Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Облаштування персонального басейну на ділянці: типи і види, система фільтрації, ізоляція і вентиляція

  1. типи басейнів
  2. відкритий
  3. Критий
  4. Види басейнів в будинку
  5. Надувний басейн
  6. каркасний басейн
  7. Збірно-розбірний басейн
  8. система фільтрації
  9. Скіммерная система очищення води
  10. Переливна система очищення
  11. Будівництво басейнів
  12. Особливості будівництва басейну в підвальному приміщенні
  13. переваги
  14. недоліки
  15. Для чого в басейнах потрібно знижувати рівень вологості
  16. гідроізоляція басейну

При дотриманні всіх встановлених нормативів і принципів побудувати басейн в приватному будинку не так складно. Споруда повинна гармонійно вписуватися в загальний дизайн (ландшафтний або внутрішній), відповідати всім будівельним і санітарним нормам, бути безпечним і простим в обслуговуванні.

Споруда повинна гармонійно вписуватися в загальний дизайн (ландшафтний або внутрішній), відповідати всім будівельним і санітарним нормам, бути безпечним і простим в обслуговуванні

типи басейнів

Сьогоднішній асортимент басейнів настільки широкий, що власникам заміської нерухомості при виборі потрібна допомога професійного дизайнера або архітектора. Спеціаліст передбачить всі деталі при підборі моделі, визначить підходяще місце для штучної водойми.

Всі басейни за типом поділяються наступним чином:

  • відкриті і закриті;
  • переливні і скіммерние;
  • розбірні та стаціонарні.

відкритий

Відкритий штучна водойма облаштовують на присадибних ділянках для використання в теплу пору року. Такі басейни діляться на кілька видів:

  1. Капітальні конструкції являють собою бетонну чашу, яка покрита оздоблювальними матеріалами. Більшість домовласників використовують цей вид. Але хоча такий варіант штучної водойми і є самим надійним, він має високу вартість споруди. Зведення споруди займають в цілому приблизно 1,5 місяці.
  2. Переносні басейни. На будівельному ринку представлені чаші найрізноманітніших конструкцій і форм. Є моделі, які вимагають часткового або повного заглиблення, а є такі, які встановлюються прямо на грунт. Часу на зведення практично не потрібно, їх легко встановлювати і розбирати. Найпростіший варіант переносного басейну - надувний.

Відкриті водойми на ділянці біля приватного будинку легко перетворити в повноцінні зони відпочинку для дітей і дорослих, поставивши шезлонги, столики, парасольки. Чаші складних геометричних форм надають оригінальність ландшафту. Недоліком таких штучних водойм може бути тільки короткий термін експлуатації.

Критий

Для облаштування критого басейну виділяють приміщення на першому або цокольному поверсі (верхні поверхи заборонено використовувати для цих цілей), прибудову або підвал. Любителі сауни воліють зануритися після парної в холодну воду, тому приміщення розташовують по сусідству. І такий варіант найбільш прийнятний.

При виборі приміщення треба враховувати наявність в ньому якісної вентиляції і можливість підключення до мереж водо-, електро- і теплопостачання. Габарити критого басейну (глибина і площа водного дзеркала) будуть залежати від параметрів підібраного приміщення. Басейн, розташований в будинку, не передбачає пляжної обстановки, але зона відпочинку необхідна, і вона повинна відповідати стильовому рішенню.

Басейн, розташований в будинку, не передбачає пляжної обстановки, але зона відпочинку необхідна, і вона повинна відповідати стильовому рішенню

Види басейнів в будинку

Захопившись ідеєю облаштувати басейн, домовласник приступає до вибору підходящої за параметрами, конструктивними особливостями і ціною моделі.

Надувний басейн

Найпростіший і швидко вирішене варіант - встановити надувний басейн в приватному будинку. Раніше в продажу були представлені тільки моделі, розраховані на дітей, але тепер можна купити надувний басейн, відповідний за обсягом для купання 1-2 дорослих. Такий вид відноситься до тимчасових конструкцій. Надувні системи безпечні, легко встановлюються навіть на невеликих галявинах. При зберіганні займають мало місця.

каркасний басейн

Якщо присадибна ділянка невелика, то можна придбати конструкцію каркасного типу. У комплекті збірний каркас і полотнище або мішок з тканини ПВХ. Такі конструкції мобільні, їх легко можна зібрати і розібрати. За обсягом і формою вони бувають різними, є моделі, розраховані на кілька дорослих осіб. Однак використовувати їх можна тільки в теплу пору року. Розраховані на 7 років експлуатації.

Збірно-розбірний басейн

Серед каркасних конструкцій є і близькі по функціональності до стаціонарних. Всесезонний збірно-розбірний басейн прослужить близько 15 років при цілорічної експлуатації. Такі конструкції забезпечені системою фільтрації та аерації води, приставними сходами і укривной системою. Їх не треба розбирати, після зливу води поверхні очищають і дезінфікують, а чашу вкривають спеціальним полотном.

система фільтрації

З огляду на, що вода в будь-якому басейні застоюється, чому може цвісти, мутнеть, потрібно передбачити варіанти очищення. Потрапили на водну гладь відкритого водоймища листя або комахи видаляються за допомогою сачка. Воду з маленьких за обсягом водойм можна просто зливати.

Стаціонарні ж і многокубовие басейни вимагають монтажу систем фільтрації. Форма самої чаші впливає на кращий варіант фільтрації - скіммерний або переливної.

Скіммерная система очищення води

Скіммер кращий для басейну класичної прямокутної форми. Прилад знімає верхній шар водної гладі, і після очищення вода через отвори в стінах повертається в чашу. Така система найбільш прийнятна для приватних басейнів.

Переливна система очищення

Переливний басейн відрізняється від скиммерного рівнем водної гладі. Кромка води - на рівні борту, вода весь час циркулює: з дна надходить чиста, а нагорі, переливаючись через край, вода потрапляє в жолоби і далі в систему очищення.

Будівництво басейнів

Спорудження басейну починається з дизайн-проекту, розробка якого, як і саме будівництво, пристрій басейну в приватному будинку і навіть декорування, вимагає професійного підходу. Навіть якщо домовласник готовий виконати всі роботи самостійно, чіткий дизайн-проект розробити все-таки доведеться за допомогою професіонала.

Йдеться про стаціонарних конструкціях. Будівництво відкритого басейну починається з вибору підходящого місця на ділянці. Проект будинку з басейном , Виконаний на замовлення, буде створений з урахуванням глибини залягання ґрунтових вод, з дотриманням відстаней до житлових будівель та санітарних норм по стоку відпрацьованої води. При проектуванні, крім вентиляції в басейні приватного будинку, повинні бути враховані матеріали для гідро- і теплоізоляції, експлуатаційне обладнання для подачі, очищення і підігріву води.

Будівництво басейнів включає наступні етапи:

  1. Риття котловану. Рекомендується врахувати при цьому зведення опалубки, варіанти підведення комунікацій, установки гідротехнічного устаткування.
  2. Дно котловану засипається сумішшю щебеню та піску.
  3. Гідроізоляція. Найчастіше використовується руберойд.
  4. Заливка бетонного шару і армування дна.
  5. Остаточна заливка бетоном.
  6. Зведення опалубки. Монтаж каналів для комунікацій.
  7. Заливка стінок.
  8. Виготовлення сходинок.
  9. Облаштування стінок (шліфування поверхні, накладення гідроізоляції, укладання армуючої сітки і оштукатурювання).
  10. Монтаж обладнання та комунікацій.
  11. Фінішна обробка.

Особливості будівництва басейну в підвальному приміщенні

Якщо прийнято рішення про використання під розміщення басейну підвального приміщення приватного будинку, то треба врахувати деякі особливості. Сам вибір такого приміщення точаться суперечки, до того ж роботи будуть трудомісткий і дорогими. Котлован доведеться рити вручну.

Якщо будинок тільки почав будуватися, то можна використовувати готові великі чаші для басейну з пластика, але в підвал обжитого будинку такий виріб не занести, тому доведеться вкладати сили і кошти в якісну гідроізоляцію. Від неї, зокрема, залежить збереження фундаменту самого будинку.

Великий обсяг води в підвальному приміщенні буде створювати високу вологість атмосфери, тому вентиляційна система теж потребують особливої ​​уваги, рішенням можуть послужити вікна, які можна відкривати для провітрювання.

переваги

Плавання вважається найкориснішим видом фізичної активності, і домашній басейн дозволить займатися регулярно. За якість води відповідає сам власник, немає необхідності застосовувати для дезінфекції хімікати. Можна залучати до занять членів сім'ї і друзів, влаштовувати змагання або просто збиратися приємною компанією у води.

недоліки

Недоліки домашнього водойми можуть бути пов'язані з невдалим розташуванням на ділянці або в будинку або з недотриманням технології будівництва. Господар будинку повинен постійно стежити за експлуатаційним обладнанням і якістю води. Якщо чаша занадто велика, то можуть виникнути складнощі з очищенням.

Для чого в басейнах потрібно знижувати рівень вологості

Великий обсяг води в будинку буде впливати на атмосферу в усьому житло. Підвищений рівень вологості, створюваний випаровуванням води, може призвести з часом до руйнування самої будівлі. Тому так важливо правильно підібрати і встановити кліматичне обладнання.

При проектуванні приміщення для купання необхідно врахувати монтаж системи кондиціювання та очищення повітря. Санітарні правила говорять, що повітря в приміщенні повинен бути на 1 ° тепліше води. При дотриманні цього балансу випаровування будуть мінімальними.

Якщо система кондиціонування буде змонтована з дотриманням всіх норм, то підтримувати потрібний клімат (27 ° C при вологості 60%) буде простіше, навіть якщо господарі будинку віддають перевагу підігрівати воду в басейні.

Система вентиляції і розподілу повітря повинна забезпечувати циркуляцію повітря 24 години на добу.

гідроізоляція басейну

Технологія гідроізоляції загальна для великих і маленьких приміщень з підвищеним рівнем вологості, але басейни відносяться до об'єктів підвищеної складності. Великий обсяг води створює тиск по всьому периметру чаші. Навантаження доводиться і на дно, і на борту, і на комунікації. А тому до якості використовуваних матеріалів повинні пред'являтися підвищені вимоги.

Ринок будівельних матеріалів для гідроізоляції сьогодні розширився і задовольняє запити будь-яких споживачів. Популярні зовсім недавно бітумні мастики і руберойд тепер практично не використовуються. Відповідний гідроізолірующій матеріал вибирають залежно від розмірів штучного водоймища, матеріалу, з якого виконана сама його чаша і фінансових можливостей.

Для гідроізоляції застосовують проникаючі цементні розчини, полімерні мембрани, рідке скло і ін. Залучення професійного будівельника полегшить вибір і проведення робіт.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама