Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Айстри - пересадка розсади в грунт, догляд

Коренева система айстр мочковатая, що розташовується компактно в верхньому шарі ґрунту (15 - 20 см)

Коренева система айстр мочковатая, що розташовується компактно в верхньому шарі ґрунту (15 - 20 см). Саме це дозволяє мати при викопуванні хороший земляний кому, що допускає пересадку айстр і в квітучому стані. При регулярних поливах навіть при пересадці в фенофазу масового цвітіння рослини не відчувають гноблення.

Рослини краще розвиваються, якщо окультурена грунт має реакцію середовища, близьку до нейтральної (рН 6,4 - 7,4). Айстри дуже чутливі до надмірного зволоження грунту, не виносять сирих, болотистих грунтів, близького залягання грунтових вод. На низинних ділянках при затопленні їх верховодка після рясних дощів спостерігається значний випад рослин, вони більше пошкоджуються фузаріозом. Тому перевагу віддають ділянкам, що мають невеликий південний або південно-східний схил. При рассадном способі вирощування айстр їх щороку треба висаджувати на новому місці. Повернення на старе місце можливо через 4 - 5 років. Під айстри не використовують ділянки, на яких вирощували гладіолуси, нарциси, герберу, гвоздику, хризантеми, томати і ряд інших культур, так як у них загальні грибні хвороби. При грунтовому вирощуванні айстр допустимо і дворазове вирощування на одному і тому ж місці.

Залежно від масштабів вирощування посадку проводять на гряди або багаторядковими стрічками. Якщо квітникарі ставлять завдання отримання з рослини обмеженої кількості, але дуже великих суцвіть на довгих міцних квітконосах (проводять своєчасне видалення на початку появи всіх пагонів другого порядку), то рослини висаджують більш щільна. Відстань між рядами 15 - 20 см, між рослинами в ряду 8 - 10 см (50 - 60 шт. Розсади на 1 м2).

При посадці на грядках низькорослі сорти розміщують в 4 - 5 рядів при відстані між рядами 15 - 20 см, між рослинами в ряду до 20 см. Високорослі і середньорослі сорти розміщують в три ряди. Відстань між рядами збільшують до 30 - 35 см, а між рослинами - до 35 - 40 см. У промислових господарствах айстри висаджують дворядними і трирядними стрічками. Низькорослі сорти висаджують трирядними стрічками, між рядами в стрічці 30 - 35 см, між рослинами 20 - 25 см. Відстань між стрічками 60 - 70 см.

Перед вибіркою розсади парники рясно поливають, що сприяє кращому збереженню коренів і кома грунту навколо них при транспортуванні. Заготовлювати розсаду починають за 2 - 3 год до посадки, інакше рослини можуть подвянуть, що погіршить їх укорінення. Розсаду висаджують на 2 см глибше, ніж вона росла в парниках або ящиках, а витягнувся - ще глибше. При достатній вологості відразу після посадки проводять полив дощуванням, витрачаючи 0,5 - 0,6 л води на рослину. У суху і посушливу погоду полив в борозни і лунки, а після посадки і дощуванням. За два поливу витрачають до 1 л води на рослину. Після поливу рослини облямовують, розпушують ґрунт і підсипають до коріння суху землю або вивітрений торф шаром 1 - 1,5 см, що перешкоджає ущільненню грунту і появи кірки.

Після посадки в грунт і вкорінення рослини потребують посиленого азотному харчуванні, інакше розвиваються короткі, тонкі, слабообліственние стебла світло-зеленого забарвлення. Слід уникати аміачних форм азотних добрив, які сприяють згодом розвитку фузаріозу. Надлишок азоту затягує розвиток і послаблює стійкість рослин до хвороб. При підгодівлі вносять 0,008 кг / м2 аміачної селітри, 0,02 кг / м2 суперфосфату і 0,01 кг / м2 сірчанокислого калію. Одночасно з макроелементами в підгодівлі дають і мікроелементи в концентрації від 0,03 до 0,001%. У фенофазу бутонізації азот з підгодівлі на родючих ґрунтах виключають і вносять 0,04 кг / м2 суперфосфату і 0,015 - 0,02 кг / м2 сірчанокислого калію. В цей час бажані некореневі підгодівлі мікроелементами.

Підживлення айстр органічними добривами найбільш ефективна на ґрунтах з недостатнім вмістом гумусу. Як правило, на родючих ґрунтах з високим вмістом органіки підгодівлі рідким гноєм уникають. У разі необхідності рослини підживлюють настоєм пташиного посліду. Гнойова рідина і настій коров'яку сприяють розвитку фузаріозу.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама