, спеціальний пристрій для димових труб з круглим перетином - покрівельний прохід. Це плоский сталевий лист-основу, з'єднаний з фартухом у вигляді ковпака, через який пропускається круглий димар. Правильно не скріпляти пристрій з димоходом «намертво», щоб конструкція не ушкодилася при усадки даху. На місце стику фартуха і труби надягають спеціальний сталевий хомут ( «спідницю») і закріплюють його термостійкої прокладкою. Через неї вода не потрапляє під фартух, герметизація виходить надійної, і труба на даху не доставляє клопоту.

Як захиститися від протікання через стики?

Зрозуміло, що оброблення та ремонт - клопіткий і непростий процес. Тому для герметичного примикання до комині покрівельного матеріалу фахівці рекомендують зробити внутрішній фартух. Використовуються для цього нижні. Прикладаючи планку до стінок труби, відзначають на стінці верхню кромку планки. З цієї лінії болгаркою пробивають штробу. Установку внутрішнього фартуха починають з нижньої стінки труби. Заводять край фартуха в штробу і потім монтують його на інші стінки з нахлестом в 15 см. Край планки, вставлений в штробу, герметизують. Нижні планки примикання потрібно правильно підрізати за місцем і закріпити саморізами.

Після нижнього фартуха дуже важливо правильно зробити «галстук» - це плоский лист гідроізоляції, який підкладають під нижній елемент внутрішнього фартуха. Через краватку піде стік води, його потрібно встановити в напрямку вниз до карниза даху. По краю краватки зазвичай радять зробити бортик.

Потім понад такого пристрою монтують покрівельний матеріал. Коли покриття покрівлі навколо пічної труби завершено, потрібно зробити зовнішній декоративний фартух. Зазвичай його виготовляють з верхніх планок примикання і встановлюють так само, як внутрішній. Єдина відмінність полягає в тому, що верхню кромку його кріплять без штроби, прямо до стінки труби. Правильне пристрій гідроізоляції труби дозволить багато років не згадувати слово "ремонт", і труба на даху не стане головним болем.

Дуже складно собі уявити великий сільський будинок без каміна у вітальні. Практично кожен сучасний будиночок не обходиться без печі або каміна, який служить не тільки способом опалення приміщення, а й декоративним елементом будинку.

Для того щоб той же камін правильно функціонував і працював, а не тільки створював дизайн приміщення, під час будівництва будинку потрібно буде передбачити пристрій димоходу і зведення на даху будинку труби. Гідроізоляція труби на даху є найважливішим заходом, адже саме від того, як буде правильно виконана гідроізоляція пічної труби, і буде залежати комфортний стан в будинку і довговічна і безпечна служба самої споруди.

Навіщо виробляють ізоляцію пічної труби

Навіщо виробляють ізоляцію пічної труби

Ізоляція пічної труби потрібно по пожежним нормам, так як забезпечує безпеку і служить захистом від протікань для даху. Ізоляція димоходу служить захистом від загоряння елементів каркасу і покрівельного покриття в місцях, де вони контактують з трубою. Також здійснюється і усунення протікання в місцях виведення труби.

Крім того, використання гарної гідроізоляції допомагає поліпшити якість пічної опалювальної системи за допомогою запобігання утворення конденсату труби і, відповідно, стікання по димоходу води. Справа в тому, що, коли відбувається опалення печі, випаровування конденсату створює підвищений тиск в трубі, що заважає нормальній тязі, що обертається зниженням якості обігріву приміщення. Через погану ізоляцію труби знижуються показники тепловіддачі пічної системи, звідси неефективність її роботи. У випадках, коли ще до високого тиску в трубі додаються і тріщини в димоході, пічна конструкція починає руйнуватися з часом.

Важливо пам'ятати про те, що накопичився конденсат в димоході може стати причиною задимлення під час опалення приміщення.

Процес створення ізоляції можна значно спростити, якщо правильно розмістити трубу на даху, але для цього необхідно спочатку на етапі проектування вибрати правильне місце для труби. Якщо димохід буде довгим і прямим, в такому випадку функціонувати він буде набагато краще. Оптимальним місцем для розташування димоходу буде служити місце ската недалеко від коника. Дане розташування в зимовий період запобігає утворенню кишень зі снігу, під час монтажу кроквяних систем уможливлює зробити ізолювання місця для виведення на даху труби.

Правила пожежної безпеки передбачають допустиму позначку температури пічної труби в місцях контакту з покрівлею в 50 градусів. У випадках коли труба є цегляної, товщина стінок не дозволяє температурі перевищити допустимий поріг.

Як провести протипожежну гідроізоляцію пічної труби

Для виконання всіх робіт знадобляться наступні інструменти і матеріали:

  • дерев'яний короб;
  • пила;
  • цвяхи;
  • молоток;
  • мінеральна вата;
  • скоби;
  • прокладка з азбесту;
  • будівельний рівень;
  • розчин бетону;
  • грунтовка або мастика;
  • лист металу;
  • дюбелі;
  • жаростійкий герметик;
  • покрівельний матеріал;
  • теплоізоляційний матеріал;
  • штукатурка.

Щоб забезпечити ізоляцію труби, в проміжку між дахом і трубою необхідно спорудити короб з дерева, стіни якого повинні бути на відстані від труби не менше 15 см. Дане простір заповнюється матеріалом, що володіє негорючими властивостями і низькою теплопровідністю. Наприклад, підійде мінеральна вата або інший негорючий матеріал.

Кожен шар покрівлі (гідроізоляція, теплоізоляція, пароізоляція) необхідно розрізати в місцях проходу труб і закріпити за допомогою скоб до балок і крокв. Шар ізоляції закріплюють рамкою по краях проходу покрівлі. Таким чином, забезпечується надійна протипожежна ізоляція пічної труби.

На даний момент продаються модульні димарі, в яких вже є теплоізоляція. У конструкції даних моделей знаходиться сердечник з кераміки, базальтова вата і легкий бетонний корпус. Застосування таких модулів в роботі не викликає складності. Для початку потрібно встановити прокладку з азбесту (між димарем і грубкою), нанести на неї розчин і тільки потім розмістити модуль, обов'язково вирівнюючи його рівнем. Кожен модульний блок закріплюється за допомогою розчину. Після того як димар буде повністю зібраний, необхідно ізолювати місце, де труба проходить через дах.

Виконання гідроізоляції пічної труби

Виконання гідроізоляції пічної труби

Гідроізоляція пічної труби здійснюється різними способами, один з них передбачає застосування рулонного матеріалу . Даний процес не дуже складний у виконанні, але вимагає дотримання всіх етапів дії:

  1. Потрібно покрити трубу, використовуючи ґрунтовку (або мастику) і склеїти диффузионную мембрану, яку потрібно приклеїти до даху, загорнувши її краю на трубу. Таким чином, волога не зможе проникнути під мембрану.
  2. Використовуючи метал, необхідно зробити краватки (нижній і верхній). А на обрешітку потрібно набити бруски і закріпити на них куточки за допомогою дюбелів.
  3. Рулонний матеріал укладається листами внахлест. Це необхідно, щоб вода правильно стікала. Самий нижній лист може бути як довгим, так і коротким, це не відіб'ється на проникненні води на трубу. За допомогою мастики необхідно ізолювати всі місця стиків. Щілини необхідно обробити за допомогою жаростійкого герметика.
  4. Зверху всієї конструкції необхідно викласти покрівельний матеріал, герметизируя стикові місця. Поверх укладається фартух з пластика, і виконуються останні штрихи по герметизації труби.

Теплоізоляція пічної труби і димоходу проводиться тільки зовні. Для початку необхідно нанести на димохід штукатурку і, поки вона мокра, укласти теплоізоляційний матеріал і виконати облицювання.

Гідроізоляція труб на даху необхідна для уникнення протікання покрівлі. існують різні варіанти здійснення гідроізоляції. Герметизація і теплоізоляція досягається за рахунок застосування плит з каоліну (міцного і досить гнучкого екологічно чистого негорючого матеріалу, здатного витримувати коливання температури). Дані плити виготовляються з вапняної суміші, азбесту, кремнію та інших матеріалів. Герметизація здійснюється з використанням вогнетривкої вати або рулонного фетру.

Вкрай рідко можна зустріти покрівлю, на якій повністю відсутні вентиляційні виходи, димові труби, стійки для антени і тому подібні конструкції. Вони, безумовно, необхідні, але їх наявність порушує цілісність покриття та стає потенційно небезпечним для проникнення вологи всередину покрівельного пирога. Грамотна гідроізоляція труби на даху необхідна не тільки для захисту покрівлі від зайвої вологи, але і як захід безпеки, що запобігає руйнування димоходу.

Димова труба, яка відводить продукти горіння, під час роботи опалювального приладу буває розпечена. Холодна вода, яка потрапляє на неї, моментально випаровується, створюючи небажаний додатковий тиск, що перешкоджає нормальній тязі. Цей процес може привести навіть до руйнування димоходу.

Ще один неприємний чинник - поява конденсату в комині. Він виникає через різке температурного перепаду, накопичується на стінках і поступово стікає вниз, створюючи парове тиск. Щоб запобігти ці небезпечні явища, необхідна грамотна гідроізоляція димоходу. Тобто проведення комплексу захисних заходів, що перешкоджають проникненню вологи всередину конструкції.

Димовідводи з гідроізоляцією забезпечують безпеку використання опалювальних приладів, збільшують їх тепловіддачу і відрізняються привабливим зовнішнім виглядом. У процесі опалення приміщення вони прогріваються дуже рівномірно, тому конденсат легко випаровується і разом з димом виноситься в атмосферу.

Грамотна гідроізоляція димоходу забезпечує безпеку функціонування опалювальних приладів

З чого слід починати гідроізоляційні роботи

При облаштуванні димаря найважливішим моментом вважається оброблення труби на даху. Від грамотного виконання вузла залежить, за великим рахунком, безпеку експлуатації опалювальних приладів. Гідроізоляція грає тут не останню роль.

При монтажі оброблення труби важливо враховувати такі моменти:

  • При будь-якому покрівельному покритті має бути дотримано певну відстань між дахом і кроквами. Для покрівлі з горючих матеріалів воно становить 15-30 см, а для негорючих - від 10 до 25 см.
  • Складний покрівельний пиріг, що складається з шарів гідроізоляції, утеплювача і пароізоляції, не повинен бути порушений. Інакше волога потрапить всередину і зруйнує його. Важливо пам'ятати, що ізолюючі матеріали всередині «пирога» горючі, тому необхідно організувати зазор між шарами і пічної трубою .
  • Облаштування зазору складається в монтажі короба, що відокремлює дах від труби. Він виготовляється з поперечної балки і крокв. Відстань між трубою і стінкою короба має становити близько 14-16 см. Простір усередині короба заповнюється негорючою теплоізоляцією. Ізоляційні плівки з покрівельного пирога розрізають «конвертом», підтягують до поперечної балки і крокв і надійно прикріплюють цвяхами. Пароізоляцію пирога фіксують спеціальною рамкою, гідроізоляцію притискають латами. Всі місця стиків короба і ізоляційних матеріалів окантовуються спеціальними стрічками.


Всі місця стиків короба і ізоляційних матеріалів окантовуються спеціальними стрічками

Варіанти правильного розміщення димоходів над покрівлею

Як захистити димар від вологи

Практика показує, що найчастіше протікання води на даху близько труби пов'язані з неякісною герметизацією оброблення даху. Якщо оброблення під покрівлею, протікати буде знизу, якщо поверх - зверху. Щоб цьому запобігти, за допомогою установки ізоляційних фартухів проводиться гідроізоляція димоходу на даху.

Роботи проводяться в кілька етапів:

  • Перш за все, в гідроізоляційному шарі над пічної трубою укладається дренажний жолоб, призначений для відводу вологи від димової труби.
  • Потім монтується внутрішній фартух, що забезпечує повну герметизацію примикання покрівельного покриття до димоходу.
  • Далі укладається так званий «галстук». Це елемент, вирізаний з гідроізоляційного матеріалу, підкладений під нижню кромку внутрішнього фартуха. Конструкція обов'язково повинна доходити до самого краю покрівлі. У разі, якщо дах покритий шифером або металочерепицею, край краватки виводиться між нижніми листами покриття на поверхню покрівлі. По краях конструкції обов'язково за допомогою плоскогубців виконується бортик, який не дасть воді розтікатися по даху, а направить її по схилу вниз.
  • Навколо труби укладається покрівельне покриття.
  • Поверх покрівлі монтується зовнішній декоративний фартух. Він встановлюється таким же способом, як і внутрішній. Єдина відмінність в тому, що верхня кромка закріплюється прямо до стінки труби.


Єдина відмінність в тому, що верхня кромка закріплюється прямо до стінки труби

Герметизація димоходу руберойдом і установка "фартуха"

Ізоляційні фартухи виготовляються самостійно, але при бажанні можна придбати виготовлені промисловим способом вузли, призначені спеціально для цих цілей. Вони застосовуються для проводки крізь дах димовідводів круглого перетину і називаються покрівельні проходи. Вузли представляють собою елемент, що складається з плоского листа стали в вигляді підстави, до якого кріпиться фартух, виконаний у вигляді ковпачка. Усередині нього пропускається димова труба.

Важливо: Покрівля з плином часу неминуче вмощується. Цілісність даху зберігається, але там, де розташовані примикання покрівлі до труби, при жорсткому закріпленні фартуха можуть з'явитися пошкодження. Постійне температурне розширення димовідведення згодом найчастіше призводить до такого ж результату. Тому фахівці рекомендують замість жорсткого кріплення фартуха монтувати в місці з'єднання міцну спідницю-хомут зі сталі і закріплювати її до димарі еластичною термостійкої прокладкою.


Тому фахівці рекомендують замість жорсткого кріплення фартуха монтувати в місці з'єднання міцну спідницю-хомут зі сталі і закріплювати її до   димарі   еластичною термостійкої прокладкою

Покрівельні проходки випускаються в різній колірній гамі, щоб простіше було підібрати потрібний варіант

Для забезпечення пічної тяги необхідно облаштувати на покрівлі вентиляційні виходи. Вони формують повітряні потоки, захищають вентиляцію від попадання атмосферних опадів і створюють тягу в опалювальних приладах. Виходи повинні бути закріплені строго вертикально і по висоті бути рівними димоходу, тільки в такому випадку повітряні потоки, які утворюються в них, будуть досить сильними для забезпечення оптимального режиму згоряння палива в приладі опалення.

Гідроізоляція труби - відповідальна справа. Від правильності його виконання залежить не тільки цілісність покрівельного пирога, але і безпеку використання опалювальних приладів. Виконати всі роботи самостійно, звичайно, можна, але при цьому потрібно розрахувати свої сили і бути впевненим в тому, що все буде змонтовано абсолютно правильно. Якщо все-таки з'явилися сумніви в своїй компетенції, краще довірити установку гідроізоляції фахівцям і отримати в короткі терміни вузол, змонтований за всіма правилами.

Як правильно зробити гідроізоляцію труби?
Як захиститися від протікання через стики?
Чи потрібно говорити, наскільки складним буде ремонт?
Як правильно зробити гідроізоляцію труби?
Як захиститися від протікання через стики?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама