Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Нарциси: розкриваємо секрети рясного цвітіння

  1. правильні цибулини
  2. "Антистресовий" ділянку
  3. посадка цибулин
  4. Грамотний догляд за нарцисами

У садах уже починають розпускатися нарциси. Їх посадка і вирощування - процес не дуже складний, але щоб квітник був красивим, потрібно враховувати всі нюанси агротехніки і дотримуватися правил догляду за цими крихкими квітами.

Сьогодні види і сорту нарцисів вражають своїм різноманіттям. Деякі з них зовні зовсім не схожі один на одного, але особливості вирощування у них однакові.

правильні цибулини

Цибулини нарцисів сортують по розбору: "Екстра", I, II, III і дитинко. Посадковий матеріал розрізняється не тільки діаметром (найбільші - цибулини "Екстра"), але і будовою.

Цибулини "Екстра" і I розбору можуть бути з 2 чи 3 загостреними верхівками і, відповідно, декількома цветоносами. Цибулини II розбору - одноверхушечние і круглі, за розміром вони трохи менше. А III розбору - ще більш дрібні і плоскі. Дитинка - це дочірня цибулина, яка відділяється від материнської через 2-3 роки. Дитинка здатна зацвісти тільки через 1-2 роки після відділення. Врахуйте це при покупці цибулин нарцисів.

У перший рік після посадки нарциси, як правило, цвітуть слабко, а часом бутони можуть зовсім не зав'язатися. Справа в тому, що цибулини цієї рослини погано переносять стрес, який відчувають під час висадки в грунт.

Якщо і на другий рік цвітіння буде не таким ефектним, як хотілося б, не варто впадати у відчай. Зачекайте ще 1-2 сезони, адже деякі вибагливі сорти акліматизуються на новому місці тільки через 2-3 роки.

Кожні 4-5 років кущики нарцисів потрібно розсаджувати, так як їм стає тісно. З цієї ж причини квітки дрібніють, і кількість квітконосів скорочується. Під осінь, коли листя нарцисів повністю пожовтіє, цибулинні гнізда викопують, поділяють на окремі цибулини, злегка підрізають коріння і відразу ж висаджують на нове місце.

"Антистресовий" ділянку

Відповідне місце зростання - запорука пишного цвітіння нарцисів. Неправильний вибір ділянки призводить до стресу рослин. Нарциси можуть виносити затінення, але рясніше цвітуть в добре освітленому місці.

Грунт підійде будь-яка, але в ній обов'язково повинна бути глина. А ще бажано, щоб в складі грунту було мінімум торфу і вапна. Ідеальний варіант - грунт з нейтральною реакцією (6,5-7 pH).

Також потрібно врахувати, що нарциси вологолюбні, але застій води може привести до загнивання коренів.

посадка цибулин

Найбільш вдалий час для висадки цибулин нарцисів - кінець серпня - початок вересня. Тоді до морозів вони встигнуть наростити міцне коріння.

За 1,5-2 місяці до посадки необхідно підготувати ділянку: перекопати на глибину 30-35 см, внести в грунт компост (10 кг на кв.м), а також комплексне мінеральне добриво або самостійно змішати азот (20 г на кв.м ) і фосфор (20 г на кв.м).

У вегетаційний період виключіть підгодівлі азотними добривами (в тому числі свіжим гноєм). Азот сприятиме зростанню листя на шкоду утворенню квіток.

Цибулини обробіть фунгіцидом. Після чого дітки і дрібні цибулини I розбору посадите на глибину 10 см, а більші екземпляри - на глибину до 25 см. Врахуйте, що на легких ґрунтах цибулини слід закладати на 2 см глибше. Оптимальна відстань між ними - 10-12 см.

Глибина посадки цибулин залежить від їх розміру

Грамотний догляд за нарцисами

Після посадки цибулин грунт слід замульчувати торфом або перегноєм шаром 2-3 см. З настанням заморозків менш зимостійкі нарциси (тацетти, цікламеновідние, махрові і тріандрусовие сорти) потрібно вкрити сухим листям або соломою (шар повинен бути близько 20 см). Навесні укриття необхідно зняти, а мульчирующий шар залишити.

Як тільки нарциси почнуть рости, їх потрібно підгодувати сумішшю азотних (аміачна селітра) і калійних (калімагнезія) добрив у співвідношенні 2: 1 з розрахунку 40 г на кв.м, а в період бутонізації - додатково внести калійно-фосфорну підгодівлю в співвідношенні 2 : 1 з розрахунку 30 г суміші на кв.м. Після цвітіння також необхідно застосувати фосфорні (суперфосфат) і калійні (калійна селітра) добрива в співвідношенні 1: 2 (20 г на кв.м). Це сприяє закладці квіток в цибулинах.

Відцвілі голівки нарцисів потрібно своєчасно видаляти, щоб рослини витрачали енергію на зміцнення цибулин, а не на освіту насіння

Якщо після закінчення цвітіння нарцисів стоїть суха погода, рослини потрібно регулярно поливати протягом 6 тижнів. При нестачі вологи вони закладуть мало квіток.

У другій половині серпня також важливо, щоб грунт був вологим, оскільки в цей час починається ріст коренів нарцисів. При необхідності слід відновити полив і періодично рихлити землю.

Як бачите, вирощувати нарциси досить просто. Ці рослини рідко хворіють, їх не чіпають шкідливі комахи. Пагони нарцисів залучають лише слимаків, але і вони не завдають квітам серйозної шкоди. Нехай ваші нарциси прикрашають ділянку пишним цвітінням якомога довше!

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама