Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Створення водойми своїми руками

  1. стиль
  2. Розміри водойми і його місце розташування
  3. матеріали
  4. етапи будівництва
  5. Будівництво ставка з жорсткою гідроізоляцією
  6. Будівництво ставка із гнучкою гідроізоляцією
  7. додатково

Створення водойми своїми руками

Водойми останнім часом набрали більшу популярність. Почасти це пояснюється тим, що технологія їх пристрою не являє собою нічого складного, а матеріали можна придбати в будь-якому садовому центрі.

Можливо, ви вже задумалися про те, щоб прикрасити вашу ділянку невеликим ставком. Давайте розберемося, як це можна зробити.

стиль

Так як водойма - це частина загальної композиції, то за стилем він повинен відповідати всій ділянці. Існує два основні стилі:

  1. Регулярний стиль. Сюди відносяться водойми правильної форми. Найчастіше їх влаштовують у парадній зоні і оснащують фонтанами.
  2. Природний стиль. Такий водойму емітує природний ставок або струмок, може бути поєднаний з альпінарієм або болотцем.

Розміри водойми і його місце розташування

Водоймище можна влаштувати в ємності будь-якого розміру. Але, як показала практика, для того щоб ставок вимагав якомога менше догляду, площа його поверхні повинна бути не менше 3,5 м2, а глибина - 0,5 м. Якщо ви плануєте милуватися рибками, то врахуйте, що для них необхідна глибина 0,7 м.

Якщо ви плануєте милуватися рибками, то врахуйте, що для них необхідна глибина 0,7 м

Будівництво водойми на ділянці

Щоб з водоймою не було проблем в майбутньому, для нього потрібно підібрати правильне місце, яке треба виконати такі вимоги:

  1. Захищеність від вітру. Якщо ділянка буде вітряним, то, по-перше, все плаваючі рослини будуть збиватися в купу біля берега, по-друге, вітер може повалити рослини, що ростуть на мілководді.
  2. Період освітленості повинен становити не менше 5-6 годин на добу, якщо ви плануєте вирощувати такі рослини, як німфеї.
  3. Поряд не повинно бути дерев, так як їх коріння можуть пошкодити ложе ставка, а опадає листя будуть потрапляти у воду, що призведе до її «цвітіння» і загибелі риб.

матеріали

Для пристрою ложа ставка використовують два види гідроізоляційних матеріалів:

  1. Жорсткі. Застосування жорстких форм - найбільш простий спосіб пристрою ставка. Найдешевшими і, зрозуміло, самими недовговічними є форми з простої пластмаси. Є форми з посиленою пластмаси, вони прослужать 10-20 років. Найнадійніші і дорогі форми виготовляють зі скловолокна. Гарантійний термін їх служби - понад 20 років.
  2. Гнучкі. Тут також є матеріали різного терміну служби. Поліетилен здатний витримати 2-3 сезони (останнім часом деякі виробники дають гарантію на більш тривалі терміни), ПВХ - 10 років, бутилкаучуковая гума - до 20 років (на практиці може прослужити і 50 років).

На щастя, вибір гідроізоляційних матеріалів великий, і безліч виробників пропонують гідні варіанти за різними цінами.

етапи будівництва

Отже, після того як ви визначилися з місцем розташування ставка, можна приступати до його будівництва.

Будівництво ставка з жорсткою гідроізоляцією

Форма для водойми з жорсткою гідроізоляцією

Цей простий і швидкий спосіб включає наступні етапи:

  1. Встановлюємо форму на вибране місце, обводимо її, додавши 20-30 см.
  2. Вибираємо грунт на глибину ложа для прибережних рослин (30 см.).
  3. Знову встановлюємо форму, обводимо її дно, додавши 20 см, і вибираємо грунт на глибину, більшу глибини форми на 5-10 см.
  4. На дно котловану укладаємо і утрамбовуємо пісок шаром 5-7 см.
  5. Встановлюємо форму і перевіряємо за допомогою будівельного рівня, наскільки рівно вона стоїть.
  6. Найглибшу частину форми заливаємо водою, після чого простір між формою і стінками котловану починаємо заповнювати піском, поступово його утрамбовуючи і поливаючи водою зі шланга.
  7. Тепер можна оформити краю ставка. Для цього часто використовують плитку і природний камінь, які укладають на цементний розчин. При цьому край оздоблювального матеріалу повинен нависати над водою.

Будівництво ставка із гнучкою гідроізоляцією

Створення водойми з м'якою гідроізоляцією

Цей спосіб дозволяє побудувати водойму будь-якого розміру і форми. Отже, етапи будівництва:

  1. Позначаємо форму ставка за допомогою шланга або мотузки.
  2. Вибираємо грунт на глибину 30 см, відступаємо від краю 30-40 см, сформувавши таким чином терасу для прибережних рослин, і вибираємо залишився грунт на потрібну глибину. Всі стінки роблять пологими. Обов'язково потрібно перевірити горизонтальність тераси за допомогою дошки та рівня.
  3. Засипаємо всю поверхню котловану, включаючи стінки шаром піску в 5 см.
  4. Тепер можна зняти мірки з майбутнього водойми. Для того щоб визначити, скільки матеріалу знадобиться, складіть висоту стінок, ширину (довжину) дна, ширину тераси, помножену на два, і припуск (60 см).
  5. Розгортаємо матеріал і накриваємо їм котлован. Залиште його в такому стані на кілька годин. За цей час матеріал розправиться і розм'якне.
  6. Придавлюємо краю плівки камінням і починаємо заповнювати ставок водою. Поступово прибираємо камені, щоб плівка під тиском води рівно укладалася, повторюючи форму котловану.
  7. Коли ставок буде майже заповнений (до рівня землі залишиться не більше 5 см), подачу води можна відключити. Ми залишаємо водойма до наступного дня.
  8. Акуратно натягуємо плівку, закладаємо рівні складки по всьому периметру і закріплюємо плівку на землі за допомогою металевих шпильок. Обрізаємо краю плівки, залишивши 20-25 см.
  9. Оформляємо краю ставка за допомогою плитки або каменю.

додатково

Для того щоб дно ставка і стінки виглядали природно, їх викладають камінням, наприклад, великою галькою. З цією ж метою можна використовувати декоровані гідроізоляційні матеріали, на які вже наклеєні камінці.

Ось так можна всього за пару днів створити на своїй ділянці водоймище, яке стане прикрасою віддалених куточків або навіть центром саду.

Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама